Polskie Radio Dzieciom

Nowy cykl podcastów Polskiego Radia Dzieciom do nauki języka polskiego

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2022 11:43
Polskie Radio Dzieciom przygotowało nowy cykl podcastów "Dzień dobry – Вчи польський з нами! Добрий день. Ucz się polskiego z nami!"​ dla obywateli Ukrainy, którzy chcą nauczyć się języka polskiego. W każdym z 20 odcinków znaleźć można podstawowe słownictwo, a także zwroty i wyrażenia z życia codziennego, ich zastosowanie oraz gramatykę języka polskiego. Podcasty dostępne są na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl.
Lektorzy: nauczycielka Daria Polunina i uczeń Rostyslav Lisevych
Lektorzy: nauczycielka Daria Polunina i uczeń Rostyslav LisevychFoto: Polskie Radio

Polskie Radio Dzieciom, chcąc wesprzeć osoby z Ukrainy w nauce języka polskiego, przygotowało specjalną ofertę podcastową, której celem jest pomoc w budowaniu wzajemnego porozumienia i dobrego kontaktu.​ Nowy cykl podcastów wyprodukowanych przez Polskie Radio Dzieciom to kurs podstawowy nauki języka polskiego dla obywateli Ukrainy.

Polskie Radio Dzieciom przygotowało nowe podcasty do nauki języka polskiego Polskie Radio Dzieciom przygotowało nowe podcasty do nauki języka polskiego

W każdym z odcinków prezentowane są słówka pomocne w codziennym życiu. W pierwszym podcaście można poznać podstawowe zwroty grzecznościowe stosowane na co dzień, a w następnym - słownictwo przydatne podczas zapoznawania się i przedstawiania się rozmówcy. Z kolejnych odcinków można nauczyć się m.in. nazw podstawowych produktów spożywczych i popularnych dań, poznać liczebniki główne i porządkowe oraz nauczyć się ich użycia w prostych zdaniach, a także poznać słownictwo, wyrażenia i zwroty związane z przemieszczaniem się.

Podcasty dostępne są na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl.

Lektorami są nauczycielka Daria Polunina oraz jej uczeń Rostyslav Lisevych. 

  • Partnerem podcastu jest Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej. 
  • Wszystkie podcasty Polskiego Radia Dzieciom dostępne są na stronie polskieradio.pl. 

***

Przypominamy, że Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach można usłyszeć znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne - chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Zobacz także
Czytaj także

Rozwój dziecka poprzez zabawę zabawkami. Podcast Idy Nowakowskiej

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2022 08:23
Jak ważna jest dla dzieci zabawa lalkami, miśkami, zwierzakami. Jakie kompetencje rozwija i dlaczego warto obserwować dzieci podczas tej zabawy? A także czy chłopcy również mogą bawić się lalkami i od kiedy dziecku powinien towarzyszyć bliski, przyjaciel do przytulania? Na te i wiele innych pytań odpowiada gość Idy Nowakowskiej w Polskim Radiu Dzieciom, Marta Żysko-Pałuba - psycholog i terapeuta. Rozmowa jest dostępna na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

12. odcinek podcastu z nauką języka polskiego dla dzieci z Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2022 09:00
Na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl dostępny jest najnowszy, 12. odcinek lekcji nauki języka polskiego. To specjalna oferta całodobowego Polskiego Radia Dzieciom dla dzieci z Ukrainy. W najnowszym podcaście "Cześć - вивчаймо польську разом", czyli "Cześć - uczmy się polskiego razem​​", będziemy kontynuować temat rodziny i poznamy takie słowa, jak "babcia", "dziadek", "kuzynka", "kuzyn", "ciocia" i "wujek". (В цій серії ми продовжимо тему родини і повчимось таких слів, як бабуся, дідусь, двоюрідна або троюрідна сестричка і братик, тітка і дядько). Każda lekcja rozpoczyna się od przypomnienia wcześniej poznanych zwrotów. Zapraszamy!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nauczanie języka polskiego a uczniowie z Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2022 10:20
Uczniowie Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim uczą się języka polskiego zgodnie z podstawą programową. Dodatkowo dla obcokrajowców organizowane są zajęcia pozalekcyjne, podczas których wplatane są elementy nauczania języka polskiego jako języka obcego. Wśród zadań związanych z nauką języka polskiego jest wskazywanie analogii między tym językiem, a językiem ojczystym uczniów.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wyniki konkursu "Mój świat" na najlepsze scenariusze słuchowisk dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2022 13:26
"Co trzeba zabrać na wędrówkę" Małgorzaty Czerwień, "Alicja w Krainie umysłu" Kamili Biernackiej i "Ciemności nie trzeba się bać" Anny Furmanowicz to nagrodzone scenariusze słuchowisk Konkursu "Mój świat" Polskiego Radia Dzieciom, Teatru Polskiego Radia oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Nagrodzone słuchowiska zostaną zrealizowane i wyemitowane na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń