X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Roboty, które pomagają się uczyć

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2020 23:57
Roboty są wśród nas, nie tylko w fabrykach czy w filmach fantastyczno-naukowych. Czyż nie jest robotem mały domowym odkurzacz, który samodzielnie posprząta mieszkanie, a kiedy skończy wyśle nam wiadomość? Takich urządzeń będzie wokół nas coraz więcej, a nauka ich programowania może być doskonałą zabawą.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock.com

Zajęcia z robotami to szansa na doskonalenie różnorodnych umiejętności. Dla maluchów jest to rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej a tym samym orientacji przestrzennej. Starsze dzieci uczą się projektowania i planowania trasy, analizowania problemów i tworzenia optymalnych rozwiązań, a na kolejnym etapie edukacji mamy ponadto możliwość nauki języków skryptowych używanych przez zawodowych programistów.

Lekcje z robotami, które są jednocześnie świetną zabawą, rozwijają kompetencje cyfrowe i umiejętność współpracy w grupie, logiczne myślenie i kreatywność a pamiętajmy, że każde dziecko będzie musiało rozumieć świat maszyn w przyszłości, bo świat będzie nasycony cyfryzacją. 

Goście Polskiego Radia Dzieciom: Prof. Marlena Plebańska, ekspert w dziedzinie cyfrowej edukacji UW,  Agnieszka Dąbrowska, inżynier, szef działu edukacji iSpot, przedstawiają przykłady takich rozwiązań edukacyjnych, od klocków skorelowanych z tabletem przez polski robot edukacyjny photon i wiele innych.

Rozmawiał Mikołaj Foks 

Data emisji: 06.03.2020

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

Polskie Radio Dzieciom ma profil na Facebooku raz konto na Instagramie - można tam znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych!

Zobacz także

Czytaj także

Jak się skutecznie uczyć?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 23:57
Obranie odpowiedniej taktyki, w połączeniu z rzeczywistym wykonywaniem określonych kroków, prędzej czy później skutkuje zyskiwaniem wiedzy. Dlatego w procesie przyswajania wiedzy tak ważne jest wybranie określonej techniki uczenia się. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cyberprzemoc

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 23:57
Prawie połowa nastolatków doświadcza różnych form cyberprzemocy, ale tylko 15 proc. rodziców o tym wie. Większość jest przekonana , że zagrożenie dla dziecka czai się raczej na ulicy a nie przed komputerem, tabletem czy smartfonem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matematykę można polubić!

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 23:57
Jak pokazać dzieciom, że matematyka, często uznawana za przedmiot trudny, jest nie tylko potrzebna, ale też fajna?
rozwiń zwiń