Polskie Radio Dzieciom

Zwierzęta żyjące w Australii

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2023 16:00
W Australii jest bardzo dużo różnych zwierząt. Niektóre z nich żyją tylko tam i nie można ich spotkać na żadnym innym kontynencie. Takie zwierzęta to endemity.  Najbardziej znane zwierzęta w Australii to kangury, które są bardzo skoczne - potrafią skoczyć aż na trzy metry w górę. Kangury są torbaczami, co oznacza, że małe kangury przebywają w torbie swojej mamy. W Australii żyją też koale, kazuary, kolczatki australijskie, emu, a także węże, pająki i jaszczurki i wiele innych.
zdjecie ilustracyjne
zdjecie ilustracyjne Foto: slowmotiongli/shutterstock

Jakie jeszcze zwierzęta żyją w Australii? Które australijskie zwierzęta mogą być naprawdę groźne? Czy kangura można spotkać podczas spaceru w parku? Jak to jest żyć w Australii? Czy warto się tam wybrać?  

Posłuchaj
179:08 2023_01_17 07_00_20_RadioDzieciom_Poranek.mp3 Poranek w Polskim Radiu Dzieciom 17 stycznia godz. 07:00

Odpowiedzi na te i inne pytania w załączonej audycji.

Audycja: Poranek

Prowadzi: Martyna Chuderska
Data emisji: 17.01.2023
Godzina emisji: 7.00 - 10.00.

Czytaj dalej:

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

W "Poranku" ciekawostki o kąpieli

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 07:01
Niektóre rzeczy, znajdujące się w naszym otoczeniu, wydają się tak oczywiste, że nie bierzemy w ogóle pod uwagę, że kiedyś mogło ich po prostu nie być. Łóżko, nóż czy wanna – to tylko początek listy przedmiotów, które, w powszechnej opinii, istniały od zawsze. Tymczasem wszystko ma swój początek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

W "Poranku PRD" Poznajemy uroki Rzymu

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2022 12:15
Według legendy, opowiadanej przez Marka Terencjusza Warrona, Romulus założył miasto Rzym w dniu 21 kwietnia 753 pne. Rzym to jedno z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych miejsc na ziemi, które zachwyca turystów na każdym kroku. Majestatyczne Koloseum, przepiękna Fontanna di Trevi, starożytny Panteon czy urokliwe Schody Hiszpańskie prowadzące do kościoła Trinitia dei Monti to tylko nieliczne z ciekawych miejsc, które warto zobaczyć w Rzymie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Historia kaloszy

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2022 19:04
Buty idealne na deszczową pogodę, na wieś, a także na ryby – kalosze! Ich podstawową zaletą jest to, że są nieprzemakalne, a to oznacza, że nie przedostanie się przez nie woda. W kaloszach możemy więc wskoczyć w kałużę bez obaw, że skończymy z mokrymi stopami. Kalosze zna chyba każdy, ale czy ktoś właściwie zastanawiał się, jaka jest ich historia?
rozwiń zwiń