Polskie Radio Dzieciom

Wodne rekordy świata. Połuchaj "Podwieczorka z Filipem i Leopoldem"

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2022 12:56
Myślicie, że lwy lubią być mokre? To przecież duże koty, więc zdecydowanie nie! Leopold wprawdzie uprzedził Filipa, że nie przepada za oblewaniem się wodą, ale nasz niezawodny Królik przygotował dwa pistolety na wodę. Filip oblał wodą wszystkich swoich bliskich, ale co z Leopoldem? Wygląda na to, że nie tylko on skończył z mokrym futerkiem. W końcu mamy Lany Poniedziałek! Z tej okazji lew Leopold Grzywa przygotował serię wodnych rekordów. 

Czy wiecie, jakie są największe naturalne i sztuczne zbiorniki wodne? Gdzie na świecie opady występują najczęściej? Ile (milionów lat) trwał najdłuższy deszcz w historii naszej planety? Jakie warzywa i owoce mają w sobie najwięcej wody? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w Podwieczorku z Filipem i Leopoldem. Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji. 

Posłuchaj
59:34 18.04. Podwieczorek.mp3 Czy wiecie, jakie są największe naturalne i sztuczne zbiorniki wodne?

 

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.

Prowadzi: Janusz Zadura
Data emisji: 18.04.2022
Godzina emisji: 18:00

Czytaj dalej:
Czy jednorożce istnieją?
Dlaczego niektóre sery mają dziury, a inne nie?

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Bajki stare i nowe. Czy pomysł na animację mieli już jaskiniowcy?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 12:52
Historia animacji sięga bardzo odległych czasów. Sama animacja polega na stworzeniu wrażenia ruchu, czyli ożywieniu sylwetek, które znamy z bajek i filmów animowanych. Obrazki, które widzimy na ekranie wydają nam się ruchome, jednak w rzeczywistości pozostają obrazkami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dzień dłuższy od najkrótszego..." Dlaczego dni mają różną długość?

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2022 18:56
Ziemia kręci się wokół Słońca, a jednocześnie obraca się wokół własnej osi. Ruch obiegowy trwa dokładnie rok, a obrotowy – dobę gwiazdową, czyli niemal dwadzieścia cztery godziny. Dodatkowo Ziemia jest delikatnie pochylona względem ekliptyki. Dzięki temu promienie słoneczne nie padają przez cały czas na równik, a naprzemiennie na zwrotniki Raka i Koziorożca. 
rozwiń zwiń