Polskie Radio Dzieciom

Podcasty Polskiego Radia Dzieciom dla osób z Ukrainy "Ucz się polskiego z nami"

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2024 08:00
Przypominamy, że Polskie Radio Dzieciom przygotowało cykl podcastów "Dzień dobry – Вчи польський з нами! Добрий день. Ucz się polskiego z nami!"​ dla obywateli Ukrainy, którzy chcą nauczyć się języka polskiego. W każdym z dwudziestu odcinków znaleźć można podstawowe słownictwo, a także zwroty i wyrażenia z życia codziennego, ich zastosowanie oraz gramatykę języka polskiego. Podcasty dostępne są na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl.
Lektorzy: nauczycielka Daria Polunina i uczeń Rostyslav Lisevych
Lektorzy: nauczycielka Daria Polunina i uczeń Rostyslav LisevychFoto: Polskie Radio

Polskie Radio Dzieciom, chcąc wesprzeć osoby z Ukrainy w nauce języka polskiego, przygotowało specjalną ofertę podcastową, której celem jest pomoc w budowaniu wzajemnego porozumienia i dobrego kontaktu.​ Nowy, drugi już  cykl podcastów wyprodukowanych przez Polskie Radio Dzieciom, to kurs podstawowy nauki języka polskiego dla obywateli Ukrainy. 

(Pierwszy cykl podcastów "Cześć - вивчаймо польську разом", czyli "Cześć - uczmy się polskiego razem​​"  skierowany jest do dzieci z Ukrainy przebywających w Polsce i zawiera polskie słówka pomocne w codziennym życiu.)

Polskie Radio Dzieciom przygotowało nowe podcasty do nauki języka polskiego Polskie Radio Dzieciom przygotowało nowe podcasty do nauki języka polskiego

W każdym podcaście "Dzień dobry – Вчи польський з нами! Добрий день. Ucz się polskiego z nami!"​prezentowane są słówka pomocne na co dzień. Są to m.in. zwroty przydatne w sytuacji zapoznawania się i przedstawiania się rozmówcy. Można także nauczyć się nazw podstawowych produktów spożywczych i popularnych dań, ale także poznać liczebniki główne i porządkowe i ich zastosowanie. Nie zabrakło też wyrażeń i zwrotów związanych z przemieszczaniem się.

Podcasty dostępne są na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl.

Lektorami są nauczycielka Daria Polunina oraz jej uczeń Rostyslav Lisevych. 

Partnerem podcastu jest Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej.

***

Przypominamy, że Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach można usłyszeć znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne - chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Zobacz także
Czytaj także

Podcasty z nauką języka polskiego dla dzieci z Ukrainy. Polskie Radio Dzieciom zaprasza!

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2024 09:00
Przypominamy, że na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl dostępnych jest dwanaście odcinków lekcji języka polskiego "Cześć - вивчаймо польську разом", czyli "Cześć - uczmy się polskiego razem​​". To specjalna oferta całodobowego Polskiego Radia Dzieciom dla dzieci z Ukrainy. W każdej części prezentowane są polskie słówka pomocne w codziennym życiu, m.in. jak się przywitać, jak rozmawiać o zabawie, posiłkach i rodzinie i wiele więcej. Każda z nich rozpoczyna się przypomnieniem wcześniej poznanych zwrotów. Lekcje mają pomoc w budowaniu wzajemnego porozumienia i dobrego kontaktu. Zapraszamy!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nauczanie języka polskiego a uczniowie z Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2022 10:20
Uczniowie Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim uczą się języka polskiego zgodnie z podstawą programową. Dodatkowo dla obcokrajowców organizowane są zajęcia pozalekcyjne, podczas których wplatane są elementy nauczania języka polskiego jako języka obcego. Wśród zadań związanych z nauką języka polskiego jest wskazywanie analogii między tym językiem, a językiem ojczystym uczniów.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wyniki konkursu "Mój świat" na najlepsze scenariusze słuchowisk dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2022 13:26
"Co trzeba zabrać na wędrówkę" Małgorzaty Czerwień, "Alicja w Krainie umysłu" Kamili Biernackiej i "Ciemności nie trzeba się bać" Anny Furmanowicz to nagrodzone scenariusze słuchowisk Konkursu "Mój świat" Polskiego Radia Dzieciom, Teatru Polskiego Radia oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Nagrodzone słuchowiska zostaną zrealizowane i wyemitowane na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń