Polskie Radio Dzieciom

15.09. Międzynarodowy Dzień Kropki. Dostaliśmy kropki od słuchaczy [ZOBACZ]

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2022 07:57
Z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki w audycjach "Poranek" i "Popołudnik" na antenie Polskiego Radia Dzieciom przybliżyliśmy historię święta, które obecnie obchodzone jest już w stu dziewięćdziesięciu sześciu krajach. Międzynarodowy Dzień Kropki został powołany w 2008 roku, a inspiracją była opowiastka autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci Petera H. Reynoldsa z 2003 r. pt. "The Dot" (Kropka). Co jeszcze przed nami?
Narysujmy biedronkę
Narysujmy biedronkę!Foto: Polskie Radio Dzieciom

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---


Międzynarodowy Dzień Kropki to inicjatywa, której głównym założeniem jest pobudzenie kreatywności dzieci i młodzieży oraz zachęcenie ich do tworzenia. Z tej okazji 15 września nauczyciele, bibliotekarze oraz pracownicy instytucji kultury organizują takie działania, które pomagają dzieciom odkryć swoje talenty i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest oczywiście kropka. 

Posłuchaj
179:45 2022_09_15 07_00_05_RadioDzieciom_Poranek.mp3 Międzynarodowy Dzień Kropki_15.09.2022_Poranek w PRD

 

O Międzynarodowym Dniu Kropki, a także o twórczych działaniach z nim związanych opowiedzieliśmy Poranku. Jednocześnie zaprosiliśmy też do wzięcia udziału w zabawie „Rodzinny budzik”. Zagadki wraz z nagrodami czekają na słuchaczy PRD, od poniedziałku do piątku już o godzinie 7.45. 

"Poranek" w Polskim Radiu Dzieciom był inspiracją dla słuchaczy Filipa i Antka do stworzenia przepięknych, kropkowanych prac. Dziękujemy! 

Międzynarodowy Dzień Kropki w Polskim Radiu Dzieciom Międzynarodowy Dzień Kropki w Polskim Radiu Dzieciom

Międzynarodowy Dzień Kropki w Polskim Radiu Dzieciom Międzynarodowy Dzień Kropki w Polskim Radiu Dzieciom

Zapraszamy do słuchania i rozmów telefonicznych na antenie.

Telefon do studia Polskiego Radia Dzieciom: 22 645 20 55

Audycja: Poranek
Prowadzi: Martyna Chuderska
Data emisji: 15.09.2022

Od 15:00 do 18:00 w audycji "Popołudnik w PRD" – poszukiwaliśmy przedmiotów, zwierząt i roślin wokół nas, które posiadają kropki. Czy tylko biedronki mają kropki? Nie tylko! Mają je również suseł perełkowany, nibytryton czerwony i inne zwierzęta, których poszukaliśmy podczas audycji. Dowiedzieliśmy się też jaką rolę w zdaniu pełni kropka, co to znaczy, że ktoś jest w kropce albo, że ktoś postawił kropkę nad i. Poszukaliśmy kropek wszędzie wokół nas. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Posłuchaj
179:26 2022_09_15 15_00_11_RadioDzieciom_Popoludnik.mp3 Kropki wokół nas_Popołudnik w PRD_15.09.22

 

Czytaj dalej:
Bawimy się w rycerzy. Poranek z Misiem Michasiem i Smokiem Adasiem
Dlaczego się śmiejemy i uśmiechamy?

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 

 

Zobacz także
Czytaj także

W "Poranku" ciekawostki o kąpieli

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 07:01
Niektóre rzeczy, znajdujące się w naszym otoczeniu, wydają się tak oczywiste, że nie bierzemy w ogóle pod uwagę, że kiedyś mogło ich po prostu nie być. Łóżko, nóż czy wanna – to tylko początek listy przedmiotów, które, w powszechnej opinii, istniały od zawsze. Tymczasem wszystko ma swój początek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Światowy Dzień Czekolady. Wyprawa do fabryki czekolady

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2022 10:10
Soczystych, zielonych tuzin ma spódniczek, chętnie ją chrupiemy, jak niejeden króliczek. Domyślacie się, o jakie warzywo może chodzić? Odpowiedzi szukajcie w Poranku na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bawimy się w rycerzy. Poranek z Misiem Michasiem i Smokiem Adasiem

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2022 22:29
Miś Michaś i smok Adaś pięknie się kłaniają i na Poranek w Polskim Radiu Dzieciom zapraszają. Dla wszystkich słuchaczy, którzy lubią rano wstawać prowadzący przygotowali wiele atrakcji. Będzie o rycerzach, hełmach, zbrojach, mieczach i koniach. Smok zamierza przebrać się za rycerza, a Miś za giermka.
rozwiń zwiń