Polskie Radio Dzieciom

Spotkanie z Mikołajem w PR Dzieciom [ZOBACZ VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2022 18:45
Z okazji Mikołajek Polskie Radio Dzieciom zaprosiło dzieci i ich rodziców na specjalne spotkanie z Mikołajem. 6 grudnia, prosto ze studia PRD ulubieniec wszystkich dzieci odpowiedział na pytania, które mali słuchaczy zadawali Mikołajowi, dzwoniąc do radiowego studia i pisząc do niego listy. Spotkanie z Mikołajem można oglądać poniżej. Zapraszamy!
6 grudnia Św. Mikołaj poprowadzi audycję Poranek i Popołudnik w PR Dzieciom. Od 20.00 zapraszamy na streaming w którym Mikołaj odpowie na pytania zadane przez dzieci.
6 grudnia Św. Mikołaj poprowadzi audycję "Poranek" i "Popołudnik" w PR Dzieciom. Od 20.00 zapraszamy na streaming w którym Mikołaj odpowie na pytania zadane przez dzieci.Foto: PR

6 grudnia poświęcony był bohaterowi wyjątkowego święta - Mikołajek. Już od samego rana w studiu Polskiego Radia Dzieciom nie zabrakło audycji, w których gościł sam ś. Mikołaj! W "Poranku w Polskim Radiu Dzieciom" słuchacze dowiedzieli się skąd Mikołaj przybył i jaką drogę przemierzył oraz co porabiał przez miniony rok zaś w "Popołudniku" opowiedział co oznacza imię Mikołaj i jak ono brzmi w innych językach. Dzieci poznały także słynnych Mikołajów i miejsca z nimi związane.

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Z kolei we "Współpracowni" (godz. 18.00-19.00) Miś i Smok pomogli Mikołajowi osobiście i przygotowali imieninowy prezent.

Z okazji Mikołajek Polskie Radio Dzieciom zaprosiło do zadawania pytań Mikołajowi. Można je było zgłaszać na adres: mikołajki@polskieradio.pl lub telefonicznie dzwoniąc do studia. Wszystkie pytania zostały przekazane Mikołajowi, a odpowie na nie podczas wyjątkowego spotkania już dziś!

Zapraszamy dzieci i rodziców do oglądania załączonego video!

Czytaj dalej:

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty.

W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.
Stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 

Zobacz także
Czytaj także

"Popołudnik" w świecie skrzydlatych zwierząt i nie tylko

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2022 10:00
Tematem dzisiejszego "Popołudnika" są skrzydła. Na skrzydłach można dolecieć w bardzo odległe miejsca. Z pewnością dzięki skrzydłom można poczuć się naprawdę wolnym. Jakie zwierzęta posiadają skrzydła? Jak wiele skrzydlatych zwierząt jesteście w stanie wymienić? Na antenie Polskiego Radia Dzieciom była mowa o różnych owadach, gołębiach, strusiach, kurach, kogutach i pingwinach, ale to oczywiście tylko niektóre propozycje, gdyż zwierząt ze skrzydłami jest o wiele, wiele więcej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Skąd pochodzą nasi ulubieni bohaterowie bajek?

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2022 15:33
Dziś w Popołudniku mówimy o bajkowych bohaterach, a dokładniej o tym, skąd oni są, gdzie żyją, w jakich miejscach można ich znaleźć oraz jak im się żyje na tych terenach. Skupiamy się przede wszystkim na bajkach animowanych. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jakie supermoce mają dziewczyny z bajek?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2022 10:25
Jakie supermoce lubimy najbardziej u dziewczyn z bajek, filmów, książek i komiksów? W Międzynarodowy Dzień Dziewczyny dowiemy się jakie supermoce naszych ulubionych bohaterek przydałyby się w życiu i do czego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak powstają kredki? Przenosimy się do fabryki kredek

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2022 21:56
Kredki to nie bez powodu przedmiot znany i lubiany przez najmłodszych. Służą zabawie, ale i edukacji. Z pewnością nie raz mieliście je w rękach, ale czy zastanawialiście się kiedyś, jak takie kredki powstają? O ich produkcji opowiedziała w Popołudniku na antenie Polskiego Radia Dzieciom Barbara Pikos z najstarszej, bo działającej od niemal 130 lat i zarazem jedynej funkcjonującej w Polsce do dziś fabryce kredek i ołówków, która znajduje się w podwarszawskim Pruszkowie. 
rozwiń zwiń