!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Rusza platforma MapujPomoc.pl - miejsce dla pomagających i szukających pomocy

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2022 14:40
MapujPomoc.pl to miejsce dla pomagających i szukających pomocy. Dzięki wyszukiwarce wszyscy łatwiej będą mogli się odnaleźć. Osoby chcące pomóc, sprawdzą gdzie jakaś instytucja działa i czego potrzebuje. Wystarczy zadzwonić, przyjść i pomóc. Jednocześnie, każda organizacja potrzebująca wsparcia dla swoich działań może dodaj ogłoszenie i pokazać czego lub kogo potrzebuje do niesienia jeszcze lepszej pomocy.
mapujpomoc.pl
mapujpomoc.plFoto: mat. pras.

Mapuj Pomoc odpowiada na potrzeby Punktów Recepcyjnych, Placówek Edukacyjnych, Centrów Doskonalenia Nauczycieli, Domów Kultury, Świetlic Środowiskowych i innych organizacji i instytucji oferujących pomocy dla Ukraińców.

Każda organizacja i instytucja SZUKAJĄCA POMOCY może szybko dodać ogłoszenie i pokazać na MapujPomoc.pl, gdzie działa. W ogłoszeniu zaznacza, jakie są jej potrzeby rzeczowe (żywność, środki, higieny osobistej, materiały papiernicze, meble) lub potrzeby usługowe (zajęcia dodatkowe, asystent językowy/kulturowy, lekarz, wolontariusz, transport etc.).

Każda organizacja i instytucja OFERUJĄCA POMOC  może również szybko dodać ogłoszenie i pokazać na mapie: Komu? Gdzie? W czym? oraz Kiedy? może pomóc – podając dane teleadresowe do szybkiego odnalezienia i kontaktu.

DLA KOGO PRZEZNACZONA JEST PLATFORMA MAPUJPOMOC?

Platforma przeznaczona jest przede wszystkim dla instytucji oferujących pomoc i wsparcie Ukraińcom, którzy dla prowadzenia stałych działań potrzebują wsparcia innych organizacji.

Poprzez MapujPomoc.pl:

- Zmapowane zostaną potrzeby szkół, przedszkoli, punktów recepcyjnych, centrów doskonalenia nauczycieli, świetlic środowiskowych, domów kultury i innych podmiotów udzielających bieżącej pomocy edukacyjnej i bytowej ukraińskim dzieciom.

- Polskie i międzynarodowe organizacje pozarządowe otrzymają raporty z bieżących potrzeb w różnych częściach Polski. Dużo łatwiej będą mogły nieść pomoc tam, gdzie jest naprawdę potrzebna.

- Lokalne organizacje, firmy czy osoby indywidualne otrzymują narzędzie ułatwiające wsparcie konkretnych potrzeb w konkretnym miejscu.

JAK ZNALEŹĆ SIĘ NA MAPIE?

Aby znaleźć się na MapujPomoc.pl należy kliknąć DODAJ OGŁOSZENIE i uzupełnić informacje o szukanej/oferowanej pomocy. 

KTO JEST TWÓRCĄ PLATFORMY?

Twórcą platformy jest Fundacja CultureLab. Maria Shmel’ova, Członkini Zarządu Fundacji to Ukrainka od lat rozwijająca współpracę między polskimi i ukraińskimi placówkami edukacyjnymi. Monika Miłowska, druga Członkini Zarządu Fundacji to ekspertka pomocy humanitarnej. Razem tworzą duet mapujący i odpowiadający na najważniejsze potrzeby pomocowe w Polsce i w Ukrainie. Jak mówią "Jesteśmy od ludzi i pomagania. Pomagamy potrzebującym i pomagającym się odnaleźć."

W dobie kryzysu niezwykle ważne jest, aby wymieniać się wiedzą, mieć szerszy obraz kryzysu, znajdować tych, którzy umykają systemowi.

Fundacja CultureLab jest Członkiem Grupy Zagranica i od dawna działa na rzecz współpracy rozwojowej. Od wybuchu wojny Fundacja bierze udział w spotkaniach koalicji i sztabów kryzysowych dotyczących pomocy humanitarnej i edukacyjnej. Zdobywaną wiedzę chce przekazać szerszemu społeczeństwu tak, by każdy obywatel i instytucja wiedzieli, gdzie można się zgłosić chcąc zaoferować pomoc.

Wyszukiwarka powstała dzięki wsparciu programistów, którzy całą pracę wykonali i wciąż wykonują pro bono. 

Polskie Radio Dzieciom objęło swym patrinatem medialnym ten projekt.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

 

 

Zobacz także
Czytaj także

Muzeum Domków Lalek Gier i Zabawek prowadzi pod patronatem PR Dzieciom wielką zbiórkę zabawek dla dzieci z Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2022 07:00
Trwa wielka zbiórka zabawek dla dzieci z Ukrainy. Uruchomiło ją Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek pod patronatem medialnym Polskiego Radia Dzieciom. Zbierane są zabawki, przytulanki, gry, pomoce szkolne i art. kreatywne, czyli rzeczy, które pomogą dzieciom z Ukrainy oderwać się od wszelkich złych myśli i pomogą sprawić, by znów poczuły się po prostu dziećmi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

12. odcinek podcastu z nauką języka polskiego dla dzieci z Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2022 09:00
Na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl dostępny jest najnowszy, 12. odcinek lekcji nauki języka polskiego. To specjalna oferta całodobowego Polskiego Radia Dzieciom dla dzieci z Ukrainy. W najnowszym podcaście "Cześć - вивчаймо польську разом", czyli "Cześć - uczmy się polskiego razem​​", będziemy kontynuować temat rodziny i poznamy takie słowa, jak "babcia", "dziadek", "kuzynka", "kuzyn", "ciocia" i "wujek". (В цій серії ми продовжимо тему родини і повчимось таких слів, як бабуся, дідусь, двоюрідна або троюрідна сестричка і братик, тітка і дядько). Każda lekcja rozpoczyna się od przypomnienia wcześniej poznanych zwrotów. Zapraszamy!
rozwiń zwiń