X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Książki dla najmłodszych Ukraińców

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2022 08:00
Instytut Książki zakupił 7000 egzemplarzy książek dla dzieci i młodzieży od pięciu ukraińskich oficyn. Jest to jeden z elementów działań w ramach projektu "Podaruj książkę ukraińskim dzieciom", którą IK prowadzi razem z Fundacją Metropolia Dzieci. Dziś do Krakowa dotarł pierwszy transport z ponad dwoma tysiącami książek. Trafią one do wojewódzkich bibliotek publicznych, skąd będą przekazywane także do mniejszych ośrodków, by umożliwić korzystanie z nich – i oderwanie się od koszmaru wojny – młodym Ukraińcom przebywającym na terenie Polski. Patronem projektu jest m.in. Polskie Radio Dzieciom.
Podaruj książkę ukraińskim dzieciom
Podaruj książkę ukraińskim dzieciomFoto: mat. promocyjne

W czasie sobotnich ataków na Lwów jedna z rosyjskich rakiet spadła 500 metrów od magazynu, w którym zebrano wszystkie zakupione książki. Szczęśliwie pierwszy transport, który wyjechał ze Lwowa w poniedziałek, dotarł już bezpiecznie do Krakowa. Instytut sprowadza książki z pięciu zaprzyjaźnionych oficyn: Wydawnictwa Starego Lwa, Wydawnictwa Apriori, Wydawnictwa Urbino, Wydawnictwa Książki XXI Wieku i Wydawnictwa Astrolabe. To pozycje przeznaczone dla dzieci i młodzieży, czyli dla tych, którzy dziś najbardziej potrzebują wsparcia i kontaktu z rodzimą kulturą. Dzięki temu oferta polskich bibliotek publicznych zostanie uzupełniona o pozycje w języku ukraińskim, a dzieci z Ukrainy będą mogły korzystać z nieodpłatnego dostępu do publikacji w ich języku ojczystym.  

Instytut Książki oraz Fundacja Metropolia Dzieci podjęły to działanie także po to, by wesprzeć przez bezpośredni zakup ukraińskich wydawców, którzy z powodu wojny znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Książki będą dystrybuowane przez IK do wojewódzkich bibliotek publicznych, a następnie do mniejszych ośrodków – powiatów i gmin – wedle bieżących informacji o rozlokowaniu uchodźców wojennych. Działania Fundacji Metropolia Dzieci obejmują zbiórkę środków finansowych, zakup książek i ich dystrybucję do bibliotek publicznych oraz innych instytucji oferujących schronienie i wsparcie uchodźcom z Ukrainy. Także dzięki współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki na bieżąco analizujemy dane dotyczące pobytu dzieci w poszczególnych regionach Polski.

Kluczowa dla tych działań jest ścisła współpraca z siecią bibliotek wojewódzkich. W najbliższym czasie zajmiemy się kompletowaniem zestawów książek. Wszystkie lokalne biblioteki, które będą zainteresowane otrzymaniem książek, prosimy o kontakt z bibliotekami wojewódzkimi.

Książki zostały zakupione przez Instytut Książki ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Drugi transport z 5 tysiącami książek w języku ukraińskim dotrze do krakowskiej siedziby IK w najbliższy czwartek.

***

Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę Instytut Książki solidaryzuje się z narodem ukraińskim. Instytut prowadzi także działania pomocowe, w ramach których zapraszamy tłumaczy literatury polskiej z Ukrainy do pobytu rezydencjalnego i zapewniamy stypendia ukraińskim tłumaczom. Przekazaliśmy także na rzecz obywateli Ukrainy, którzy przebywają na terenie Polski, książki w języku ukraińskim wydane w ramach Programu Translatorskiego ©Poland. Książki trafiły do wojewódzkich bibliotek publicznych.

IK we współpracy ze swoim ukraińskim odpowiednikiem – Ukraińskim Instytutem Książki, przygotowuje także druk darmowych książek w języku ukraińskim.

Więcej informacji o projekcie "Podaruj książkę ukraińskim dzieciom" można znaleźć na stronie: https://www.facebook.com/ukrainskieksiazkidladzieci

Projekt można wesprzeć, dołączając do zbiórki: https://zrzutka.pl/z/podarujksiazkidzieciomzukrainy

Projekt jest organizowany przez Instytut Książki oraz Fundację Metropolia Dzieci, Polska Sekcja IBBY, Biblioteka Narodowa, Lustro Biblioteki i Fundacja Czas Dzieci.

Patronami projektu są: Polskie Radio Dzieciom, Program 1 Polskiego Radia, Polska Sekcja IBBY, Biblioteka Narodowa, Lustro Biblioteki i Fundacja Czas Dzieci.

 

Zobacz także

Czytaj także

IX Mazowiecki Festiwal Piosenki "Rozdźwięki 2021"

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 08:00
IX Mazowiecki Festiwal Piosenki "Rozdźwięki 2021" odbył się w dniach 19-20 czerwca 2021 w Centrum Kultury Izabelin. Organizatorami Festiwalu były: Centrum Kultury Izabelin oraz Europejska Fundacja Wspierania Talentów Dzieci i Młodzieży "Młodzi Artyści" z Zielonej Góry. W eliminacjach online wyłoniono grupę 17 osób (7-25 lat), które zostały zaproszone do udziału w Koncercie Konkursowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Relacja z premiery spektaklu "Kapelusz za sto tysięcy"

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2021 14:03
Za nami pierwsza premiera sezonu w teatrze Groteska. "Kapelusz za sto tysięcy" śmiało konkurować może z najlepszymi wzorami kryminałów. Dziś w "Kulturotece" relacja z tego wypełnionego po brzegi wpadającymi w ucho piosenkami, nasyconego dużą dawką dobrego humoru i eleganckiego dowcipu sprzed lat familijnego spektaklu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Siódme urodziny Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2022 15:02
1 kwietnia Polskie Radio Dzieciom skończyło siedem lat! Z tej okazji już od 30 marca dziennikarze stacji zaprosili na wyjątkowe audycje urodzinowe: "TOP Listę Przebojów Polskiego Radia Dzieciom", "Poranek w Polskim Radiu Dzieciom", pełne wspomnień "Dawno, dawno temu" oraz plenerowe wydanie m. in. "Popołudnika w Polskim Radiu Dzieciom". Na słuchaczy czekała moc niespodzianek i atrakcyjnych upominków.
rozwiń zwiń