Polskie Radio Dzieciom

Czym zajmują się nasi rodzice i na czym polega ich praca?

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2023 22:13
Dzisiaj rozmawialiśmy o tym jakie zawody wykonują nasi rodzice, zapytaliśmy słuchaczy PRD jakie zawody wykonują ich rodzice i jak wykonywaną przez rodziców pracę opisują i odbierają dzieci. Jakie zawody spotkamy w niemal każdej pracy (kadrowa, księgowa, itp). Czy rolnik to też zawód, i czy muzyk tworząc utwór wykonuje prace.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/DarSzach

Na te i wiele innych pytań odpowiedzieliśmy we wtorkowym Poranku PRD. Zapraszamy do wysłuchania załączonego zapisu audycji.

Posłuchaj
179:10 2023_05_30 07_00_16_RadioDzieciom_Poranek.mp3 Poranek w Polskim Radiu Dzieciom - Czym zajmują się nasi rodzice?

 

KLIKNIJ I SŁUCHAJ CO GRAMY TERAZ

Audycja: Poranek
Prowadzi: Zbyszek Kozłowski
Data emisji: 30.05.2023
Godzina emisji: 7.00 - 10.00

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Zobacz także
Czytaj także

15.09. Międzynarodowy Dzień Kropki. Dostaliśmy kropki od słuchaczy [ZOBACZ]

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2022 07:57
Z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki w audycjach "Poranek" i "Popołudnik" na antenie Polskiego Radia Dzieciom przybliżyliśmy historię święta, które obecnie obchodzone jest już w stu dziewięćdziesięciu sześciu krajach. Międzynarodowy Dzień Kropki został powołany w 2008 roku, a inspiracją była opowiastka autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci Petera H. Reynoldsa z 2003 r. pt. "The Dot" (Kropka). Co jeszcze przed nami?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zwierzęta żyjące w Australii

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2023 16:00
W Australii jest bardzo dużo różnych zwierząt. Niektóre z nich żyją tylko tam i nie można ich spotkać na żadnym innym kontynencie. Takie zwierzęta to endemity.  Najbardziej znane zwierzęta w Australii to kangury, które są bardzo skoczne - potrafią skoczyć aż na trzy metry w górę. Kangury są torbaczami, co oznacza, że małe kangury przebywają w torbie swojej mamy. W Australii żyją też koale, kazuary, kolczatki australijskie, emu, a także węże, pająki i jaszczurki i wiele innych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dzień św. Patryka - czyli wszystko co zielone

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2023 13:29
W piątkowym "Poranku" w Polskim Radiu Dzieciom opowiedzieliśmy o naturalnych fabrykach tlenu, czyli roślinach. Sprawdziliśmy gdzie na świecie jest najwięcej lasów, a gdzie jest zieleni najmniej. Zawarliśmy znajomość z Czarnoksiężnikiem ze Szmaragdowego Grodu i sprawdziliśmy, z jakich owoców można by zrobić zieloną galaretkę. Był też slalom przez zielone pytania - dla chętnych.
rozwiń zwiń