X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Polskie Radio Dzieciom: prezentujemy książkę z pracami laureatów

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2022 20:00
Znamy wyniki konkursu "Pisanie wierszy na wiosny dzień pierwszy". Do redakcji Polskiego Radia Dzieciom spłynęło mnóstwo przepięknych wierszy napisanych w gronie rodzinnym. Autorzy nadesłanych prac wyrazili w nich piękno, jakim zachwyca ich wiosna i jej początek. Aby wziąć udział w konkursie trzeba było napisać wiersz z zastosowaniem 3 wyrazów: "wiatr", "zielony" i "radość". Zwycięzkie prace prezentujemy w specjalnie przygotowanej książce elektronicznej. Zapraszamy!
Ogłaszamy wyniki konkursu Pisanie wierszy na wiosny dzień pierwszy w Polskim Radiu Dzieciom
Ogłaszamy wyniki konkursu "Pisanie wierszy na wiosny dzień pierwszy" w Polskim Radiu DzieciomFoto: PR

Na kilka dni po ogloszeniu wyników konkursu "Pisanie wierszy na wiosny dzień pierwszy", prezentujemy książkę elektroniczną zawierającą prace laureatów konkursu. Znajdą w niej Państwo 3 prace zwycięskie oraz 3 wyróżnione. 

---->ZAPOZNAJ SIĘ Z KSIĄŻKĄ ELEKTRONICZNĄ KONKURSU "PISANIE WIERSZY NA WIOSNY DZIEŃ PIERWSZY

Naplotkowała sosna, że już się zbliża wiosna. Kret skrzywił się ponuro: "Przyjedzie pewnie furą". Jeż się najeżył srodze: "Raczej na hulajnodze" – tak o nadejściu wiosny pisał mistrz Jan Brzechwa. Z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji, który odbywa się 21 marca, Polskie Radio Dzieciom już po raz drugi zaprosiło do wzięcia udziału w konkursie "Pisanie wierszy na wiosny dzień pierwszy". Zaproszenie zostało bardzo licznie przyjęte przez słuchaczy stacji. Do konkursu spłynęło około 60 wierszy za które pięknie dziękujemy!

Spośród wszystkich nadesłanych utworów, komisja konkursowa wybrała trzech zwycięzców oraz, co jest niespodzianą w tym, konkursie, dodatkowo wyróżnione zostały 3 prace.

Oto werdykt jury:

NAGRODZENI
Emilka, Kuba i dziadek Tadeusz "Koncert wiosny"
Tadeusz "Wiosna w zanadrzu"
Agnieszka i Emilka "Powitanie wiosny"

WYRÓŻNIENI
Helenka, Rozalia, pracę przepisała i wysłała mama Joasia "Rozgość się Pani wiosno"
Małgosia mama, Sławek, Bartek i Filip "Po prostu wiosna"
Michałek i Pan Piotr. Wiersz bez tytułu, oto jego fragment: "Pod zielonym parasolem nad niebieską Wisłą…"

Gratulujemy wszystkim laureatom i wyróżnionym! Ich prace zostaną opublikowane w specjalnie przygotowanej książce elektronicznej na stronie Polskiego Radia Dzieciom elektronicznej. Książka już niebawem znajdzie się pod linkiem w tym artykule. 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom tego konkursu za udział w nim i chęć podzielenia się odrobiną wspaniałych talentów. 

Już w najbliższą niedzielę 27 marca o godzinie 17.00 w audycji "Kulturoteka" jurorki konkursu porozmawiają o nadesłanych pracach. Zapraszamy do słuchania!

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczyło napisać autorski wiersz dowolnego rodzaju, o dowolnej długości. Warunkiem koniecznym było wykorzystanie trzech słów: WIATR, ZIELONY, RADOŚĆ. Słowa mogły być odmieniane przez osoby, liczby, przypadki i czasy. Gotowy utwór należało przesłać na adres konkurs.dzieci@polskieradio.pl.

Wybrane przez komisję konkursową trzy nagrodzone utwory oraz 3 wyróżnione, będą opublikowane na profilu Facebook Polskiego Radia Dzieciom oraz stronie internetowej w formie książki elektronicznej. Dokonując wyboru prac, komisja konkursowa wzięła pod uwagę oryginalność, pomysłowość, wartość artystyczną utworu. Zwycięzcy otrzymają książki i zestawy plastyczne.

Raz jeszcze gratulujemy i dziękujemy za tak liczny udział w konkursie "Pisanie wierszy na wiosny dzień pierwszy" w Polskim Radiu Dzieciom.

Jurorkami konkursu są Agnieszka Frączek, doktor habilitowana językoznawstwa, germanistka i leksykografka, autorka książek, oraz Martyna Chuderska, dziennikarka radiowa.

Regulamin Konkursu PISANIE WIERSZY NA WIOSNY DZIEŃ PIERWSZY 2022_PDF.pdf

Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu oraz zgodę na opublikowanie pracy na profilu Facebook Polskiego Radia Dzieciom, a także na stronie internetowej www.polskieradiodzieciom.pl.

Ogłoszenie wyników nastąpił w "Poranku w Polskim Radiu Dzieciom" 21 marca.


Posłuchaj
16:13 21.03. Poranek konkurs.mp3 Ogłoszenie wyników konkursu "Pisanie wierszy na wiosny dzień pierwszy". "Poranek" w PRD_21.03.2022

[Informacja prasowa]

Przypominamy, że Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. 

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz więcej na temat: radio dla dzieci radio bez reklam
Zobacz także

Czytaj także

Muzeum Domków Lalek Gier i Zabawek prowadzi pod patronatem PR Dzieciom wielką zbiórkę zabawek dla dzieci z Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2022 07:00
Trwa wielka zbiórka zabawek dla dzieci z Ukrainy. Uruchomiło ją Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek pod patronatem medialnym Polskiego Radia Dzieciom. Zbierane są zabawki, przytulanki, gry, pomoce szkolne i art. kreatywne, czyli rzeczy, które pomogą dzieciom z Ukrainy oderwać się od wszelkich złych myśli i pomogą sprawić, by znów poczuły się po prostu dziećmi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukraina. Jak skutecznie pomagać?

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2022 13:21
Ostatnie dni są jak zły sen, który dzieje się na jawie. Trudna, tragiczna wręcz sytuacja pokazała, jak bardzo potrzebna jest pomoc. Wielu Polaków zaangażowało się w akcje mające na celu pomoc uciekającym z pogrążonej wojną Ukrainy – przede wszystkim kobietom i dzieciom. Wielu ludzi dobrej woli dało uchodźcom dach nad  głową. Organizowane są ponadto liczne zbiórki i transporty. Jak powinny wyglądać akcje pomocowe? W jaki sposób zracjonalizować pomoc, by była skuteczna? 
rozwiń zwiń