Polskie Radio Dzieciom

Ogłaszamy wyniki konkursu "Stwórz swoją Ekoplanetę"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2023 14:59
Nadszedł długo oczekiwany moment ogłoszenia wyników najnowszego konkursu plastycznego Polskiego Radia Dzieciom "Stwórz swoją Ekoplanetę". Na konkurs spłynęło mnóstwo pięknie wykonanych prac przedstawiających wymyśloną planetę z ekologiczną żywnością i jej źródłami. Spośród kilkudziesięciu, arcyciekawych prac komisja konkursowa wybrała, zgodnie z regulaminem, 5 zwycięskich. Po szczegóły zapraszamy poniżej!
Praca Laureatki konkursu Stwórz swoją Ekoplanetę zorganizowanego przez Polskie Radio Dzieciom oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi_30.11.2023.
Praca Laureatki konkursu "Stwórz swoją Ekoplanetę" zorganizowanego przez Polskie Radio Dzieciom oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi_30.11.2023.Foto: Malwina Baron 7 lat

Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy przedstawiającej wymyśloną planetę z ekologiczną żywnością i jej źródłami. Inicjatywa skierowana była do dzieci w wieku od 4 do 10 lat, a jej uczestnicy mogli w swoich dziełach podzielić się wiedzą związaną z produkcją produktów ekologicznych. 

Jest na przykład płynący po śniegu statek zrobiony z dyni a na nim niezwykła załoga różnokolorowych zwierzaków; jest planeta z trzema pierścieniami a na niej instrukcje gdzie produkowane są mleko, mąka i inne ekologiczne produkty; jest też planeta widziana z bliska, jakby tuż nad zagrodą, a w zagrodzie kurka znosząca jajka, rzeka pełna ryb i ogródek warzywny z różnokolorowymi warzywami. Po obu stronach tej zagrody rosną drzewa – jedno z nich jest owocowe a drugie tropikalne – taka planeta pomieści wszystko! 

Spośród kilkudziesięciu prac komisja konkursowa wybrała 5 zwycięskich. 

Oto Laureaci konkursu "Stwórz swoją Ekoplanetę"

Iga Capała – 4 lata
Malwina Baron – 7 lat
Maria Narewska -  6 lat
Blanka Bernaś – 9 lat
Aniela Lato – 7 lat

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tym konkursie.

Prace przysyłane były z różnych zakątków Polski, a są to m.in. Piaseczno, Warszawa, Wola Batorska w województwie małopolskim, Pietrzykowice w województwo śląskim, Szropy w województwie pomorskim, Kajetany w województwie mazowieckim, Janikowo w województwie kujawsko-pomorskim czy Gostynin w województwie mazowieckim.

Wyniki konkursu zostały ogłoszone również w audycji "Popołudnik" w Polskim Radiu Dzieciom dziś, 30 listopada o godzinie 15.00 a także w mediach społecznościowych stacji.

Konkurs powstał przy współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. 

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Zobacz także
Czytaj także

Jak miałaby wyglądać edukacja klimatyczna w szkole? [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 19:54
Zmiany klimatyczne to temat, który dotyczy każdego z nas. Już teraz możemy zauważyć i doświadczyć ich skutki w postaci np. anomalii pogodowych. To, jak będą wyglądały warunki atmosferyczne oraz  środowisko przyszłości zależy od naszej wiedzy oraz przeciwdziałań dotyczących zmian klimatycznych. W związku z tym, coraz częściej mówi się o konieczności wprowadzenia do szkół edukacji klimatycznej. O tym, jak miałaby ona wyglądać opowiedziały w "Strefie Rodzica" Irka Jazukiewicz z Działu Edukacji WWF i Marta Jackowska-Uwadizu z Centrum Edukacji Obywatelskiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiera słuchowiska "Eko Ufo" w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2023 11:35
Teatr Polskiego Radia oraz Polskie Radio Dzieciom zapraszają na premierę słuchowiska "EKO UFO". Pierwszą część będzie można było usłyszeć dziś 17 października, o godzinie 13.30 na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Od 18.10 słuchowisko jest także dostępne na platformie podcastowej Polskiego Radia w zakładce PRD "Radio Bajki". Słuchowisko powstało we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiera ostatniej części słuchowiska "Eko Ufo" w PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2023 11:08
Teatr Polskiego Radia i Polskie Radio Dzieciom zapraszają na trzeci odcinek słuchowiska "EKO UFO" . Jaki jest finał kosmicznej przygody? Czy wiedza o sposobach na pozyskiwanie produktów ekologicznych pomoże Astrusiowi uratować jego planetę? Dowiesz się tego słuchając ostatniej część słuchowiska w Polskim Radiu Dzieciom. Radiowa premiera tej części dzieła odbyła się 29 listopada. Od 30 listopada słuchowisko będzie dostępne w formie podcastu na platformie podcasty.polskieradio.pl.
rozwiń zwiń