Polskie Radio Dzieciom

Dziecko i internet. Jak mądrze korzystać z technologii?

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 23:59
Internet stał się narzędziem tak wszechobecnym, że dzieci i młodzież wychowana w nieograniczonym dostępie do jego treści nie uznaje równoległości światów rzeczywistego i wirtualnego. Jak w zrównoważony sposób korzystać z dziećmi z nowych technologii w czasach, gdy wypełniają nam życie?
Audio
  • 04.05.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)
zdjęcie  ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Jak korzystać z bogactwa internetu w rozsądny sposób, który nie spowoduje alienacji i ucieczki od realnego świata i nie będzie narażał jednocześnie dzieci na szkodliwe treści, których nie brakuje w sieci? 

Goście Polskiego Radia Dzieciom: 

- Agata Łuczyńska, prezeska Fundacji Szkoła z Klasą

- Agnieszka Krawczak-Chmielecka, koordynatorka programu Asy Internetu

- Iwona Brzózka-Złotnicka, szefowa Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog

Rozmawia Marcin Perfuński

Data emisji: 04.05.2020

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także
Czytaj także

Edukacja dzieci w domu

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 15:55
Czy przeżywamy właśnie rewolucję w edukacji w Polsce? Niewątpliwie tak. Nie na własne życzenie, a właściwie wbrew naszej woli, ale nie mieliśmy wyboru. Od tygodnia polskie dzieci edukują się w domach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rodzinne rozmowy o emocjach

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 23:57
W trwającym obecnie okresie zminimalizowania kontaktów ze światem zewnętrznym, szczera rozmowa o naszych emocjach ma moc większą niż kiedykolwiek. Wiedza na temat stanu naszych najbliższych pozwoli nam przeżyć najbliższe tygodnie w zdrowej atmosferze.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Życie przeniesione do sieci. jak dzielić się swoimi pasjami w internecie?

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2020 23:59
Choć społeczna izolacja sprawiła, że zamknęliśmy się w swoich domach, to zdecydowanie bardziej otworzyliśmy się na świat cyfrowy. Można wręcz powiedzieć, że dzięki internetowi nie tylko podtrzymujemy dotychczasowe społeczne relacje, ale nawiązujemy również nowe..
rozwiń zwiń