X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Start nowego cyklu podcastów "Strefa rodzica"

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 08:00
Od 6 lat audycja "Strefa rodzica" gości w domach wielu rodzin. Poprzez dźwięk, docierają do rodziców wartościowe rozmowy ze specjalistami z różnych dziedzin, podane w sposób przystępny ale jednocześnie wyczerpujący. Poprzez dwugodzinne audycje nadawane od poniedziałku do piątku Polskie Radio Dzieciom chce wspierać rodziców w trudnej drodze jaką jest rodzicielstwo. To jednak nie wszystko. 
Start nowego cyklu podcastów PRD Strefa rodzica 6.04.2021.
Start nowego cyklu podcastów PRD "Strefa rodzica" 6.04.2021.Foto: PR

Od ponad roku w bogatej ofercie stacji znaleźć można również podcasty "Strefa rodzica", w których podejmowana problematyka dotycząca m.in. wychowania czy rozwoju dziecka omawiana jest z największą starannością i z udziałem znakomitych ekspertów. 6 kwietnia wystartował nowy cykl podcastów "Strefa rodzica"! Każdy nowy podcast będzie dostępny na platformie podcasty.polskieradio.pl

Wśród nich zaplanowano 6 zagadnień:

  • prawo rodzinne, opiekuńcze i oświatowe
  • rozmowy z kobietami
  • zdrowie
  • psychologia
  • odpowiedzialne rodzicielstwo
bajki podcast_v.2 1200.jpg
Popularne podcasty Polskiego Radia Dzieciom DLA DZIECI

--->>> NOWY PODCAST "STREFA RODZICA" [POSŁUCHAJ]  <<<---

Nowe podcasty Polskiego Radia Dzieciom przygotowane zostały przez autorki doskonale znane stałym słuchaczom Polskiego Radia Dzieciom. Ich głosy usłyszeć można w wybranych audycjach stacji.  - Zapraszam gorąco na nowy cykl podcastów prawnych w "Strefie rodzica" dedykowany rodzicom i nauczycielom. Zagadnienia związane z prawem rodzinnym i opiekuńczym oraz kwestie prawa oświatowego to obszary, które mogą stanowić nie lada zagadkę. Na czym polega konstytucyjnoprawna ochrona rodziny? Czym jest zawieszenie władzy rodzicielskiej lub jej ograniczenie? Jaka jest rola i obowiązki pracowników oświaty w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie? Na te i wiele innych pytań poszukamy wspólnie odpowiedzi podczas spotkań z naszym ekspertem – tak o swoim cyklu podcastów mówi Marta Powałowska, dziennikarka PRD, autorka takich audycji jak m.in. "Dawno, dawno temu" czy "Zapraszamy do stołu".

Rozmowy z kobietami prowadzić będzie Agata Puścikowska, autorka środowych wydań audycji "Strefa rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom. – Będą to rozmowy o rodzinie, życiu, czasem historiach rodzinnych z których warto czerpać i inspirować się na przyszłość.

Dr Joanna Neuhoff-Murawska-dietetyk kliniczny zaprasza do rozmów o zdrowiu dzieci swoich kolegów lekarzy, fizjoterapeutów, psychologów i innych specjalistów. Eksperci wspólnie będą przekazywać aktualną wiedzę, obalą mity i udzielą praktycznych rad jak zadbać o zdrowie najmłodszych członków rodziny. 

Aleksandra Jasińska-Klimaszewska rozmawiać będzie o uważności i czułości w rodzicielstwie. - Zależy mi na budowaniu silnej społeczności świadomych i odpowiedzialnych rodziców, którzy odnajdują wartość w bliskości, empatii i szacunku z dzieckiem. Prezentuję aktualną wiedzę i badania z zakresu psychologii i neuropsychologii, dzięki zapraszaniu doświadczonych specjalistów. Promuję to, w co naprawdę wierzę. Skupiam się na relacji, ponieważ zależy mi na tym, aby dzieci miały szansę wzrastać w warunkach szacunku i empatii, aby budowały styl bezpiecznego przywiązania, a do tego zaufanie, uważność i realne zaangażowanie rodzica – tak o swoim cyklu podcastów "Strefy rodzica" mówi autorka, Aleksandra Jasińska-Klimaszewska.

