Polskie Radio Dzieciom

"Gwiazdkopisanie" w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2021 12:55
W poniedziałek o północy minął czas przyjmowania zgłoszeń do świątecznego konkursu literacko – plastycznego "Gwiazdkopisanie". Zwycięskie prace będzie można usłyszeć już od 20 grudnia na antenie Polskiego Radia Dzieciom, a czytać je będą fantastyczni aktorzy – Katarzyna Łaska, Olga Bończyk, Adam Krylik oraz Leszek Filipowicz. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 
Na prace literackie i plastyczne czekamy do 6 grudnia
Na prace literackie i plastyczne czekamy do 6 grudnia!Foto: PR

- Chciałbym Was serdecznie zaprosić do udziału w czwartej edycji niesamowitego konkursu literacko – plastycznego "Gwiazdkopisanie". Jest to konkurs na opowieść świąteczną, opowieść związaną z Waszymi rodzinnymi wspomnieniami, tradycjami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie, a może z całkiem niedawnymi anegdotami, które wydarzyły się podczas świąt Bożego Narodzenia. – mówi Tomasz Samojlik, przyrodnik, pisarz i komiksiarz. – Zapraszam do wysyłania prac. Trzymam kciuki za wszystkich i już się nie mogę doczekać lektury Waszych niesamowitych opowieścidodaje juror. 

Na co warto zwrócić uwagę przygotowując pracę konkursową? 

Tylko do poniedziałku 6 grudnia Polskie Radio Dzieciom przyjmuje zgłoszenia do konkursu "Gwiazdkopisanie". Wystarczy wysłać elektroniczną wersję pracy w formie pliku przez formularz zgłoszeniowy na stronie: gwiazdkopisanie.polskieradio.pl. Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu. Praca konkursowa może być napisana w dowolnej formie literackiej: poetyckiej lub prozatorskiej - opowiadanie, list, kartka z pamiętnika, wiersz lub w formie komiksu – rysunek, malarstwo, grafika komputerowa.

W jury konkursu zasiadają: Justyna Bednarek i Grzegorz Kasdepke – znani twórcy literatury dla dzieci, rysownik i autor komiksów Tomasz Samojlik oraz Martyna Chuderska – dziennikarka Polskiego Radia dzieciom, jurorka konkursów literackich. 

Jak najlepiej napisać pracę konkursową? Podpowiada Grzegorz Kasdepke, autor książek dla dzieci. 

Zwycięzcy konkursu ogłoszeni zostaną w niedzielę 19 grudnia w audycji "Kulturoteka" na antenie Polskiego Radia Dzieciom (godz. 17.00-19.00).

Na autorów najciekawszych historii czekają cenne nagrody: zestawy multimedialne, radioodbiorniki DAB+ i rodzinne gry planszowe. Zwycięskie prace konkursowe zostaną zaprezentowane na stronie internetowej konkursu w formie książki elektronicznej oraz na antenie Polskiego Radia Dzieciom, gdzie od 20 grudnia czytać je będą tacy aktorzy, jak: Katarzyna Łaska, Olga Bończyk, Adam Krylik oraz Leszek Filipowicz.

Wyślij zgłoszenie – może to Twoją historię usłyszymy na antenie Polskiego Radia Dzieciom!

Ach, jak przyjemnie jest, gdy jest Gwiazdka! Właściwie szkoda, że nie bywa ona trochę częściej.

Astrid Lindgren, "Dzieci z Bullerbyn"

Grafika do pobrania

Animacja do obejrzenia

Więcej informacji gwiazdkopisanie.polskieradio.pl. 

***
Przypominamy, że Polskie Radio Dzieciom to całodobowe  radio dla dzieci i dla rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

[Informacja prasowa]

Zobacz także
Czytaj także

Nowość w PR Dzieciom. "Jestem, więc myślę" - audycja filozoficzna dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 08:10
– Co tydzień dzieci będą miały okazję zmierzyć się z pytaniami o naturze filozoficznej i posłuchać, jak odpowiadają na nie ich rówieśnicy– mówi Magdalena Glapińska, która zaprasza w każdą środę na nową audycję Polskiego Radia Dzieciom "Jestem, więc myślę". Jej premierowy odcinek już 20 października o godzinie 17.15.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zakończył się czas na wysyłanie prac konkursowych

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 09:00
Polskie Radio Dzieciom ogłosiło (8.11.), czwartą edycję rodzinnego konkursu literacko - plastycznego na najpiękniejsze świąteczne wspomnienia. Opowiadania, listy, kartki z pamiętnika, wiersze oraz komiksy ocenią popularni autorzy książek dla dzieci i młodzieży: Justyna Bednarek i Grzegorz Kasdepke, ceniony twórca literatury dla dzieci, rysownik i autor komiksów Tomasz Samojlik oraz dziennikarka PR Dzieciom Martyna Chuderska. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak mądrze połączyć naukę z zabawą?

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2021 15:08
Czasami zamiast się uczyć, wolelibyśmy spędzić ten czas na zabawie. Jest to naturalne, zwłaszcza dla dzieci, którym zdarza się bawić na lekcjach lub być rozkojarzonym. Dla dorosłych może stanowić to kłopot, jednak, jak się okazało w Polskim Radiu Dzieciom w audycji "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem", czas spędzony na bawieniu się, a nawet nauka poprzez zabawę ma swoje zalety, o czym mówił filozof, Wiktor Piotrowski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bajki stare i nowe. Czy pomysł na animację mieli już jaskiniowcy?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 12:52
Historia animacji sięga bardzo odległych czasów. Sama animacja polega na stworzeniu wrażenia ruchu, czyli ożywieniu sylwetek, które znamy z bajek i filmów animowanych. Obrazki, które widzimy na ekranie wydają nam się ruchome, jednak w rzeczywistości pozostają obrazkami.
rozwiń zwiń