X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Dzień Nauczyciela w Polskim Radiu Dzieciom!

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 16:00
W Dzień Edukacji Narodowej (14 października) na antenie Polskiego Radia Dzieciom przez cały dzień można słuchać rozmów z nauczycielami szkolnymi i przedszkolnymi. Usłyszymy m. in. o tym, czym się interesują, czy praca, którą wykonują sprawia im satysfakcję i czy uczniowie wciąż ich zaskakują. Polskie Radio Dzieciom zaprasza na audycje specjalne i składa życzenia wszystkim Nauczycielom!
Dzień Nauczyciela w Polskim Radiu Dzieciom
Dzień Nauczyciela w Polskim Radiu DzieciomFoto: PR

Dziennikarze całodobowej i cyfrowej stacji dla dzieci i rodziców, przygotowali kilka propozycji wspólnego fetowania nadchodzącego, wyjątkowego święta. Radiowy Dzień Nauczyciela pełen będzie atrakcji, które pozwolą przybliżyć postać nauczycieli spotykanych w szkołach czy przedszkolach.

Tematy czwartkowych programów bezpośrednio nawiązują do obchodzonego święta. 14 października w "Poranku w Polskim Radiu Dzieciom" (godz. 7.00-10.00) - rozmowa o różnych perspektywach bycia nauczycielem - nauczyciel przedszkolny, szklony oraz akademicki. Czym się różnią, z jakimi przeciwnościami się zmagają, co najbardziej lubią w swojej pracy. ​

14 października w "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem" (godz.18:00-19:00) usłyszeliśmy o tym, jak to jest być nauczycielem z powołania, jak tworzy się relacje z uczniami, jak być dla ucznia mentorem. Poza tym o strachu przed nauczycielem i oswajaniu postaci nauczyciela wobec dzieci, zwłaszcza tych, które dopiero zaczęły szkołę. Gościem audycji będzie dr Jan Amos Jelinek - doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki zajmujący się problematyką uczenia się przy komputerze oraz zagadnieniami z zakresu edukacji matematycznej, przyrodniczej i technicznej na etapie edukacji przedszkolnej i szkolnej.

Z kolei prowadząca czwartkową "Strefę rodzica" (godz. 21.00-22.00) Katarzyna Hagmajer – Kwiatek skupi się tego dnia na sytuacji nauczyciela w naszym kraju.  Punktem wyjścia do rozmowy będzie książka Jarka Szulskiego "Nauczyciel z Polski" - pełen humoru poradnik z wypróbowanymi sposobami na pracę z młodzieżą, zawierający także diagnozę zawodu nauczyciela. Rozmowę uzupełnią wypowiedzi nauczycieli, z większym i mniejszym stażem, z różnych szkół i od różnych przedmiotów, którzy podzielą się swoimi refleksjami i marzeniami związanymi ze szkołą.

Polskie Radio Dzieciom zaprasza także rodziców i nauczycieli do słuchania podcastów poświęconych zagadnieniom prawa oświatowego oraz praw obowiązujących w placówkach oświatowych. Podcasty o ochronie danych osobowych w jednostkach oświaty oraz o prawie autorskim w szkole dostępne tutaj

Grafika do pobrania

Wszystkie podcasty Polskiego Radia Dzieciom są dostępne na stronie podcasty.polskieradio.pl 

***

Przypominamy, że Polskie Radio Dzieciom to całodobowe  radio dla dzieci i dla rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także

Czytaj także

"Strefa rodzica". Jak wykształcić kadrę nauczycielską gotową do zmian?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 13:42
W ciągu ostatnich dwudziestu lat proces kształcenia nauczycieli nie został poddany wielu zmianom. Z jednej strony świadczy to o poszanowaniu tradycji, lecz z drugiej oznacza, że osoby w tym zawodzie nie zawsze są w stanie sprostać wymaganiom wynikającym z pojawienia się nowych narzędzi i metod nauczania.  W związku z tym nawet najlepsza placówka edukacyjna nie osiągnie całkowitego sukcesu, jeśli nauczyciele nie zostaną odpowiednio przygotowani do swojej roli. O tym na co zwrócić uwagę podczas kształcenia kadry opowiedzieli w "Strefie Rodzica" Marzena Martyniak, założycielka Instytutu Rozwoju Emocji oraz współwłaścicielka przedszkola, a także prof. nadzw. dr hab. Mirosław Grewiński, rektor Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Janusza Korczaka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak nauczyciele postrzegają swoją pracę?

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 09:45
Szkoła to miejsce, gdzie dzieci i młodzież pielęgnują ciekawość świata oraz zdobywają wiele umiejętności, np. krytycznego myślenia czy budowania relacji. Pragniemy, aby zarówno uczniowie, jak i nauczyciele z chęcią do niej przychodzili i spędzali w niej czas. Czy tak się jednak dzieje? Problematykę zawodu nauczyciela prezentuje dokument "Między pasją a zawodem. Raport o statusie nauczycielek i nauczycieli w Polsce 2021", który został przygotowany przez gościa "Strefy Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom, Łucję Kornaszewską z Fundacji Orange.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak szkoły dbają o wychowanie fizyczne dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2021 14:25
Okres pandemii, w którym możliwości uprawiania aktywności fizycznej były ograniczone, pokazał bardzo wyraźnie, jak ważny jest sport dla naszego organizmu i zdrowia. Jednym z miejsc, które chcą wyrobić u dzieci nawyk ruchu i pomagają znaleźć w sobie sportową pasje są szkoły. O lekcjach wf-u, programie "Aktywny powrót do szkoły" oraz zajęciach w sportowych ośrodkach edukacyjnych opowiedzieli w Polskim Radiu Dzieciom, w audycji "Strefa Rodzica", Bartosz Molik, rektor AWF-u, Mateusz Gębarowski, dyrektor sportowy Uczniowskiego Klubu Sportowego oraz trenerzy i dyrektorka Justyna Post z CLXIV Liceum Mistrzostwa Sportowego w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Projektowanie współczesnych szkół. Budynek szkolny i jego otoczenie

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 14:45
Wygląd budynku może zachęcać lub zniechęcać ludzi do tego, by w nim przebywać. To samo dotyczy szkół, dlatego też projekty nowych placówek zakładają stworzenie tzw. krajobrazów edukacyjnych, w których nacisk kładzie się na estetykę, przestrzeń, funkcjonalność oraz aspekt ekologiczny. Jak zatem powinno prezentować się otoczenie i nowe budynki oświatowe w których uczą się dzieci? W "Strefie Rodzica" w PR Dzieciom, rozmawialiśmy o tym ze specjalistkami z zakresu architektury, dr inż. arch. Małgorzatą Balcer-Zgrają, dr Moniką Wróbel i Natalią Paszkowską, a także wiceprezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Arturem Lorkowskim.
rozwiń zwiń