Polskie Radio Dzieciom

Za nami kolejny "Piegowaty koncert" transmitowany w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2024 18:30
8 czerwca punktualnie o godz.12:00 odbył się kolejny "Piegowaty koncert" pt. "Tam gdzie gongi i tam – tamy – Wysyłamy telegramy!!" Na koncert w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego zaprosili: Katarzyna Stoparczyk, Michał Klauza i Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, Polskie Radio Dzieciom oraz radiowa Trójka. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego niezwykłego wydarzenia.
Piegowaty koncert pt. Tam gdzie gongi i tam  tamy  Wysyłamy telegramy transmitowany był w Polskim Radiu Dzieciom
"Piegowaty koncert" pt. "Tam gdzie gongi i tam – tamy – Wysyłamy telegramy!!" transmitowany był w Polskim Radiu DzieciomFoto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

Czy Wy wiecie, co wydarzyło się podczas naszego "Piegowatego Koncertu"? Zabrliśmy Was w najpiękniejsze miejsca tego świata. Serio! Wdrapaliśmy się na sam szczyt peruwiańskich Andów. Bo właśnie tam Inkowie zbudowali swoje starożytne miasto. Wędrowaliśmy aleją gigantycznych baobabów by w końcu odpocząć w oazie zieleni w samym sercu betonowej, nowojorskiej dżungli. 


"Piegowaty koncert" pt. "Tam gdzie gongi i tam – tamy – Wysyłamy telegramy!!"_8.06.2024 "Piegowaty koncert" pt. "Tam gdzie gongi i tam – tamy – Wysyłamy telegramy!!"_8.06.2024

Wystąpiła z nami Łucja Pych, 13-letnia pianistka i skrzypaczka. Tak, tak, to nie pomyłka - zdobywa laury na konkursach grając raz na fortepianie, a innym razem na skrzypcach. U nas wystąpiła w tych 2 rolach.


Łucja Pych, 13-letnia pianistka i skrzypaczka wystąpiła podczas "Piegowatego koncertu" w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego_8.06.2024 Łucja Pych, 13-letnia pianistka i skrzypaczka wystąpiła podczas "Piegowatego koncertu" w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego_8.06.2024

Co znalazło się w naszym podróżniczym, muzycznym, menu? Otóż znalazły się w nim same rarytasy:

Georg Friedrich Haendel -  Muzyka na wodzie fragmenty

Wojciech Kilar - Orawa

Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert fortepianowy nr 21 KV 467 C dur cz. 2

Johannes Brahms  - Taniec węgierski nr 5

Pablo Sarasate - Melodie Cygańskie op.20

Leonard Bernstein  - Medley z musicalu West Side Story

Koncertem dyrygował Maestro Michał Klauza, a wymyśliła go dla Was i poprowadziła dziennikarka radiowej Trójki, Katarzyna Stoparczyk.

"Piegowaty koncert" pt. "Tam gdzie gongi i tam – tamy – Wysyłamy telegramy!!" Koncert odbył się W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Zaprosili Katarzyna Stoparczyk, Michał Klauza i Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, Polskie Radio Dzieciom oraz radiowa Trójka "Piegowaty koncert" pt. "Tam gdzie gongi i tam – tamy – Wysyłamy telegramy!!" Koncert odbył się W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Zaprosili Katarzyna Stoparczyk, Michał Klauza i Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, Polskie Radio Dzieciom oraz radiowa Trójka

Na transmisję koncertu zaprosiło Polskie Radio Dzieciom.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.
Stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

"Strefa rodzica". Od kiedy zacząć edukację muzyczną dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2021 15:21
Nasze upodobania muzyczne kształtują się od początku naszego życia i są efektem m.in. muzyki, której słuchają nasi rodzice oraz osoby z najbliższego otoczenia.  Bez względu na rodzaj muzyki, który preferujemy, korzystnie ona wpływ na nasz mózg, emocje i wyobraźnię. Co więcej, ponad 90% osób rodzi się z predyspozycjami do muzykowania, jednak brak aktywności muzycznej w domu sprawia, że zdolności te się nie rozwijają. O edukacji muzycznej dzieci opowiedziała w Polskim Radiu Dzieciom w audycji "Strefa Rodzica" Violetta Łabanow-Jastrząb, prezes fundacji "Muzyka jest dla wszystkich".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Transmisja "Piegowatego koncertu" w Polskim Radiu Dzieciom!

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2024 11:00
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na transmisję "Piegowatego koncertu" pt. "Jajka w kropki, piegowate trele... zapraszamy na ptasie wesele". Koncert w wykonaniu Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy poprowadzi Kasia Stoparczyk. Na koncert w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego zapraszamy 11 maja o godzinie 12.00. Transmisja w Polskim Radiu Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Za nami pięć audycji specjalnych dla dzieci i mam w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2024 22:27
Polskie Radio Dzieciom zaprosiło do wspólnego świętowania Dnia Mamy i z tej okazji przygotowało audycje specjalne. W studiu gościniami były mamy i dzieci. Rozmawialiśmy o urokach, ale i o troskach, z jakimi mamy mierzą się nie tylko od święta. O ich mocach, wielozadaniowości, ale i o chwilach dla siebie. O stygmatyzacji, prawie do bycia szczęśliwą w swoim ciele, w swoim świecie i na swoich zasadach. Czy szczęśliwa mama = szczęśliwe dziecko?
rozwiń zwiń