X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Świąteczne opowiadania i komiksy w wyjątkowej książce elektronicznej PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2020 13:30
Już teraz zwycięskie prace konkursu literacko - plastycznego "Gwiazdkopisanie" Polskiego Radia Dzieciom usłyszeć można w audycji "Bajkowy Kącik" na antenie stacji, a czytają je fantastyczni aktorzy - Ania Cieślak, Olga Bończyk, Leszek Filipowicz oraz Wojciech Słupiński. Dostępne są także w formie wyjątkowej książki elektronicznej "Gwiazdkopisanie".
Zapraszamy do lektury książki elektronicznej Gwiazdkopisanie
Zapraszamy do lektury książki elektronicznej "Gwiazdkopisanie"Foto: Polskie Radio

To już III tom książki elektronicznej, w której prezentowane są prace laureatów konkursu literacko-plastycznego Polskiego Radia Dzieciom. W tym roku znajdziemy w niej 3 prace zwycięskie i 20 wyróżnionych - 6 komiksów, 14 opowiadań i 3 wiersze. Książka elektroniczna dostępne jest na stronie internetowej gwiazdkopisanie.polskieradio.pl. W tym roku nowością jest możliwość odsłuchania prac zaprezentowanych jako dodatek do książki elektronicznej. - Najpiękniejsze są słowa przewijające się w wielu listach, jakie płyną do redakcji w związku z konkursem: "Dzięki Wam wiemy o nas samych i naszych rodzinach dużo więcej. Wróciły wspomnienia, obrazy. To tak, jakby znaleźć dodatkowy prezent pod choinką" - cieszy się Martyna Chuderska, dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom.

Posłuchaj
03:08 [i] 2512 - Gwiazdkopisanie 05 - Świąteczne okruszki.mp3 "Świąteczne okruszki". Czyta Olga Bończyk

Zainteresowani udziałem w konkursie mogli napisać pracę konkursową w dowolnej formie literackiej: poetyckiej lub prozatorskiej - opowiadanie, list, kartka z pamiętnika, wiersz lub w formie komiksu – rysunek, malarstwo, grafika komputerowa.

W tym roku zaskoczeniem była ilość komiksów, jaka wpłynęła na konkurs, gdy okazało się, że i ta forma wyrazu artystycznego cieszy się zainteresowaniem dzieci. Poza tym wiele prac literackich opatrzonych było pięknymi ilustracjami. - Zaskoczyło mnie, jak wiele pojawiło się dobrych, zabawnych i nieźle opowiedzianych komiksów. Często bardzo zwięzłych i niemal zawsze tworzonych przez dzieci – po przeczytaniu prac podsumował Grzegorz Kasdepke.

Posłuchaj
08:04 [i] 2312 - Gwiazdkopisanie 03 - Andrzej, co tu robi ten karp.mp3 "Andrzej, co tu robi ten karp?" Czyta Anna Cieślak

Na konkurs nadeszła rekordowa liczba zgłoszeń - 361 zgłoszeń! Jurorzy mieli okazję oceniać świąteczne historie nadesłane z różnych zakątków świata, m.in. z Francji, Japonii i Niemiec. Prace konkursowe  oceniali popularni autorzy książek dla dzieci i młodzieży - Justyna Bednarek i Grzegorz Kasdepke  oraz Tomasz Samojlik - ceniony twórca literatury dla dzieci, rysownik i autor komiksów, a także Martyna Chuderska - dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom.

Konkurs objęty został honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Ach, jak przyjemnie jest, gdy jest Gwiazdka! Właściwie szkoda, że nie bywa ona trochę częściej.

Astrid Lindgren, „Dzieci z Bullerbyn”

Grafika do pobrania

Więcej informacji: tutaj

Przypomnijmy, że każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!

jo

Zobacz więcej na temat: W POLSKIM RADIU
Zobacz także

Czytaj także

"Gwiazdkopisanie". Ogłaszamy wyniki konkursu!

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 13:00
Zakończył się świąteczny konkurs literacko-plastyczny dla rodzin na najpiękniejsze świąteczne wspomnienia zorganizowany przez Polskie Radio Dzieciom. Do redakcji Polskiego Radia Dzieciom wpłynęło mnóstwo pięknie napisanych i zilustrowanych prac, opowiadań, komiksów, wierszy i kartek z pamiętnika. Nadszedł czas ogłoszenia wyników. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Portal Polskiego Radia laureatem Srebrnego BohaterONa

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 08:00
Zespół Portalu PolskieRadio.pl pod kierownictwem dyrektora Krzysztofa Kossowskiego otrzymał nagrodę Srebrnego BohaterONa 2020 w kategorii "Dziennikarz" za przygotowanie narracyjnego portalu internetowego na temat jednej z najważniejszych bitew w historii świata – Bitwy Warszawskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święta Bożego Narodzenia w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2020 10:52
Narodzenie Pańskie to w kulturze chrześcijańskiej jedno z najważniejszych świąt w całym roku liturgicznym. Boże Narodzenie jest radosnym czasem wzajemnej dobroci i życzliwości. Polskie Radio, aktywnie włączając się w obchody tego okresu, przygotowało dla słuchaczy szereg propozycji. W najbliższych dniach na wszystkich antenach przeważać będą polskie kolędy, pastorałki oraz audycje poświęcone bożonarodzeniowym tradycjom.
rozwiń zwiń