Polskie Radio Dzieciom

37. Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Walizka" w Łomży

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2024 12:03
Międzynarodowy Festiwal Teatralny WALIZKA to jeden ze starszych i uznanych festiwali teatralnych w Polsce, którego ideą nieprzerwanie od 37 lat jest tworzenie przestrzeni wielokulturowego dialogu poprzez prezentację różnorodnych gatunków współczesnego teatru formy. Festiwal w zamierzeniu jest platformą spotkań twórców różnych pokoleń, światopoglądów i miłośników teatru w każdym wieku. Umożliwia widzom naszego miasta, a także festiwalowym gościom poznanie ważnych spektakli zrealizowanych w różnych częściach świata. Patronat medialny nad 37. Międzynarodowym Festiwalem Teatralnym objęło Polskie Radio Dzieciom.
37. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka w Łomży
37. Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Walizka" w ŁomżyFoto: mat. pras.

Tegoroczna edycja festiwalu "Walizka" odbywa się pod hasłem "Teatr przemian". W ramach tego sformułowania zaprezentujemy spektakle, które przemawiają do widzów poprzez formę, ciekawość, zrozumienie, nadzieję, drogę do serc… 

37-letnia historia festiwalu to efekt wybierania interesującego zbioru wydarzeń artystycznych
z ponad 50 krajów. Festiwal stał się też marką miasta i wydarzeniem, z którym utożsamia się ŁOMŻA i jej mieszkańcy. 

Wśród zaproszonych na festiwal znalazło się 13 spektakli konkursowych z 9 krajów (Włoch, Francji, Słowacji, Stanów Zjednoczonych, Słowenii, Niemiec, Danii, Szwajcarii i Polski). Główną nagrodę Festiwalu Grand-Prix w wysokości 10.000 złotych ufundował Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Integralną częścią przeglądu jest plenerowy, interdyscyplinarny nurt "Moje miasto", w ramach którego można będzie obejrzeć interesujące wydarzenia pozakonkursowe. Wystąpią: włoskie Teatro Due Mondi, Kolektyw Kejos, Teatr Uszyty, Cichy Teatr oraz Bum Bum Orkestar.
Do współpracy z Festiwalem została zaproszona również scenografka z Wilna – Julija Skuratova, która zaprezentuje w Galerii "Pod Arkadami" cykl swoich prac "Kontrasty". 

Patronat medialny nad 37. Międzynarodowym Festiwalem Teatralnym objęło Polskie Radio Dzieciom.


Afisz 37. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Walizka" Afisz 37. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Walizka"

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.
Stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych


Zobacz także
Czytaj także

Premiera teatralna - "Śpiew morza" - lokalna historia inspirowana mitem o selkie, ludziach-fokach

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2024 11:05
Pamiętacie selkie – mityczne postaci, które potrafią żyć w dwóch rzeczywistościach: wody i lądu? Pisarka Roksana Jędrzejewska-Wróbel i reżyserka Ewa Piotrowska zainspirowały się tymi postaciami z mitologii krajów nadbałtyckich i opowiedziały swoją historię na scenie. Opowieść o rodzeństwie, które odkrywa swoje talenty i różnorodność, pierwszy raz będzie można zobaczyć 13 kwietnia o 17.00 na Dużej Scenie Teatru Miniatura. Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem medialnym premierę tego spektaklu. W czwartek 11 kwietnia po godzinie 8.00 w audycji "Poranek" będzie można usłyszeć rozmowę z twórcami "Śpiewu morza". Zapraszamy!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Festiwal Literatury i Rozwoju Dzieci ALFABET. 1-4 czerwca w Lublinie

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2024 11:49
Korowodem Bajki w Dniu Dziecka rozpocznie się Festiwal Literatury i Rozwoju Dzieci ALFABET. Jego druga edycja zbudowana jest wokół literki B – odnosi się do twórczości Jana Brzechwy oraz zjawiska buntu. Wydarzenie odbędzie się od 1 do 4 czerwca w Ogrodzie Saskim. W tym roku w programie pojawią się działania związane z twórczością i biografią Jana Brzechwy. Inspiracją są jego wiersze, głównie te opowiadające o zwierzętach, proza reprezentowana przede wszystkim przez postać Pana Kleksa, a także te książki, które mówią o buncie i o jego znaczeniu w naszym życiu.
rozwiń zwiń