Polskie Radio
Section05

Łomża

37. Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Walizka" w Łomży

Międzynarodowy Festiwal Teatralny WALIZKA to jeden ze starszych i uznanych festiwali teatralnych w Polsce, którego ideą nieprzerwanie od 37 lat jest tworzenie przestrzeni wielokulturowego dialogu poprzez prezentację różnorodnych gatunków współczesnego teatru formy. Festiwal w zamierzeniu jest platformą spotkań twórców różnych pokoleń, światopoglądów i miłośników teatru w każdym wieku. Umożliwia widzom naszego miasta, a także festiwalowym gościom poznanie ważnych spektakli zrealizowanych w różnych częściach świata. Patronat medialny nad 37. Międzynarodowym Festiwalem Teatralnym objęło Polskie Radio Dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  patronatPRD spektakle dla dzieci dzieci radio dla dzieci

Premier Morawiecki zachęca do wzięcia udziału w wyborach. "Chcemy dalej realizować wielki plan zmiany Polski"

Podczas spotkania z mieszkańcami Łomży premier Mateusz Morawiecki zachęcał do wzięcia udziału w nadchodzących wyborach parlamentarnych. - Od tego, kto, w jaki sposób zagłosuje zależy, czy będziemy mogli dalej realizować wielki plan zmiany Polski dla naszych dzieci. Od tego będzie zależała cała nasza przyszłość - powiedział szef rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory w Polsce Prawo i Sprawiedliwość Mateusz Morawiecki

Andrzej Duda: by Polska się rozwijała, konieczne jest dobre współdziałanie między prezydentem i rządem

- Polska będzie się dalej rozwijała, jeśli będzie dobre współdziałanie między prezydentem i rządem; taką politykę obiecuję - powiedział we wtorek w Łomży (Podlaskie) prezydent Andrzej Duda. Zaznaczył, że jeżeli prezydent z rządem będą w zwarciu, to Polska nie wykorzysta dziejowej szansy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda wybory prezydenckie 2020 kampania prezydencka wybory w Polsce polityka podlaskie

"Pozytywny wynik testu". Szef szpitala w Łomży zakażony koronawirusem

Pełniący obowiązki dyrektora szpitala wojewódzkiego w Łomży Jacek Roleder potwierdził, że ma pozytywny wynik testu na zakażenie koronawirusem. Przebywa w kwarantannie domowej i w ten sposób stara się zarządzać placówką. Łomżyński szpital jest jednoimiennym szpitalem zakaźnym do walki z koronawirusem w Podlaskiem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce choroba choroby zakaźne wirus wirusy zdrowie pandemia podlaskie regiony