Polskie Radio Dzieciom

Start nowego cyklu podcastów "Strefa rodzica"

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 08:00
Od 6 lat audycja "Strefa rodzica" gości w domach wielu rodzin. Poprzez dźwięk, docierają do rodziców wartościowe rozmowy ze specjalistami z różnych dziedzin, podane w sposób przystępny ale jednocześnie wyczerpujący. Poprzez dwugodzinne audycje nadawane od poniedziałku do piątku Polskie Radio Dzieciom chce wspierać rodziców w trudnej drodze jaką jest rodzicielstwo. To jednak nie wszystko. 
Start nowego cyklu podcastów PRD Strefa rodzica 6.04.2021.
Start nowego cyklu podcastów PRD "Strefa rodzica" 6.04.2021.Foto: PR

Od ponad roku w bogatej ofercie stacji znaleźć można również podcasty "Strefa rodzica", w których podejmowana problematyka dotycząca m.in. wychowania czy rozwoju dziecka omawiana jest z największą starannością i z udziałem znakomitych ekspertów. 6 kwietnia wystartował nowy cykl podcastów "Strefa rodzica"! Każdy nowy podcast będzie dostępny na platformie podcasty.polskieradio.pl

Wśród nich zaplanowano 6 zagadnień:

  • prawo rodzinne, opiekuńcze i oświatowe
  • rozmowy z kobietami
  • zdrowie
  • psychologia
  • odpowiedzialne rodzicielstwo
bajki podcast_v.2 1200.jpg
Popularne podcasty Polskiego Radia Dzieciom DLA DZIECI

--->>> NOWY PODCAST "STREFA RODZICA" [POSŁUCHAJ]  <<<---

Nowe podcasty Polskiego Radia Dzieciom przygotowane zostały przez autorki doskonale znane stałym słuchaczom Polskiego Radia Dzieciom. Ich głosy usłyszeć można w wybranych audycjach stacji.  - Zapraszam gorąco na nowy cykl podcastów prawnych w "Strefie rodzica" dedykowany rodzicom i nauczycielom. Zagadnienia związane z prawem rodzinnym i opiekuńczym oraz kwestie prawa oświatowego to obszary, które mogą stanowić nie lada zagadkę. Na czym polega konstytucyjnoprawna ochrona rodziny? Czym jest zawieszenie władzy rodzicielskiej lub jej ograniczenie? Jaka jest rola i obowiązki pracowników oświaty w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie? Na te i wiele innych pytań poszukamy wspólnie odpowiedzi podczas spotkań z naszym ekspertem – tak o swoim cyklu podcastów mówi Marta Powałowska, dziennikarka PRD, autorka takich audycji jak m.in. "Dawno, dawno temu" czy "Zapraszamy do stołu".

Rozmowy z kobietami prowadzić będzie Agata Puścikowska, autorka środowych wydań audycji "Strefa rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom. – Będą to rozmowy o rodzinie, życiu, czasem historiach rodzinnych z których warto czerpać i inspirować się na przyszłość.

Dr Joanna Neuhoff-Murawska-dietetyk kliniczny zaprasza do rozmów o zdrowiu dzieci swoich kolegów lekarzy, fizjoterapeutów, psychologów i innych specjalistów. Eksperci wspólnie będą przekazywać aktualną wiedzę, obalą mity i udzielą praktycznych rad jak zadbać o zdrowie najmłodszych członków rodziny. 

Aleksandra Jasińska-Klimaszewska rozmawiać będzie o uważności i czułości w rodzicielstwie. - Zależy mi na budowaniu silnej społeczności świadomych i odpowiedzialnych rodziców, którzy odnajdują wartość w bliskości, empatii i szacunku z dzieckiem. Prezentuję aktualną wiedzę i badania z zakresu psychologii i neuropsychologii, dzięki zapraszaniu doświadczonych specjalistów. Promuję to, w co naprawdę wierzę. Skupiam się na relacji, ponieważ zależy mi na tym, aby dzieci miały szansę wzrastać w warunkach szacunku i empatii, aby budowały styl bezpiecznego przywiązania, a do tego zaufanie, uważność i realne zaangażowanie rodzica – tak o swoim cyklu podcastów "Strefy rodzica" mówi autorka, Aleksandra Jasińska-Klimaszewska.

