Polskie Radio Dzieciom

Siatkówka dla dzieci. "Sprawność, koordynacja i wola walki"

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2024 15:30
- Siatkówką może zajmować się każdy, natomiast trener potrafi zauważyć na sali dziecko, które ma predyspozycje do gry. Oczywiście siatkówka jest dla ludzi wysokich (…) na początku zadajemy sobie pytanie, czy chcemy grać zawodniczo, czy marzymy o reprezentacji Polski. Ważne są też inne cechy, ogólna sprawność, koordynacja, oczywiście też cechy charakteru, wola walki, chęć do treningu - mówił Dariusz Kopaniak z Klubu Sportowego Metro Warszawa.
zdjecie ilustracyjne
zdjecie ilustracyjneFoto: muzsy / shutterstock.com

Od jakiego wieku można zacząć trenować, jak wyglądają pierwsze treningi, co się ćwiczy i doskonali? Jakie są grupy wiekowe na zawodach i turniejach? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy audycji "Rodzinny WF".

Posłuchaj

59:27 2024_04_13 10_00_10_RadioDzieciom_Rodzinny_WF.mp3 Rodzinny WF 13 kwietnia godz. 10:00

Gościem Zbyszka Kozłowskiego był Dariusz KopaniakKlubu Sportowego Metro Warszawa (trener sekcji dziewcząt)

Audycja: Rodzinny WF
Prowadzenie: Zbyszek Kozłowski
Data emisji: 13.04.2024
Godzina emisji: 10.00.

Trzy, cztery, start! Jeśli nie ćwiczyliście nigdy z radiem to pora zacząć. A więc bierzemy nasze radio i… podnosimy do góry! Dobrze! A teraz kładziemy na podłogę i przeskakujemy przez nie. Świetnie Wam idzie! Teraz pora pobiegać, a więc odłączamy radio z gniazdka i biegniemy na podwórko... albo… lepiej posłuchajcie Zbyszka Kozłowskiego. On w każdą sobotę, o godz. 10.00 ma dużo lepsze pomysły na spędzanie czasu z rodzicami i wspólną zabawę!

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego  stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.
Stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

"Rodzinny WF". Puchar Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2022 10:00
Ponad 400 zawodników ze wszystkich kontynentów walczy będzie od piątku w Lublinie w mistrzostwach świata w karate tradycyjnym. Po raz pierwszy w historii tej dyscypliny zawody takiej rangi obywają się z udziałem kilku wiodących federacji i mogą się stać przełomowym wydarzeniem jednoczącym środowisko w skutecznym ubieganiu się o uzyskanie statusu dyscypliny olimpijskiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gdzie w Polsce można poślizgać się na falach? Rozmowa z Piotrem Myszką

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2023 08:56
Surfing to forma pływania na desce, a dokładniej ślizgania się na falach. Swoje korzenie ma w dawnych kulturach polinezyjskich. Dokładna data powstania surfingu jest trudna do określenia, ale wiadomo, że jest to praktyka sięgająca tysięcy lat wstecz. Jak długo trwa nauka i doskonalenie umiejętności? Od kiedy znany jest ten sport? 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Rodzinny WF". Gramy w pickleball!

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2023 11:00
Boisko, siatka, dziurawe piłeczki i łopatki do ich odbijania - co to za dyscyplina sportu? Jej nazwa to pickleball.  Pickleball to połączenie tenisa ziemnego, ping-ponga oraz badmintona, a zasady gry są bardzo proste. Można w nią grać we dwie lub w cztery osoby. W pickleball gra się zarówno na otwartej przestrzeni, jak i pod dachem. Najlepsza do gry będzie twarda nawierzchnia.
rozwiń zwiń