Polskie Radio Dzieciom

Nauka i wspaniała zabawa dla całych rodzin

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2018 16:00
W sobotę odbyła się największa w Europie impreza plenerowa popularyzująca naukę. 22. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, który w tym roku przebiegał pod hasłem ”Ruch”. Dziś na PGE Narodowym w Warszawie, zapprezentowały się instytucje naukowe i kulturalne z kraju i zagranicy. Można było także spotkać dziennikarzy Polskiego Radia Dzieciom.  
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: mat. prasowe

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik to najwieksza w Europie impreza plenerowa o tematyce naukowej. W tegorocznej edycji przewidziano 800 różnorodnych aktywności na 160 stanowiskach. Można było można podziwiać pokazy widowiskowe z niemal każdej dziedziny wiedzy. 

Wśród wszystkich atrakcji przygotowanych dla dzieci i rodziców, na Pikniku Naukowym nie mogło zabraknąć Polskiego Radia Dzieciom.

W specjalnym namiocie Polskiego Radia swój występ zaprezentowała Dr Witaminka i zespół Oreganki. W myśl najnowszych zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia mówiącej o tym, że to właśnie ruch jest podstawą piramidy zdrowego żywienia, na scenie nie zabrakło wielu aktywności przygotowanych specjalnie dla całych rodzin.

Dr Witaminka i jej przyjaciele - prof. Nutka i Pan Dietetyczek, siedmioletni Grześ, przeprowadzili warsztaty ”Muzyczna piramida zdrowego odżywiania się i aktywności”. Piosenki z płyty zespołu Oreganki, zachęcały młodych uczestników do picia wody oraz spożywania warzyw i chleba razowego. Były to rodzinne warsztaty w których przewidziano liczne konkursy i niespodzianki.

Na stoiskach poszczególnych anten Polskiego Radia, można było spotkać dziennikarzy wszystkich stacji Polskiego Radia, w tym Polskiego Radia Dzieciom i podpatrzeć radiową pracę ”od kuchni” oraz wziąć udział w licznych konkursach.  

13.00 - 14.00 - Warsztat małego reportera i kącik małego artysty - dzieci poznawały pracę reportera, kulisy radia i etapy powstawania radiowego materiału dźwiękowego, ponadto kącik prac plastycznych.

 14.00 - 14.30 - Rodzinne zawody sportowe: gra w gumę, prosty tor przeszkód i quiz ”Ciało w ruchu”. Zawody poprowadził Zbyszek Kozłowski, znany z anteny Polskiego Radia Dzieciom dziennikarz, prowadzący sobotnie audycje ”Rodzinny WF”.

14.30 - 15.00 – Specjalne quizy o zwierzętach: jak szybko biega gepard, jak daleko skacze kangur, jak wolno porusza się żółw. Animacje poprowadził Pascal Kaczorowski, prowadzący niedzielne audycje ”Zwierzyniec” w Polskim Radiu dzieciom.

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik odbył się 9 czerca br. od 11.00 do 20.00.

Miło było Was zobaczyć!

jo

Zobacz także
Czytaj także

Dr Witaminka - piramida żywieniowa

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 09:00
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak zrozumieć czworonożnego przyjaciela

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2018 11:35
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gra terenowa w warszawskim ZOO

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 10:00
Na terenie Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego w każdy weekend i święta od 08.04.2018 roku do 28.10.2018 można wziąć udział w  grze terenowej pod nazwą  „Przyjaciel Zwierzaków z Warszawskiego ZOO”.
rozwiń zwiń