- Przygotuję dla Państwa podcasty "Strefy rodzica" w których poruszać będę przede wszystkim tematy związane z psychologią na każdym etapie życia. Wtedy kiedy wchodzimy w dorosłość, wtedy kiedy musimy podejmować ważne życiowe decyzje, wtedy kiedy stajemy się rodzicami. Ale także wtedy kiedy napotykamy na przeszkody, kiedy nie umiemy sobie poradzić z ważnymi problemami, kiedy czujemy się samotni. Mam nadzieję, że poprzez rozmowy z ekspertami, którzy pojawiają się w podcastach, stawienie czoła nowym wyzwaniom będzie choć odrobinę prostsze – rekomenduje swoje podcasty Joanna Ficińska.

Każdego miesiąca Polskie Radio Dzieciom zaplanowało 8 premierowych podcastów. Znaleźć je będzie można na nowoczesnej platformie z podcastami Polskiego Radia dostępnej na stronie www.podcasty.polskieradio.pl, jak również dostępnej w wersji mobilnej na smartfonach.

Przypominamy, że na platformie podcastowej Polskiego Radia znaleźć można także popularne podcasty Polskiego Radia Dzieciom tj. "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy!

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Joanna Osmańska

Zobacz więcej na temat: Strefa Rodzica rozwój dziecka
Zobacz także
Czytaj także

Majsterkowanie i inne aktywności z dzieckiem

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 17:55
Majsterkowanie jako forma kreatywnego spędzenia czasu i sposób na naukę powraca do łask. Rozwija nie tylko motorykę małą dziecka, ale także jego kompetencje i umiejętności psychofizyczne. Dużo dobrego kryje się pod tym hasłem. Co zatem można zmajsterkować, jak to zrobić i gdzie? O tym w bieżącym wydaniu audycji „Strefa rodzica”, którą poprowadził Mikołaj Foks.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Leśne warsztaty. Jak rozbudzić w dziecku ciekawość do świata przyrody

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 13:20
Gdyby tak zastanowić się nad różnicami pokoleniowymi, to z pewnością jedną z nich byłby sposób w jakim dzieci spędzają swój wolny czas. W przeciwieństwie do teraźniejszości, kiedy króluje świat wirtualny, dawniej każda wolna chwila wypełniona była zabawą na świeżym powietrzu, a prośba rodziców o powrót do domu spotykała się z błaganiem dziecka o dodatkowe 5 minut. Do tych czasów jednak da się wrócić i to w prosty sposób, o czym przekonuje Anna Jodełka, nauczycielka i miłośniczka przyrody oraz gość Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Strefa rodzica". Jak prawidłowo pielęgnować stopy dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 15:59
Jedną z rzeczy, które kochamy u maluchów są ich małe, słodkie stópki. Jednak wraz z wiekiem, stopy człowieka zmieniają się i przechodzą przez różne etapy kształtowania. W związku z tym, bardzo ważne jest, aby rodzice małych dzieci, a później nastolatkowie wiedzieli, jak odpowiednio zadbać o tę część ciała. Z pomocą przychodzi podolog Michał Drożdż, który w Strefie Rodzica opowie jak należy pielęgnować stopy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Strefa rodzica". Zdrowie psychiczne w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 16:41
Niewątpliwie okres pandemii dokonał wielu zmian w naszym życiu. Musieliśmy nauczyć się funkcjonować w nowej rzeczywistości, podczas gdy większość naszych planów, relacji czy marzeń zostało zweryfikowanych. Jedną z porad na odnalezienie się w tej trudnej sytuacji jest skupienie się na teraźniejszości i nierozpamiętywanie tego co było. 
rozwiń zwiń