Polskie Radio Dzieciom

Roboty, które pomagają się uczyć

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2020 23:57
Roboty są wśród nas, nie tylko w fabrykach czy w filmach fantastyczno-naukowych. Czyż nie jest robotem mały domowym odkurzacz, który samodzielnie posprząta mieszkanie, a kiedy skończy wyśle nam wiadomość? Takich urządzeń będzie wokół nas coraz więcej, a nauka ich programowania może być doskonałą zabawą.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Zajęcia z robotami to szansa na doskonalenie różnorodnych umiejętności. Dla maluchów jest to rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej a tym samym orientacji przestrzennej. Starsze dzieci uczą się projektowania i planowania trasy, analizowania problemów i tworzenia optymalnych rozwiązań, a na kolejnym etapie edukacji mamy ponadto możliwość nauki języków skryptowych używanych przez zawodowych programistów.

Lekcje z robotami, które są jednocześnie świetną zabawą, rozwijają kompetencje cyfrowe i umiejętność współpracy w grupie, logiczne myślenie i kreatywność a pamiętajmy, że każde dziecko będzie musiało rozumieć świat maszyn w przyszłości, bo świat będzie nasycony cyfryzacją. 

Goście Polskiego Radia Dzieciom: Prof. Marlena Plebańska, ekspert w dziedzinie cyfrowej edukacji UW,  Agnieszka Dąbrowska, inżynier, szef działu edukacji iSpot, przedstawiają przykłady takich rozwiązań edukacyjnych, od klocków skorelowanych z tabletem przez polski robot edukacyjny photon i wiele innych.

Rozmawiał Mikołaj Foks 

Data emisji: 06.03.2020

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

Polskie Radio Dzieciom ma profil na Facebooku raz konto na Instagramie - można tam znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych!

Zobacz także
Czytaj także

Jak się skutecznie uczyć?

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 10:40
Obranie odpowiedniej taktyki, w połączeniu z rzeczywistym wykonywaniem określonych kroków, prędzej czy później skutkuje zyskiwaniem wiedzy. Dlatego w procesie przyswajania wiedzy tak ważne jest wybranie określonej techniki uczenia się. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cyberprzemoc

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 23:57
Prawie połowa nastolatków doświadcza różnych form cyberprzemocy, ale tylko 15 proc. rodziców o tym wie. Większość jest przekonana , że zagrożenie dla dziecka czai się raczej na ulicy a nie przed komputerem, tabletem czy smartfonem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Matematykę można polubić!

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 23:57
Jak pokazać dzieciom, że matematyka, często uznawana za przedmiot trudny, jest nie tylko potrzebna, ale też fajna?
rozwiń zwiń