X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Czy edukacja może być kolorowa? Jak stworzyć szkołę własnych marzeń?

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2022 10:42
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Śremie to istniejąca naprawdę szkoła, która do złudzenia przypomina utopijną wizję. Jest nie tylko kolorowa, ale też wyposażona w pracownię cukierniczą i najprawdziwsze kino, a po korytarzach biegają zwierzęta. To jedna z wielu placówek edukacyjnych prowadzonych przez Spółkę Kreatywna Edukacja, której szefem jest Jakub Tylman, gość audycji "Strefa Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom. 
szkoła jest drugim domem dziecka, w którym spędza ono pół swojego młodzieńczego życia, a co za tym idzie  powinno chodzić do szkoły z radością, a nie obawiać się tego, co je tam spotka.
szkoła jest drugim domem dziecka, w którym spędza ono pół swojego młodzieńczego życia, a co za tym idzie – powinno chodzić do szkoły z radością, a nie obawiać się tego, co je tam spotka.Foto: Fabio Principe/Shutterstock

- Zwykła szkoła systemowa nie jest dziecku przyjazna. Ona nie jest przyjacielem dziecka, ona jest obowiązkiem, który dziecko musi wypełnić" – zauważył Jakub Tylman. Według gościa "Strefy Rodzica", szkoła jest drugim domem dziecka, w którym spędza ono pół swojego młodzieńczego życia, a co za tym idzie – powinno chodzić do szkoły z radością, a nie obawiać się tego, co je tam spotka. Szkoła może być przestrzenią kolorową, przyjazną i nieprzeciętną. 

Posłuchaj
58:53 2022_05_30 21_00_01_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Jak stworzyć szkołę własnych marzeń? Cz. 1

- Ja czuję edukację trochę inaczej niż wszyscy. To jest trudne zadanie, ponieważ jestem w tej grupie, gdzie niewiele osób rozumie edukację tak, jak ja" – podkreślił gość Polskiego Radia Dzieciom, który widzi edukację w sposób zdecydowanie bardziej nowoczesny. Jego szkoła to placówka bez zadań domowych, w której nieważne są oceny oraz taka, która wychowuje mądrych i kreatywnych obywateli. 

Posłuchaj
59:18 2022_05_30 22_00_10_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Jak stworzyć szkołę własnych marzeń? Cz. 2

W szkole nie ma rzeczy niemożliwych. Nawet na małej powierzchni można zorganizować przestrzeń przyjazną dzieciom – wystarczą jedynie chęci. Jak stworzyć szkołę z własnych marzeń? Co można, a czego nie można w niej zorganizować? Czy w nauczaniu naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia i jak pokolorować edukację, żeby dziecko samo chciało się uczyć? O tym w "Strefie Rodzica" na antenie całodobowego Polskiego Radia Dzieciom.

Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji.

Audycja: Strefa Rodzica
Prowadzi: Marcin Perfuński
Gość: Jakub Tylman – pedagog, nauczyciel, kynoterapeuta
Data emisji: 30.05.2022
Godzina emisji: 21:00

Audycja Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Czytaj dalej:
Sytuacja edukacyjna - jak stworzyć odpowiednie warunki do nauki i rozwoju
Jak wspierać pierwszoklasistów? Podpowiada psycholog

Niezwykli wychowawcy. Jak budować u dziecka nastawienie na rozwój?

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.


Wszystkie podcasty Polskiego Radia Dzieciom są dostępne na stronie podcasty.polskieradio.pl

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także

Czytaj także

Lekcje nieograniczone dzwonkami i sprzęt elektroniczny zamiast zeszytów. Rewolucja oświaty w Wodzisławiu Śląskim

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2022 13:36
W Wodzisławiu Śląskim przyjęto nową strategię rozwoju oświaty na najbliższe cztery lata. Zapisano w niej między innymi odejście od podziału na czterdziestopięciominutowe lekcje czy zwiększenie wykorzystania technologii cyfrowych w codziennej pracy. Więcej o rewolucji opowiedziała w audycji "Strefa Rodzica" na antenie Polskiego Radia dzieciom prezydent Wodzisławia Śląskiego, Mieczysław Kieca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowoczesna szkoła przyjazna uczniom?

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2022 19:25
Szkoła Podstawowa nr 27 im. Dzieci Zjednoczonej Europy w Gdańsku to jedna z innowacyjnych szkół, w której widać wiele zmian. Jedną z nich jest przeformatowanie przestrzeni edukacyjnych w zgodzie z zasadami proksemiki. Wśród takich przestrzeni znalazła się warsztatownia, która została wyposażona w specjalne stoły i liczne narzędzia. To właśnie tam odbywają się różnorodne zajęcia techniczne. W ramach uczniowskiego klubu sportowego funkcjonuje z kolei ścianka wspinaczkowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak przetrwać szkolny czas? Rozmowa z autorem książki

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2022 14:29
Nadmiar materiału do przyswojenia, brak przestrzeni na wyrażenie swojej opinii czy zwykłą dyskusję, a także ocenianie za błędy i przyrównywanie do jednego wzorca – to obraz szkoły, który pamiętamy z dzieciństwa, ale też rzeczywistość, z którą zmagają się nasze dzieci. Mikołaj Marcela wyjaśnia, dlaczego szkoła wkurza i podpowiada, jak w niej przetrwać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sytuacja edukacyjna - jak stworzyć odpowiednie warunki do nauki i rozwoju

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2022 11:48
Wiele mówi się o tym, że mózg uczy się przez doświadczenie. To stwierdzenie należy jednak doprecyzować, gdyż mózg uczy się cały czas i nieustannie doświadcza. To, czego będzie uczył się w szkole zależy w dużej mierze od tego, w jakiej sytuacji zostanie postawiony. Czy rzeczywiście się czymś zainteresuje i zechce pogłębiać wiedzę w tym kierunku? A może nauczy się odpisywać prace domowe i ściągać na sprawdzianach. 
rozwiń zwiń