Polskie Radio Dzieciom

Jak radzić sobie z napięciem i stresem, w różnych obszarach życia?

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2022 10:56
Jak radzić sobie z napięciem i stresem, w różnych obszarach życia. Stres może być pozytywny. W ekstremalnych sytuacjach uaktywnia adrenalinę, noradrenalinę oraz kortyzol, a hormony te mobilizują do większej aktywności i szybszego działania. Jeśli jednak stres towarzyszy przewlekle, zamienia się w stres negatywny, czyli dystres. Jak on działa na organizm człowieka?
Jak radzić sobie z napięciem i stresem, w różnych obszarach życia
Jak radzić sobie z napięciem i stresem, w różnych obszarach życiaFoto: De Visu/shutterstock.com

Ten rodzaj stresu osłabia organizm, wpływa negatywnie na psychikę i uruchamia szereg przytłaczających emocji takich jak lęk, niepokój czy smutek. Jak możemy go uniknąć i jak się przed nim chronić - nie tylko w pracy, ale też w domu i życiu rodzinnym. 

Posłuchaj
59:06 2022_05_20 21_59_52_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Jak radzić sobie z napięciem i stresem, w różnych obszarach życia?

 
Na to pytanie odpowiedziała gościni "Strefy rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom Joanna Delbar, która pracuje z liderami, menadżerami, którzy na co dzień doświadczają ogromnej presji i stresu. Uczy, jak mądrze stawiać granice, odnajdować pasje, dobrze planować i cieszyć się życiem.
Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji.

Audycja: Strefa rodzica
Prowadzi: Mikołaj Foks
Gość: Joanna Delbar - coach
Data emisji: 20.05.2022
Godzina emisji: 21:00

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Czytaj dalej:

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. 

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

Jak pokonać strach i działać? Posłuchaj rozmowy z trenerem komunikacji

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 15:23
Czasami chcielibyśmy coś zrobić, ale boimy się wykonać pierwszy krok lub obawiamy się skutków naszych działań. Pojawia się wówczas strach, który przejmuje kontrolę nad innymi emocjami, takimi jak odwaga, która jest kluczowa np. w dążeniu do realizacji marzeń. Niemniej jednak, pomimo odczuwania lęku czy niepokoju, możemy iść do przodu i starać się osiągnąć wyznaczony cel. O tym, jak to zrobić opowiedziały Polskim Radiu Dzieciom w audycji "Strefa Rodzica", Magda Macyszyn, coach i mediator oraz Iza Kazimierczak, coach i trenerka empatycznej komunikacji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy optymizmu można się nauczyć? W jaki sposób myśli kreują rzeczywistość?

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2022 23:43
"Optymizmu można się nauczyć" autorstwa Martina Seligmana. Autor książki wyszedł z założenia, że nie jesteśmy skazani na  konkretne sposoby myślenia i działania, a swoje spojrzenie na pewne kwestie oraz reakcje na dane wydarzenia możemy skutecznie modyfikować, jeśli zrozumiemy ich pochodzenie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak poradzić sobie ze stresem? W "Strefie rodzica" o treningu antystresowym

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2022 15:55
Od stresu nie można się uwolnić. Jest on obecny zawsze, gdy mamy do czynienia ze stresorem – wewnętrznym lub zewnętrznym. W ciągu całego dnia towarzyszą nam liczne stresory. Często spokoju i ukojenia poszukujemy w drugim człowieku i choć doświadczenie bliskości, relacji, więzi jest bardzo ważne w kontekście odczuwanego przez nas stresu, to trening antystresowy powinien odbywać się w pojedynkę, by jego uczestnik mógł zajrzeć w głąb siebie, zastanowić się, co dzieje się w nim samym i przeanalizować swój sposób doświadczania rzeczywistości oraz pomyśleć, co może z tym zrobić.  
rozwiń zwiń