Polskie Radio Dzieciom

Znamy Laureatów II Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 16:00
W piątek 2 lipca, ogłoszone zostały wyniki II Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. Spośród 77 Uczestników zakwalifikowanych do II etapu konkursu, których zaproszono na Przesłuchania, wyłoniono 25 Laureatów w kategorii: piosenka, piosenka zagraniczna i wiersz. Występy dzieci oceniała m.in. Roksana Węgiel i Jerzy Petersburski Junior.
II Konkurs Dziecięcych Talentów PRD - Przesłuchania na żywo w St. im. Władysława Szpilmana_18.06.2021. Na zdjęciu jurorzy konkursu od lewej Roksana Węgiel i Jerzy Petersburski Jr.
II Konkurs Dziecięcych Talentów PRD - Przesłuchania na żywo w St. im. Władysława Szpilmana_18.06.2021. Na zdjęciu jurorzy konkursu od lewej Roksana Węgiel i Jerzy Petersburski Jr.Foto: Wojciech Kusiński/PR

Konkurs Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom umożliwia nie tylko rozwijanie dziecięcych pasji, edukację muzyczną i oswajanie ze sceną estradową. To także szansa na realizację marzeń każdego artysty, czyli zagranie koncertu oraz wzięcie udziału w nagraniu płyty.  


Konkurs Talentów 2020_1200.jpg
Serwis specjalny II Konkursu Dziecięcych Talentów PRD

Po sukcesie pierwszej edycji wydarzenia, Polskie Radio Dzieciom zaprosiło swoich najmłodszych odbiorców do udziału w II Konkursie Dziecięcych Talentów, którego celem jest odkrywanie i promocja utalentowanych dzieci. Zadanie konkursowe polegało na zaśpiewaniu dowolnego utworu muzycznego lub wyrecytowaniu wiersza. Warunek: wiek do 13. roku życia. 

W tym roku na konkurs nadeszło aż 700 zgłoszeń. Jury z Roksaną Węgiel, Jerzym Petersburskim Juniorem, Darią Druzgałą i Marcinem Kusym w składzie, zakwalifikowało prawie 80 dzieci do 2 etapu Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. W Przesłuchaniach, które odbyły się 18 i 19 czerwca 2021 r. w Studiu Polskiego Radia im. W. Szpilmana wzięło udział 77 dzieci w następujących kategoriach i grupach wiekowych:

Piosenka: do 6 lat – 8 osób, 7 – 9 lat – 22 osoby, 10 – 13 lat – 24 osoby,
Wiersz: do 6 lat – 5 osób, 7 – 9 lat – 9 osób, 10 – 13 lat – 4 osoby,
Piosenka zagraniczna: 5 osób.

Posłuchaj
09:29 2.07. Muzyczne podróże - werdykt.mp3 Ogłoszenie wyników w audycji "Muzyczne podróże" w Polskim Radiu Dzieicom_2.07.2021.

Jury Konkursu pod przewodnictwem Jerzego Petersburskiego Juniora, pianisty, kompozytora i satyryka, w składzie z: Roksaną Węgiel, zwyciężczynią Eurowizji Junior 2018, pierwszej edycji The Voice Kids, „Najlepszy Polski Artysta” MTV Europe Music Awards 2019, "Ulubioną Polską Gwiazdą” Nickelodeon Kids' Choice Awards 2020, Darią Druzgałą, Dyrektor Polskiego Radia Dzieciom oraz Marcinem Kusym, Dyrektorem Programu I Polskiego Radia, dziennikarzem wybrało 25 Laureatów II Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom: 18 osób w kategorii piosenka, 5 osób w kategorii wiersz oraz 2 osoby w kategorii piosenka zagraniczna.

LISTĘ LAUREATÓW II KONKURSU DZIECIĘCYCH TALENTÓW POLSKIEGO RADIA DZIECIOM OGŁOSILIŚMY W SERWISIE SPECJALNYM KONKURSTALENTOW.POLSKIERADIO.PL

W związku z wysokim poziomem zaprezentowanym przez Uczestników, organizator postanowił wyłonić większą liczbę Laureatów, niż pierwotnie zakładał.

