Polskie Radio Dzieciom

100 lat polskiego świata komiksów

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 10:00
Jak większość ludzkich dzieci, tak i królicze dziecko, Filip Karocki Królik, poszedł we wrześniu do szkoły. I, co jest dość nietypowe, bo najczęściej z dziećmi jest odwrotnie, wcale mu się tam nie nudzi. Czyta lektury, a z książek najbardziej lubi obrazki! Tym bardziej się ucieszył, bo Leopold Grzywa, nasz redakcyjny lew, zdecydował się na temat audycji bardzo bliski i książkom, i rysowaniu.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: shutterstock/ Felix Lipov

Z Tomaszem Kołodziejczakiem - szefem Działu Komiksów i Gier wydawnictwa Egmont, zwierzaki rozmawiały o komiksach. Ukochanymi komiksami naszego gościa były "Tytus, Romek i Atomek" i "Kajko i Kokosz" - historie, które do dziś możecie znaleźć w biblioteczkach waszych rodziców.

Posłuchaj
51:14 podwieczorek 21.09.mp3 100 lat polskiego świata komiksów (Podwieczorek z Filipem I Leopoldem/Polskie Radio Dzieciom)_21.09.2020.

Jak czytać komiksy? Kiedy powstały? I jak one właściwie wyglądają? Czym był "film drukowany"? Jak nazywał się pierwszy polski komiks? Ile lat ma "Koziołek Matołek"? To ciekawa rozmowa, której warto posłuchać. Zapraszamy!

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Gość: Tomasz Kołodziejczak
Data emisji: 21.09.2020
Godz. emisji: 18.00

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!
Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!

jo

Zobacz także
Czytaj także

Pomyśl, żeby zrozumieć. Lew i Królik o tajemnicach mózgu

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 15:29
Lew i Królik mają ostatnio skłonność do przedziwnych rozmyślań. I tym razem proponują słuchaczom podróż w głąb mózgu, który - jako narząd ośrodkowego układu nerwowego występuje u większości zwierząt. I jak mówi Królik - od świata oddziela go tylko mała "kopułeczka".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Floryda i jej najciekawsze zakątki

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 15:40
Kiedy kilka stuleci wstecz hiszpański żeglarz, odkrywca i konkwistador Juan Ponce de León, usłyszał indiańską legendę o tym, że na  mitycznej wyspie Bimini istniało źródło wiecznej młodości zorganizował wyprawę, która miała je odnaleźć. Podróż zaczęła się w 1513 roku. Po krótkiej żegludze dostrzeżono ląd, który nazwano Florydą. Podobno de León wierzył, że odkrył wyspę...
rozwiń zwiń
Czytaj także

Na czym polega praca archeologa?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 17:13
Poszukiwacze przygód, odkrywcy i podróżnicy, ale także ci, którzy lubią grzebać w ziemi i pasjonują się historią. Jeśli marzycie o tym, aby zostać kimś w rodzaju Indiana Jonesa lub Lary Croft to w audycji "Gdy będę duży/Gdy będę duża" na antenie Polskiego Radia Dzieciom proponujemy coś w sam raz dla Was drodzy słuchacze! Poznajemy zawód archeologa!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ala Tracz - laureatka Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jej szanse na bycie reprezentantem w Eurowizji Junior

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 17:39
Na kilka dni przed niedzielnymi (27.09) polskimi eliminacjami do XVIII Eurowizji Junior 2020 porozmawialiśmy z Alą Tracz, która w najbliższą niedzielę, jako jedna z trzech finalistek będzie zmagać się o szansę reprezentowania Polski w tym konkursie. Jakie emocje towarzyszą małej artystce? Jak przygotowuje się do swoich występów? I jak wspomina udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom w 2019 roku? O to Marta Powałowska zapytała podczas telefonicznej rozmowy.
rozwiń zwiń