X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Hans Christian Andersen

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2018 19:19
Brzydkie kaczątko, Calineczka, Dziewczynka z zapałkami, Królowa Śniegu -  to tylko kilka z pięknych i mądrych baśni, które napisał ten słynny duński pisarz. Swoje utwory pisał również z myślą o dorosłych - w poetycki sposób opowiadają o najważniejszych dla człowieka sprawach, o dylematach życia, ludzkich marzeniach i tęsknotach, o niegodziwości i o miłości, o pięknie świata i o nieuchronnej śmierci.
Audio
  • 01.12.18 Dawno, dawno temu - Hans Christian Andersen
Pomnik pisarza w Central Park, Nowy Jork
Pomnik pisarza w Central Park, Nowy JorkFoto: pixabay/CC0

Hans Christian Andersen (1805-1875), to najszerzej w świecie znany duński pisarz, znany przede wszystkim ze swych baśni, choć jest także autorem kilku powieści, wielu sztuk teatralnych, wierszy, wspomnień z podróży.

Sławę przyniosły mu jednak baśnie i opowieści. Napisał ich według jednych badaczy 156, według innych 167, a zdaniem jeszcze innych 212 , a przetłumaczono je na około 150 języków świata.

Andersen mawiał, że jego życie też jest jak baśń, w autobiografii pod tytułem "Baśń mojego życia" to opowiedział o swoich niezwykłych losach.

Zapraszamy w podróż śladem Hansa Christiana Andersena.

Gość Polskiego Radia Dzieciom: Dorota Koman z wydawnictwa Arkady, 

Audycję prowadziła Marta Powałowska.

Data emisji: 01.12.2018

”Dawno, dawno temu” w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 15.00.


Zobacz także

Czytaj także

Historia Polskiej Animacji

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2018 19:11
Reksio, Bolek i Lolek, Miś Uszatek, te postacie znają niemal wszyscy dorośli i dzieci. Polskie kino animowane ma znacznie większy dorobek i dużo dłuższą historię..
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z wizytą w teatrze

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2018 18:01
Teatr im. St. Jaracza w Olsztynie powstał w 1925 roku, natomiast pierwsze przedstawienie w języku polskim wystawiono w nim dopiero w 1945 r. Dlaczego dopiero po 20 latach? Tego, i innych ciekawostek związanych z tym niezwykłym miejscem dowiecie się w audycji.
rozwiń zwiń