Nagrodą w konkursie jest udział w uroczystym koncercie finałowym oraz nagranie płyty "Głosem Dziecka vol. 2", którą wyda Agencja Muzyczna Polskiego Radia. Laureaci będą mieli okazję ponownie spotkać się z Roksaną Węgiel przy nagrywaniu płyty, gdzie będzie im udzielała cennych rad. 

Zobacz najważniejsze etapy I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. 

Przypominamy, że finaliści I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom wzięli udział w nagraniu płyty "Głosem dziecka" vol. 1. Dwupłytowe wydawnictwo to łącznie 26 utworów: piosenek i wierszy, w wykonaniu 28 dzieci, których talent został wyróżniony w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. Wszystkie utwory zarejestrowane zostały w profesjonalnym studiu Polskiego Radia.

Większość z 16 utworów pierwszej płyty stanowi repertuar dziecięcy, choć znalazły się na niej również interpretacje piosenek Kory, zespołu Raz Dwa Trzy, Violetty Villas czy Moniki Urlik i dwóch zagranicznych: tradycyjnej pieśni włoskiej oraz utworu w języku ukraińskim. Autorskie interpretacje polskich i światowych przebojów wykonują m.in. Alicja Tracz, Aleksandra Brzuszkiewicz, Oliwia Golańska, Aleksandra Kędra, Staś Kukulski, Massimiliano Peralta i Eryk Waszczuk. 

Koncert wieńczący I konkurs odbył się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

Na scenie zaprezentowało się 28 finalistów wyłonionych spośród blisko 700 zgłoszonych dzieci. Większość utworów stanowiło repertuar dziecięcy, choć znalazły się w nim również m.in. piosenki Kory, zespołu Raz Dwa Trzy, Violetty Villas czy Moniki Urlik. Słuchacze Polskiego Radia Dzieciom i uczestnicy koncertu usłyszeli również dwie piosenki w kategorii zagranicznej: w języku ukraińskim i włoskim. 

Z kolei w kategorii "wiersz" dzieci wyrecytowały m.in. "Ptasie Radio" Juliana Tuwima, "Żuk", "Mops” i "Na straganie" Jana Brzechwy, "Dziwna pasja" i "Żuraw” Agnieszki Frączek, czy też napisany specjalnie na potrzeby I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom wiersz "Duszki" Katarzyny Vanevskiej. Warto wspomnieć, że Pani Kasia stworzyła ten wiersz specjalnie dla swojej córeczki Antosi, by mogła wziąć udział w wydarzeniu. Wśród utworów znalazły się także proza w postaci wybranych fragmentów opowieści Mateusza z "Akademii Pana Kleksa" oraz książki "Mikołajek i inne chłopaki" René Gościnnego. 

Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski, którzy zaprezentowali materiał z nagranej wspólnie płyty "Szukaj w snach", którego premiera odbyła się 23 września 2017 r. w Teatrze Starym w Lublinie.  Album otrzymał "Fryderyka" w kategorii "Muzyka dziecięca i młodzieżowa".

🔶 Więcej na temat konkursu w serwisie specjalnym: tutaj

🔶 Grafika do pobrania

🔶 Filmik do obejrzenia 

Zobacz także
Czytaj także

Zobacz relację z przesłuchań do II Konkursu Dziecięcych Talentów PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2021 13:22
Zakończyły się dwudniowe przesłuchania do II Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. W piątek (18.06.) i w sobotę (19.06.) Jurorzy zgromadzeni w Studiu Polskiego Radia im. W. Szpilmana przysłuchiwali się dzieciom zakwalifikowanym do 2 etapu tego konkursu. Spośród 700 nadesłanych zgłoszeń, jury z Roksaną Węgiel, Jerzym Petersburskim Juniorem, Darią Druzgałą i Marcinem Kusym w składzie, wybrało 79 dzieci – to właśnie one zostały zaproszone na przesłuchania na żywo. Już teraz można oglądać starania naszych uczestników. Zapraszamy!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Audycje pełne lata. Letnia ramówka Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2021 11:45
Wraz z zakończeniem roku szkolnego Polskie Radio Dzieciom rozpoczęło nadawanie programu według letniej ramówki. Na antenę tej całodobowej stacji powróciły audycje pełne lata, a poranna audycja nadawana od poniedziałku do piątku startuje o godzinę później czyli o 8.00. Czego posłuchamy w wakacje?
rozwiń zwiń