Polskie Radio Dzieciom

"To naprawdę duże wydarzenie" - o Tour de Pologne Junior Agata Lang w PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2023 15:18
- Tour de Pologne Junior powstał od samego początku, jak mój tata zaczął organizować Tour de Pologne – mówiła na antenie Polskiego Radia Dzieciom Agata Lang, dyrektor wyścigu Tour de Pologne - Od razu pomyślał, żeby zorganizować coś dla najmłodszych, bo sam jak był młodym dzieciakiem to też wystartował w takim wyścigu. Był to "Wyścig Pokoju", od którego zaczęła się jego kariera i postanowił przy organizacji Tour de Pologne zorganizować właśnie taki mniejszy wyścig dla dzieci.  
Tour de Polonge Junior 2023, Poznań
Tour de Polonge Junior 2023, PoznańFoto: Piotr Łabaziewicz/Tour de Pologne

Tour de Pologne Junior wystartował w tym roku 29 lipca w Poznaniu. Aby wziąć udział w wyścigu, uczestnicy musieli zapisać się około miesiąca wcześniej. Przygotowania do wyścigu trwają przez cały rok - to informacja dla tych, którzy  chcieliby spróbować swoich sił w Tour de Pologne Junior w przyszłym roku – przygotowania możecie zacząć już teraz powiedziała dyrektor TdP. 

Posłuchaj
59:29 2023_07_29 10_00_12_RadioDzieciom_Rodzinny_WF.mp3 Z Agatą Lang rozmowa o Tour de Pologne Junior w PR Dzieciom_Rodzinny WF 29 lipca godz. 10:00

W sezonie 2023 zaplanowano cztery wyścigi – w Poznaniu (29.07), Bielsku-Białej (2.08), Katowicach (3.08) i Krakowie (4.08). Zawodnicy rywalizują w kategoriach Żak, Młodzik i walczą o zwycięstwa etapowe oraz wygraną w klasyfikacji generalnej, klasyfikacji punktowej, klasyfikacji najaktywniejszy Quest, a także w klasyfikacji drużynowej. 

Tour de Polonge Junior 2023, Poznań Tour de Polonge Junior 2023, Poznań

- To jest naprawdę coś fajnego – podkreśliła dyrektor wyścigu – Można przejechać rundą Tour de Pologne ostatnimi kilometrami, gdzie później ściga się zawodowy peleton, także na tym samym finiszu, w tej samej scenografii i na tym samym podium odbywa się nagradzanie zwycięzców. To naprawdę duże wydarzenie i każdy uczestnik chce w nim zaistnieć, wystartować i wygrać. Po więcej zapraszamy do załączonego zapisu audycji. 

Polskie Radio objęło patronatem medialnym Tour de Pologne.

Audycja: Rodzinny W-F
Prowadzi: Zbyszek Kozłowski
Gość: Agata Lang – dyrektor wyścigu Tour de Pologne
Data emisji: 29.07.2023
Godzina emisji: 10:00

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, sportowe, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom- nadajemy na dziecięcej fali!

Zobacz także
Czytaj także

"Pływaj z nami kajakami". O czym należy pamiętać wybierając się na kajak?

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2022 21:14
Kajakarstwo staje się coraz powszechniejszą dyscypliną sportową. Nad jego popularnością pracuje Polski Związek Kajakowy, który posiada kilka specjalnych programów, w tym dwa całkowicie darmowe programy skierowane dla dzieci. Sport, jakim jest kajakarstwo uczy wielu pozytywnych zachowań, rozwijając cechy takie jak odpowiedzialność, samodzielność, radość z aktywności fizycznej, szacunek do przyrody i do drugiego człowieka, a także relacji międzyludzkich. Polski Związek Kajakowy pokazuje, jak odpoczywać w sposób aktywny. Po dopłynięciu na brzeg zabawa się jednak nie kończy. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Rodzinny WF". Idziemy na kręgle!

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2022 10:00
W Polsce ta dyscyplina kojarzy się bardziej z rozrywką niż sportem. Tymczasem kręgle to świetny sport dla całej rodziny, który uaktywnia sporą część mięśni, których na co dzień zwykle nie używamy.. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Rodzinny WF". Adam Małysz

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2022 10:00
W dniu urodzin naszego mistrza porozmawiamy z Adamem Małyszem (prezesem Polskiego Związku Narciarskiego), czterokrotnym zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich, o początkach skakania, motywacji do treningów, najtrudniejszych turniejach w skokach narciarskich, ulubionych skoczniach i.. rajdach samochodowych.
rozwiń zwiń