X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Michał Rusinek, Dorota Segda i Jerzy Stuhr: Polskie Radio Dzieciom na 7. Międzynarodowym Festiwalu Literatury Dziecięcej "Rabka Festival" 2020

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 23:59
Spotkania z czołowymi twórcami literatury dziecięcej i młodzieżowej z całego świata, cykl spotkań dla dorosłych, audycje specjalne, literacka gra miejsca, prezentacja płyty i inne, liczne wydarzenia towarzyszące. W środę 8 lipca rusza 7. Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej "Rabka Festival" pod hasłem "Od gór do morza…", którego partnerem medialnym znów jest Polskie Radio Dzieciom.
d prawej: Martyna Chuderska (Polskie Radio Dzieciom) , Elżbieta Wasiuczyńska i Wojciech Widłak
d prawej: Martyna Chuderska (Polskie Radio Dzieciom) , Elżbieta Wasiuczyńska i Wojciech WidłakFoto: Maciej Wacławik/Polskie Radio

"Rabka Festival", to jedyny w Polsce festiwal literacki, odbywający się w uzdrowisku przeznaczonym specjalnie dla dzieci. Gośćmi wydarzenia zawsze są wybitni pisarze, ilustratorzy i aktorzy, polscy i zagraniczni twórcy, dla których jest to nie tylko czas spotkań z czytelnikami, ale także możliwość wzajemnych rozmów i inspiracji, z których rodzą się liczne projekty artystyczne. ​ – Staramy się, żeby podczas festiwalowych spotkań dzieci nie były biernymi widzami, ale by miały okazję tworzyć samodzielnie pod okiem "Mistrza" i przekonać się, że każdy może być kreatywny, jeśli uwierzy w siebie i odważy się rozwijać swoje talenty. Podczas festiwalu należy nastawić się nie tylko na sporą dawkę wiedzy, ale także na możliwość obcowania z najwyższej próby sztuką. I oczywiście na świetną zabawę, bo to przecież czas wakacji. – podkreślają organizatorzy wydarzenia. – W centrum zainteresowania będą książki, które opowiadają o otaczającej nas przyrodzie i o tym, jak ją umiejętnie poznawać i chronić. – zapewniają organizatorzy. Udział w wydarzeniu potwierdzili m.in. Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Ewa Poklewska-Koziełło, Michał Rusinek, Dorota Segda i Jerzy Stuhr. Polskie Radio Dzieciom ponownie objęło patronat medialny nad wydarzeniem.

Zarówno w środę 8 lipca, jak i czwartek 9 lipca, Martyna Chuderska i Julia Rozbiecka, dziennikarki Polskiego Radia Dzieciom, zapraszają na plenerowe wydania audycji "Poranek" (godz. 8.00-10.00) pełne rozmów z pisarzami, autorami i ludźmi kultury obecnymi podczas 7. Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej "Rabka Festival". Relacje z wydarzenia pojawią się w tych samych dniach również w "Popołudniku" (godz. 15.00-17.00). Z kolei podsumowania całego festiwalu będzie można posłuchać w niedzielnej "Kulturotece" (godz. 17.00-18.00). Ponadto w niedzielnej "Kulturalnej strefie" (godz. 21.00-22.00) słuchacze Polskiego Radia Dzieciom poznają laureatów tegorocznej odsłony konkursu "Zwyrtała 2020", czyli akcji od 2019 r. towarzyszącej wydarzeniu i promującej czytelnictwo wśród najmłodszych.

Udział w trzydniowym festiwalu pełnym autorskich spotkań połączonych z czytaniem bajek, prelekcji twórców, interaktywnych zabaw oraz warsztatów "na żywo" i "online", zapowiedzieli autorzy m.in. z Estonii, Niemiec, Polski, Szwecji i Włoch, ale wydarzenie to również okazja do poznania niezwykle interesujących artystów działających w Rabce. Dzięki tym spotkaniom można nie tylko zgłębić ich warsztat: pisarski, aktorski, malarski, muzyczny czy filmowy, ale także głębiej poznać specyfikę i bogactwo regionu.

🔶Więcej informacji na stronie, na profilu Polskiego Radia Dzieciom na Facebooku. 

🔶 Pełny program festiwalu pod adresem: rabkafestival.pl.

Zapraszamy!

***

Przypomnijmy, że każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom.


Polskie Radio Dzieciom Polskie Radio Dzieciom
Zobacz więcej na temat: edukacja
Zobacz także

Czytaj także

"Pilotka" - każdy może być kim chce

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2020 12:15
Astronautka, agentka, strażaczka, tramwajarka i inne matki PRL... "Poławiacze Pereł" to wydawnictwo małe, niszowe, ale rozpoznawalne na rynku czytelniczym - sięgające po znakomite książki dla dzieci, młodzieży i dla dorosłych. Zamierzeniem “Poławiaczy” jest prezentować książki uniwersalne, ponadczasowe. W "Kulturalnej strefie” Martyna Chuderska rozmawiała o książce „Pilotka”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filharmonia Szczecin dla melomanów na czas kwarantanny

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 09:10
Mieczysław Karłowicz herbu Ostoja był kompozytorem, dyrygentem, fotografem i taternikiem. Jego twórczość inspiruje do dziś. To autor m.in. ponad 101 pieśni oraz różnych utworów orkiestrowych, w tym 6 poematów symfonicznych. Artysta jest patronem filharmonii w Szczecinie, która od dawna przybliża jego muzykę melomanom w każdym wieku. Od niedawna robi to online
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wakacje w czasach pandemii

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 23:09
Jak będzie wyglądać rzeczywistość obozów i kolonii w czasie zbliżających się wakacji? Na jakich warunkach można wysłać dziecko na obóz, czy można będzie je odwiedzić?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Letnia ramówka pełna muzyki, podróży i zabawy

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 13:25
W sobotę 27 czerwca Polskie Radio Dzieciom wprowadziło letnią, wakacyjną ramówkę, bogatą w nowe audycje muzyczne, podróżnicze i kulturalne. I tak Szymon Radzimierski w czasie wakacji zabierze słuchaczy w najdalsze zakątki świata, Iza Żukowska w miejsca pełne muzyki, Zbigniew Murawski opowie, jak aktywnie i bezpiecznie spędzić czas, a 13-letnia Maja poleci najlepsze lektury na wakacje. Letnia oferta programowa Polskiego Radia Dzieciom będzie obowiązywać do 31 sierpnia.
rozwiń zwiń