X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Nauka i wspaniała zabawa dla całych rodzin

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2018 16:00
W sobotę odbyła się największa w Europie impreza plenerowa popularyzująca naukę. 22. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, który w tym roku przebiegał pod hasłem ”Ruch”. Dziś na PGE Narodowym w Warszawie, zapprezentowały się instytucje naukowe i kulturalne z kraju i zagranicy. Można było także spotkać dziennikarzy Polskiego Radia Dzieciom.  
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: mat. prasowe

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik to najwieksza w Europie impreza plenerowa o tematyce naukowej. W tegorocznej edycji przewidziano 800 różnorodnych aktywności na 160 stanowiskach. Można było można podziwiać pokazy widowiskowe z niemal każdej dziedziny wiedzy. 

Wśród wszystkich atrakcji przygotowanych dla dzieci i rodziców, na Pikniku Naukowym nie mogło zabraknąć Polskiego Radia Dzieciom.

W specjalnym namiocie Polskiego Radia swój występ zaprezentowała Dr Witaminka i zespół Oreganki. W myśl najnowszych zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia mówiącej o tym, że to właśnie ruch jest podstawą piramidy zdrowego żywienia, na scenie nie zabrakło wielu aktywności przygotowanych specjalnie dla całych rodzin.

Dr Witaminka i jej przyjaciele - prof. Nutka i Pan Dietetyczek, siedmioletni Grześ, przeprowadzili warsztaty ”Muzyczna piramida zdrowego odżywiania się i aktywności”. Piosenki z płyty zespołu Oreganki, zachęcały młodych uczestników do picia wody oraz spożywania warzyw i chleba razowego. Były to rodzinne warsztaty w których przewidziano liczne konkursy i niespodzianki.

Na stoiskach poszczególnych anten Polskiego Radia, można było spotkać dziennikarzy wszystkich stacji Polskiego Radia, w tym Polskiego Radia Dzieciom i podpatrzeć radiową pracę ”od kuchni” oraz wziąć udział w licznych konkursach.  

13.00 - 14.00 - Warsztat małego reportera i kącik małego artysty - dzieci poznawały pracę reportera, kulisy radia i etapy powstawania radiowego materiału dźwiękowego, ponadto kącik prac plastycznych.

 14.00 - 14.30 - Rodzinne zawody sportowe: gra w gumę, prosty tor przeszkód i quiz ”Ciało w ruchu”. Zawody poprowadził Zbyszek Kozłowski, znany z anteny Polskiego Radia Dzieciom dziennikarz, prowadzący sobotnie audycje ”Rodzinny WF”.

14.30 - 15.00 – Specjalne quizy o zwierzętach: jak szybko biega gepard, jak daleko skacze kangur, jak wolno porusza się żółw. Animacje poprowadził Pascal Kaczorowski, prowadzący niedzielne audycje ”Zwierzyniec” w Polskim Radiu dzieciom.

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik odbył się 9 czerca br. od 11.00 do 20.00.

Miło było Was zobaczyć!

jo

Zobacz także

Czytaj także

Dr Witaminka - piramida żywieniowa

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 09:00
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zrozumieć czworonożnego przyjaciela

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2018 11:35
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gra terenowa w warszawskim ZOO

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 10:00
Na terenie Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego w każdy weekend i święta od 08.04.2018 roku do 28.10.2018 można wziąć udział w  grze terenowej pod nazwą  „Przyjaciel Zwierzaków z Warszawskiego ZOO”.
rozwiń zwiń