Polskie Radio Dzieciom

Czy potrzebny nam sport gdy jesteśmy zmęczeni? "Rodzinny WF" w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2024 15:30
Często, gdy jesteśmy przemęczeni i zniechęceni, zastanawiamy się, czy musimy się ruszać? Czy nie lepiej byłoby usiąść, położyć się, odpocząć, obejrzeć interesujący program w telewizji? Czy potrzebny nam jest ruch? A jeśli tak, to czy każdemu z nas i w jakim zakresie. Dowiedzieliśmy się tego w audycji "Rodzinny WF". Gościem Zbyszka Kozłowskiego był Grzegorz Łuczyna z Polskiego Stowarzyszenia Speedcubingu.
Dzieci potrzebują dziennie 60 minut ruchu
Dzieci potrzebują dziennie 60 minut ruchuFoto: NataSnow/shutterstock

Czy spacer do szkoły i z powrotem wystarczy abyśmy byli wysportowani, a obecność na lekcjach wychowania fizycznego sprawi, że będziemy sprawni? Sprawdzimy to w "Rodzinnym WF-ie", a przy okazji dowiedzieliśmy się jakie są rodzaje sprawności? Jak dbać o sprawności, a także jak ćwiczyć, aby utrwalać nasze umiejętności.

Zapraszamy do słuchania audycji "Rodzinny WF"


Posłuchaj
59:39 2024_05_04 10_00_01_RadioDzieciom_Rodzinny_WF.mp3 Rodzinny WF 4 maja godz. 10:00

 


Audycja: "Rodzinny WF"
Prowadzenie: Zbyszek Kozłowski
Gość: Grzegorz Łuczyna z Polskiego Stowarzyszenia Speedcubingu
Data emisji: 4.05.2024
Godzina emisji: 10.00.

Trzy, cztery, start! Jeśli nie ćwiczyliście nigdy z radiem to pora zacząć. A więc bierzemy nasze radio i… podnosimy do góry! Dobrze! A teraz kładziemy na podłogę i przeskakujemy przez nie. Świetnie Wam idzie! Teraz pora pobiegać, a więc odłączamy radio z gniazdka i biegniemy na podwórko... albo… lepiej posłuchajcie Zbyszka Kozłowskiego. On w każdą sobotę, o godz. 10.00 ma dużo lepsze pomysły na spędzanie czasu z rodzicami i wspólną zabawę!

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego  stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.
Stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

"Rodzinny WF". Saneczkarstwo

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2022 10:00
W dniu, w którym św. Mikołaj podróżował po całym świecie na swoich wielkich saniach my przyglądaliśmy się sportowi z sankami związanemu - saneczkarstwu!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gdzie w Polsce można poślizgać się na falach? Rozmowa z Piotrem Myszką

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2023 08:56
Surfing to forma pływania na desce, a dokładniej ślizgania się na falach. Swoje korzenie ma w dawnych kulturach polinezyjskich. Dokładna data powstania surfingu jest trudna do określenia, ale wiadomo, że jest to praktyka sięgająca tysięcy lat wstecz. Jak długo trwa nauka i doskonalenie umiejętności? Od kiedy znany jest ten sport? 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Siatkówka dla dzieci. "Sprawność, koordynacja i wola walki"

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2024 15:30
- Siatkówką może zajmować się każdy, natomiast trener potrafi zauważyć na sali dziecko, które ma predyspozycje do gry. Oczywiście siatkówka jest dla ludzi wysokich (…) na początku zadajemy sobie pytanie, czy chcemy grać zawodniczo, czy marzymy o reprezentacji Polski. Ważne są też inne cechy, ogólna sprawność, koordynacja, oczywiście też cechy charakteru, wola walki, chęć do treningu - mówił Dariusz Kopaniak z Klubu Sportowego Metro Warszawa.
rozwiń zwiń