Polskie Radio Dzieciom

Skunks w studiu PR Dzieciom. Jak to jest mieszkać w domu ze skunksem?

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2023 12:17
Skunks to zwierzak, którego większość z nas kojarzy z niezbyt przyjemnym zapachem. Ale to stworzenie stało się też domowym pupilem. Co trzeba wiedzieć o skunksach? Co jedzą skunksy? Jak się nimi opiekować i czy w ogóle skunks w domu to dobry pomysł? Na te pytania odpowiedział gość Polskiego Radia Dzieciom, który pojawił się dziś (3.10) w studiu w towarzystwie skunksa Zygmunta.
Skunks Zygmunt odwiedził studio Polskiego Radia Dzieciom
Skunks Zygmunt odwiedził studio Polskiego Radia DzieciomFoto: PR

W "Poranku" Polskiego Radia Dzieciom gościliśmy Annę Budzińską, która opowiedziała o swoim skunksie Zygmuncie. W pierwszej części audycji zwierzę spało, bo jak przyznała - wyszalał się już w nocy. - Zygmunt jako skunks, jest jak większość zwierząt, łatwiejszym do socjalizacji zwierzakiem jeśli użyjemy przysmaczków. Nasz skunks jest wszystkożerny, a ponieważ jest drapieżnikiem to je przede wszystkim mięso. W sezonie letnim je także surowe warzywa, banany, czereśnie, pomarańcze, ale także nabiał na przykład serki śmietankowe czy jogurty - powiedział gość Polskiego Radia Dzieciom dodając, że największym przysmakiem Zygmunta są owady i ich larwy takie jak drewnojady lub mączniki.

Anna Budzińska w towarzystwie skunksa Zygmunta w studiu Polskiego Radia Dzieciom Anna Budzińska w towarzystwie skunksa Zygmunta w studiu Polskiego Radia Dzieciom

- Lato jest bardzo intensywnym czasem jeśli chodzi o odżywianie się skunksów, dlatego teraz widać ten okrągły brzuszek. Teraz powoli zaczyna wpadać w wydłużony sen, który zimą będzie trwał nawet 16 godzin - powiedziała Anna Budzińska. - Pozostałe godziny będą letargiem i wtedy nasz skunks będzie ograniczał jedzenie i spożywał będzie głównie mięso lub suchą karmę: kocią lub psią. W tym czasie skunks w ogóle nie ma ochoty na owoce czy warzywa. Na drewnojady ma ochotę zawsze - dodała gość Polskiego Radia Dzieciom.


Skunks Zygmunt odwiedził studio Polskiego Radia Dzieciom Skunks Zygmunt odwiedził studio Polskiego Radia Dzieciom

Podejmując decyzję o hodowaniu skunksa w domu trzeba pamiętać, że karma którą żywi się to zwierzę wydziela dość intensywne zapachy. Dlatego, co podkreślił gość PRD, osoby wrażliwe powinny się nad tym zastanowić.

Przypomnijmy, że skunks Zygmunt gościł w studiu Polskiego Radia Dzieciom w także w 2018 roku. Czy poznał to miejsce po pięciu latach?

Więcej o skunksie Zygmuncie, ale także o o warsztatach weterynaryjno-zoologicznych w towarzystwie zwierząt z Uprzejmym Łosiem do odsłuchania w załączonej audycji.

Posłuchaj
23:21 [DAB]Dzieciom (PCM) 3 październik 2023 08_36_44.mp3 Co skunksy lubią jeść? Posłuchaj audycji Polskiego Radia Dzieciom_Poranek w PRD_3.10.2023.

Audycja: Poranek
Goście: Anna Budzińska
Data emisji: 3.10.2023
Godzina emisji: 08:00

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 


Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 

 

Zobacz także
Czytaj także

Zwierzę co ma w sobie cechy psa i kota!

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2023 17:02
Fretka należy do rodziny łasicowatych i jest zwierzęciem domowym. Jest ssakiem i drapieżnikiem - bardzo sprytnym, inteligentnym i zwinnym. Co ciekawe, o fretce często mówi się, że łączy w sobie cechy psa i kota!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dlaczego rośliny pachną? O sekretnym języku roślin w "Poranku" PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2023 14:55
- Zapach jest sekretnym językiem roślin, jedną z dróg komunikacji. Jest w tym sporo tajemnicy, które wyjaśnia chemia. Te zapachy złożone są z różnych chemicznych związków i tak jak my mamy swój język i możemy wprost o czymś opowiedzieć, tak rośliny mogą komunikować się za pośrednictwem zapachu – powiedziała w Polskim Radiu Dzieciom Ewa Szachowska - edukatorka z Warszawskiego Ogrodu Botanicznego. W jakim celu rośliny komunikują się z otoczeniem?
rozwiń zwiń