X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Bezpieczeństwo żywności dedykowanej niemowlętom

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 23:57
Żywność dla niemowląt ma zaspokajać potrzeby rozwijającego się dziecka. Jakie wymagania ma spełniać taka żywność. Czy rzeczywiście gotowe dania zawierają to, co jest przez producentów deklarowane?
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Rozmawiamy o żywieniu niemowląt w kontekście nowych zaleceń w tej dziedzinie, które pojawiły się w styczniu tego roku.

shutterstock_1772341172 (2).jpg
Kiedy i jak rozszerzać dietę niemowlęcia?

Skład słoiczków, kaszek i preparatów do żywienia niemowląt jest ściśle określony prawem i kontrolowany. Zastanowimy się mi.in. dlaczego powstały dania gotowe dla niemowląt i jak odpowiednio stosować dietę, w skład której wchodzą.

Gość Polskiego Radia Dzieciom: prof. Hanna Mojska, kierownik Pracowni Profilaktyki Chorób Żywieniowozależnych w PZH, odpowiada na wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa i doboru składników żywności dla najmłodszych.

Posłuchaj
59:47 Dzieci_AAC 2021_03_09-21-00-37 (2).mp3 09.03.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica) 

Rozmawiała dr Joanna Neuhoff-Murawska

Data emisji: 9.03.2021

Godzina emisji: 22:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także

Czytaj także

Choroby rzadkie - stwardnienie guzowate

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2021 23:55
Stwardnienie guzowate nie jest chorobą często występującą, jest rozpoznawana wśród 1 na 6 tys. noworodków, ale warto wiedzieć, jakie są objawy, i z jakimi problemami borykają się ludzie niż dotknięci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Porozmawiajmy o autyzmie

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 23:55
Zapraszamy na pierwsze z cyklu spotkań poświęconych autyzmowi. W dzisiejszej audycji definicja autyzmu, uporządkowanie wiedzy, oraz przede wszystkim odpowiedź na pytanie, w jaki sposób rozpoznać występowania u dziecka objawów autyzmu. 
rozwiń zwiń