Polskie Radio Dzieciom

Publiczne wystąpienia dzieci

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2019 23:57
Wystąpienia publiczne - po co one dzieciom? Czy powinniśmy uczyć je wystąpień publicznych od maleńkości? Jak robić to poprawnie i skąd czerpać na ten temat wiedzę?
Audio
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjne Foto: shutterstock.com

Wystąpienia publiczne to jedna z fundamentalnych kompetencji przyszłości. Przydaje się niezależnie od tego, w jakim zawodzie pracujemy, w jakiej branży i na jakim stanowisku. Uczy zwięzłego formułowania myśli, retoryki i oratorstwa. A nade wszystko sztuki komunikacji.

Porozmawiamy o wystąpieniach publicznych dzieci, jak je do nich przygotować, także o tym, dlaczego to taka ważna umiejętność.

Gość PR24: Ewa Turek, organizatorka konferencji TEDxKids@AcademyInternational, trenerka przygotowująca dzieci do wystąpień na scenie TEDx Kids.

Rozmawiał Marcin Perfuński.

Data emisji: 11.11.2019

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

Polskie Radio Dzieciom ma profil na Facebooku raz konto na Instagramie - można tam znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych!

Zobacz także
Czytaj także

Improwizacja dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 23:57
Nauka improwizacji pomaga w aktywnym słuchaniu, komunikacji, uczy, jak być otwartym na pomysły, szybko reagować, używać wyobraźni, współpracować, używać właściwie swoich emocji, angażować się. Wszystkie te umiejętności są niezbędne do właściwego komunikowania się z innymi. I z samym sobą.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nauka samodzielności czyli plan daltoński

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 23:57
Rozpoczęcie wprowadzania planu dnia już od najmłodszych lat to dziś niezwykle ważny element w rozwoju dziecka i zupełnie nowe spojrzenie na jego edukację. Plan daltoński to nauka samodzielności, odpowiedzialności oraz współpracy.
rozwiń zwiń