!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Zwierzęta z Ukrainy w Polsce. Rozmowa z wolontariuszką

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2022 19:51
Wojna to sytuacja bez wątpienia tragiczna – nie tylko dla ludzi, ale także dla zwierząt. W jednej chwili wali się cały świat, a mieszkańcy zmuszeni są do ucieczki ze swojego kraju. Niektórzy zostawiają wszystko, inni uciekają z jedną torbą, jeszcze inni – trzymają w rękach swoje zwierzę, które jest członkiem rodziny i przyjacielem. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Zarówno w Polsce, jak i w innych krajach jest wiele osób, organizacji i schronisk, które chcą pomagać zwierzętom z Ukrainy. O tej pomocy opowiedziała na antenie Polskiego Radia Dzieciom Roberta Łącka z Przytuliska w Głownie.
Uchodźcy z Ukrainy przybywający do Polski ze zwierzętami.
Uchodźcy z Ukrainy przybywający do Polski ze zwierzętami.Foto: Foto: PAP/Zbigniew Meissner

Roberta Łącka przewoziła zwierzęta z przejścia granicznego w Medyce. Dotychczas udało się przetransportować siedem dorosłych psów, siedem szczeniaków, dwa koty właścicielskie oraz świnkę morską. W planie jest już kolejna podróż, która zapewni zwierzakom spokojne i bezpieczne życie. Część zwierząt gotowych na przejazd do Polski odbierana jest od weterynarza. Zwierzaki przygotowują do transportu także wolontariusze, którzy stacjonują w Ukrainie. Czworonogi trafiające do Polski potrzebują kochającego domu. Jednemu z nich opiekę zapewniła kolejna gościni Strefy Rodzica – tym razem po drugiej stronie mikrofonu – Iza Żukowska. 

Posłuchaj
59:29 2022_03_24 21_00_23_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Każde istnienie jest ważne. Zwierzęta z Ukrainy w Polsce

Do pełnej zwierząt rodziny Izy Żukowskiej dołączył kot o imieniu Igor, który jeszcze kilka tygodni temu wiódł spokojny żywot w Kijowie. „Igor trafił do mnie zupełnie przez przypadek, zupełnie nieplanowany, jak to zwykle w takich sytuacjach bywa. Krótka decyzja” – mówi Iza Żukowska. Igor doświadczył traumy i powoli dochodzi do siebie. Był w Kijowie po wybuchu wojny, a dużą część tego czasu spędził w kontenerze w piwnicy. Do tego dochodzi długa podróż do Polski i rozłąka z rodziną.

Przyjęcie pod swój dach zwierzęcia z traumą to zadanie wymagające. Zwierzak potrzebuje czasu, by się zaadaptować do nowego miejsca i nowej sytuacji, a tym samym uporać się ze swoimi przeżyciami. O tym, jak wygląda przyjmowanie zwierzęcia, gdy w domu są już inne czworonogi w Strefie Rodzina na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji.

Audycja: Strefa rodzica
Prowadzi: Aleksandra Jasińska
Gość: Roberta Łącka – wolontariuszka w przytulisku dla zwierząt w Głownie, Izabela Żukowska – dziennikarka, pisarka i muzykolożka, która przygarnęła kota z Kijowa pod swój dach.
Data emisji: 24.03.2022
Godzina emisji: 21.00.

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Czytaj dalej:

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. 

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

Przyjaźń między dzieckiem a domowym zwierzakiem. Rozmowa z zoopsycholog [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2021 12:15
Czasami przed narodzinami dziecka przyszli rodzice opiekują się już jakimś zwierzakiem, a jeśli tak nie jest, to w pewnym momencie każde dziecko najprawdopodobniej poprosi rodzica o to, aby w domu pojawił się pies lub kot. W takiej sytuacji dobrze jest zadbać o zdrową relację między dzieckiem, a zwierzakiem, aby każde z nich mogło czuć się bezpiecznie. O tym, jak to zrobić opowiedziała w "Strefie Rodzica" Antonina Kondrasiuk, zoopsycholog.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polska Akcja Humanitarna na granicy polsko-ukraińskiej

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2022 16:23
Strach o własne jutro, niepokój o swoich bliskich i niepewność dotycząca przyszłości kraju to emocje, które na granicy polsko-ukraińskiej mieszają się ze złością na zaistniałą sytuację. Masowo napływający do Polski uchodźcy potrzebują wielowymiarowej pomocy. O tym, jak ona wygląda opowiedziała na antenie Polskiego Radia Dzieciom Helena Krajewska z Polskiej Akcji Humanitarnej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polskie babcie dla dzieci z Ukrainy. Jest aplikacja

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2022 13:44
Po zdaniu egzaminu z człowieczeństwa przyszedł czas na egzamin adaptacji – zarówno w kwestii administracyjnej, jak i emocjonalnej. Najsłynniejsza Babcia polskiego internetu angażuje się – a przy tym inne babcie – w pomoc Ukrainie. Akcja zorganizowana przez Mądrą Babcię opiera się na pomocy długofalowej i skupia się na zapewnieniu wsparcia tym, którzy potrzebują go najbardziej, czyli najmłodszym.  
rozwiń zwiń