X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Bawimy się w rycerzy. Poranek z Misiem Michasiem i Smokiem Adasiem

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2022 22:29
Miś Michaś i smok Adaś pięknie się kłaniają i na Poranek w Polskim Radiu Dzieciom zapraszają. Dla wszystkich słuchaczy, którzy lubią rano wstawać prowadzący przygotowali wiele atrakcji. Będzie o rycerzach, hełmach, zbrojach, mieczach i koniach. Smok zamierza przebrać się za rycerza, a Miś za giermka.
Poranek z Misiem Michasiem i smokiem Adasiem. Bawimy się w rycerzy
Poranek z Misiem Michasiem i smokiem Adasiem. Bawimy się w rycerzy Foto: Stuart Forster / Rex Features

Bohaterowie audycji spróbują zrobić własnego rycerskiego konia, do czego wykorzystają taczkę, obrus, czapkę na kiju, sznurek i szalik. Przyda się też zbroja dla Adasia, do zrobienia której Miś i smok wykorzystają tekturę, rycerskie buty zrobią z kaloszy oraz folii aluminiowej, a hełm z wiadra. 

Posłuchaj
119:10 2022_08_02 07_59_59_RadioDzieciom_Poranek.mp3 Poranek w Polskim Radiu Dzieciom 2 sierpnia godz. 08:00

W audycji Poranek na antenie Polskiego Radia Dzieciom Miś Michaś i smok Adaś nie tylko przebiorą się za rycerzy, ale także opowiedzą, jakie zabawy mieli rycerze i giermkowie, oczywiście na swój sposób. Miś Michaś będzie miał wiele zadań – musi nie tylko zająć się koniem, ale będzie też strzelniczym, co związane jest z pewną zagadką. Oto ona: Ulubiona broń elfa, nieskomplikowana, do niczego nie służy, gdy źle używana. Jedną ręką trzymamy, drugą naciągamy i strzałę w cel wybrany sprytnie wypuszczamy. Co to takiego?

Audycja: Poranek

Prowadzi: Wojciech Słupiński, Leszek Filipowicz

Data emisji: 02.08.2022
Godzina emisji:  08.00

Czytaj dalej:
Jak mogłaby wyglądać planeta, którą zamieszkiwałyby ufoludki?
Poranek PRD w wakacyjnym miasteczku
Dlaczego rośliny rosną na murach?

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 
Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

 

 

Zobacz także

Czytaj także

Jak mogłaby wyglądać planeta, którą zamieszkiwałyby ufoludki?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2022 11:57
We wtorkowym "Poranku" w Polskim Radiu Dzieciom, zaprosiliśmy w kosmiczną podróż międzyplanetarną. To nie była zwyczajna audycja ponieważ przez 3 godziny od 7.00 do 10.00, poszukiwaliśmy ufoludków. Pomógł nam w tym gość z Centrum Nauki Kopernik - Tomasz Drela zajmujący się kosmosem. Zapraszamy do wysłuchania audycji!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poranek PRD w wakacyjnym miasteczku

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2022 10:10
Jesteście w stanie wyobrazić sobie wakacyjne miasteczko idealne? Jaką miałoby nazwę i jak wyglądałby jago herb? A czy zastanawialiście się kiedyś, co oznaczają poszczególne nazwy ulic? Warto zwrócić na nie uwagę, gdyż wiele z nich mówi nam o historii danego miasta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego się śmiejemy i uśmiechamy?

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2022 18:00
Mówi się, że śmiech to zdrowie, a świat z uśmiechem na twarzy od razu nabiera barw, dlatego warto się uśmiechać! Jest ku temu wiele powodów, tylko trzeba je zauważyć. Tak naprawdę uśmiech na naszej twarzy może wywołać bardzo wiele rzeczy. Jak myślicie, co możecie zrobić, żeby Wasi bliscy także się uśmiechnęli? 
rozwiń zwiń