X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Talerz Zdrowia - zalecenia Zdrowego Żywienia PZH

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 23:55
Nowy model zaleceń Talerz Zdrowia jest alternatywą dla popularnej dotąd Piramidy Zdrowego Żywienia. Jego zaletą jest rekomendacja spożycia różnorodnych produktów codziennie, które powinno stanowić podstawę zdrowego odżywania. 
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Niskie spożycie owoców i warzyw to błąd żywieniowy. Ograniczeniem konsumpcji jest postrzeganie owoców i warzyw jedynie jako dodatek do codziennych posiłków.

Aby to uzmysłowić, powstała rekomendacja zilustrowana jako "Talerz Zdrowia". 

Nowe rekomendacje dotyczące zdrowego żywienia zwracają uwagę na korzystne dla zdrowia oddziaływanie diety opartej w znacznym stopniu na produktach pochodzenia roślinnego.

Jednocześnie stwierdzono, że większe, niż zalecane, spożycie mięsa czerwonego i przetworzonych produktów mięsnych, zwiększa zachorowanie na niektóre nowotwory. 

Gość Polskiego Radia Dzieciom: Barbara Wojda - Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego-PZH

Posłuchaj
118:29 [DAB]Dzieciom (PCM) 1 grudzień 2020 21_00_04_SR_s_NEU_.mp3 01.12.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)

Rozmawiała dr Joanna Neuhoff-Murawska

Data emisji: 01.12.2020

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także

Czytaj także

Mięso na talerzu: przyjaciel, czy wróg? 

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 23:57
Na temat mięsa, jego jakości i wpływu na zdrowie człowieka dorosłego i dzieci narosło wiele mitów. Goście programu z Instytutu Nauk o Żywieniu Człowieka, SGGW w Warszawie: prof. Agnieszka Wierzbicka z Katedry Techniki i Projektowania Żywności oraz dr hab. Dariusz Włodarek z Zakładu Dietetyki odnoszą się do pytań słuchaczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pułapki odchudzania

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2020 22:55
Jesteśmy zwykle świadomi najbardziej znanych uzależnień, które grożą naszym dzieciom, związanych z alkoholem, papierosami lub narkotykami. Jednak uzależnić się można także od tak oczywistej i niezbędnej do życia czynności, jaką jest jedzenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nasz "drugi mózg". Jak praca jelit wpływa na nasze zdrowie psychiczne?

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 07:59
Ostatnio coraz częściej słyszymy, że w jelitach znajduje się nasz "drugi mózg", tylko co oznacza to pojęcie? Czy mikrobiom jelitowy rzeczywiście wpływa na samopoczucie człowieka, jego stany emocjonalne czy wręcz zdrowie psychiczne? 
rozwiń zwiń