- Przygotuję dla Państwa podcasty "Strefy rodzica" w których poruszać będę przede wszystkim tematy związane z psychologią na każdym etapie życia. Wtedy kiedy wchodzimy w dorosłość, wtedy kiedy musimy podejmować ważne życiowe decyzje, wtedy kiedy stajemy się rodzicami. Ale także wtedy kiedy napotykamy na przeszkody, kiedy nie umiemy sobie poradzić z ważnymi problemami, kiedy czujemy się samotni. Mam nadzieję, że poprzez rozmowy z ekspertami, którzy pojawiają się w podcastach, stawienie czoła nowym wyzwaniom będzie choć odrobinę prostsze – rekomenduje swoje podcasty Joanna Ficińska.

Każdego miesiąca Polskie Radio Dzieciom zaplanowało 8 premierowych podcastów. Znaleźć je będzie można na nowoczesnej platformie z podcastami Polskiego Radia dostępnej na stronie www.podcasty.polskieradio.pl, jak również dostępnej w wersji mobilnej na smartfonach.

Przypominamy, że na platformie podcastowej Polskiego Radia znaleźć można także popularne podcasty Polskiego Radia Dzieciom tj. "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy!

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Joanna Osmańska

Zobacz więcej na temat: Strefa Rodzica rozwój dziecka
Zobacz także

Czytaj także

Majsterkowanie i inne aktywności z dzieckiem

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 17:55
Majsterkowanie jako forma kreatywnego spędzenia czasu i sposób na naukę powraca do łask. Rozwija nie tylko motorykę małą dziecka, ale także jego kompetencje i umiejętności psychofizyczne. Dużo dobrego kryje się pod tym hasłem. Co zatem można zmajsterkować, jak to zrobić i gdzie? O tym w bieżącym wydaniu audycji „Strefa rodzica”, którą poprowadził Mikołaj Foks.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leśne warsztaty. Jak rozbudzić w dziecku ciekawość do świata przyrody

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 13:20
Gdyby tak zastanowić się nad różnicami pokoleniowymi, to z pewnością jedną z nich byłby sposób w jakim dzieci spędzają swój wolny czas. W przeciwieństwie do teraźniejszości, kiedy króluje świat wirtualny, dawniej każda wolna chwila wypełniona była zabawą na świeżym powietrzu, a prośba rodziców o powrót do domu spotykała się z błaganiem dziecka o dodatkowe 5 minut. Do tych czasów jednak da się wrócić i to w prosty sposób, o czym przekonuje Anna Jodełka, nauczycielka i miłośniczka przyrody oraz gość Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Strefa rodzica". Jak prawidłowo pielęgnować stopy dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 15:59
Jedną z rzeczy, które kochamy u maluchów są ich małe, słodkie stópki. Jednak wraz z wiekiem, stopy człowieka zmieniają się i przechodzą przez różne etapy kształtowania. W związku z tym, bardzo ważne jest, aby rodzice małych dzieci, a później nastolatkowie wiedzieli, jak odpowiednio zadbać o tę część ciała. Z pomocą przychodzi podolog Michał Drożdż, który w Strefie Rodzica opowie jak należy pielęgnować stopy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Strefa rodzica". Zdrowie psychiczne w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 16:41
Niewątpliwie okres pandemii dokonał wielu zmian w naszym życiu. Musieliśmy nauczyć się funkcjonować w nowej rzeczywistości, podczas gdy większość naszych planów, relacji czy marzeń zostało zweryfikowanych. Jedną z porad na odnalezienie się w tej trudnej sytuacji jest skupienie się na teraźniejszości i nierozpamiętywanie tego co było. 
rozwiń zwiń