!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Popołudnik" w świecie skrzydlatych zwierząt i nie tylko

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2022 10:00
Tematem dzisiejszego "Popołudnika" są skrzydła. Na skrzydłach można dolecieć w bardzo odległe miejsca. Z pewnością dzięki skrzydłom można poczuć się naprawdę wolnym. Jakie zwierzęta posiadają skrzydła? Jak wiele skrzydlatych zwierząt jesteście w stanie wymienić? Na antenie Polskiego Radia Dzieciom była mowa o różnych owadach, gołębiach, strusiach, kurach, kogutach i pingwinach, ale to oczywiście tylko niektóre propozycje, gdyż zwierząt ze skrzydłami jest o wiele, wiele więcej.
Nie wszystkie zwierzęta, które posiadają skrzydła, latają
Nie wszystkie zwierzęta, które posiadają skrzydła, latająFoto: are_you_me_17/Shutterstock.com

Warto tutaj zaznaczyć, że nie wszystkie zwierzęta, które posiadają skrzydła, latają. Niektóre z nich nie wykorzystują skrzydeł w pełni i preferują chodzenie, bieganie, a nawet pływanie. Podpowiemy tylko, że takie zwierzęta są również wśród wyżej wymienionych. Wiecie już, o które chodzi? Aby się tego dowiedzieć, koniecznie posłuchajcie audycji Popołudnik na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Nie tylko zwierzęta posiadają skrzydła. Mają je także fruwające w przestworzach samoloty, również te papierowe! 

Posłuchaj
118:35 2022_07_13 15_00_46_RadioDzieciom_Popoludnik.mp3 Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom 13 lipca godz. 15:00

W Popołudniku było też o emulatorze, czyli takim programie, który udaje stary sprzęt. Do współczesnych konsoli wkłada się płyty lub po prostu ściąga się gry bezpośrednio z internetu, do dawnych konsoli wkładało się zaś kasety i karty z zapisanymi informacjami. Gry są obecnie projektowane przez specjalistów i pod konkretny sprzęt. Nawet stara konsola może mieć dobrą grafikę. Aby dawne gry nie odeszły w niepamięć, trzeba jakoś przywrócić je do życia. Do tego właśnie służą emulatory. Jeśli jesteście ciekawi, jak one działają, koniecznie wysłuchajcie załączonej audycji.

Audycja:  Popołudnik

Prowadzi: Jacek Zawada, Patryk Bartoszewski

Data emisji: 13.07.2022

Godzina emisji: 15:00

Opis cyklu audycji:

"Popołudnik" - czy można połączyć naukę z dobrą zabawą? Można! Jeśli chcecie wiedzieć jak to zrobić, włączcie Polskie Radio Dzieciom, od poniedziałku do piątku o godz. 15.00.

Wybierzemy się w góry i na Mazury. Zajrzymy do pieca, komina, mysiej dziury i pianina. A jeśli wciąż nie będziecie mieli dosyć to zabierzemy Was na lekcje savoir vivre, zrobimy gimnastykę buzi i języka i dowiemy się co w trawie piszczy. Przyjdzie też czas, aby wyżyć się artystycznie i dobrze zjeść. Uff... A to wszystko w naszym Popołudniku.

Zapraszają: Zbigniew Kozłowski,  Patryk Bartoszewski i Jacek Zawada

Czytaj dalej:
Miś Michaś z wizytą i u wujka Grizzly
Na czym polega praca fotografa?

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Na czym polega praca fotografa?

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2021 12:58
Fotograf w swojej pracy patrzy na świat przez obiektyw aparatu fotograficznego. Chcąc wykonać ładne zdjęcie dba o kompozycję, właściwe doświetlenie, ostrość i wiele innych ważnych elementów. Na czym dokładnie polega jego praca i jak zostać fotografem?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Miś Michaś z wizytą i u wujka Grizzly

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2022 08:00
Grizzly jest wszystkożerny, zamieszkuje północno-zachodnią Amerykę Północną. Głowę ma dosyć dużą, z zaokrąglonym pyskiem. Barwa ciała zmienna, od jasnopłowej do ciemnobrązowej. Słuchają audycji Polskiego Radia Dzieciom będzie okazja by dowiedzieć się czym jest hibernacja i jak to jest z tym snem zimowym niedźwiedzi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Międzynarodowy Dzień Rock and Rolla

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2022 17:06
Międzynarodowy Dzień Rock and Rolla to niezwykle święto obchodzone w wielu krajach. Z tej okazji w Muzycznych Podróżach zgłębiamy temat historii tego muzycznego gatunku. Zapraszamy!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak chłodzić się w upalnie dni?

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2022 15:43
Kiedy przychodzi lato, na dworze staje cię coraz cieplej. Słońce rozgrzewa zarówno ziemię, jak i nas. Chłodny wiatr przychodzi tylko czasem, a my potrzebujemy szybkich i skutecznych rozwiązań. Jednym z tych ponadczasowych sposobów na wysokie temperatury latem jest chłodzenie się za pomocą temperatur niskich. Choć lód w cieple prędko się rozpuści, odda swoją temperaturę i będzie nam nieco chłodniej. 
rozwiń zwiń