Polskie Radio Dzieciom

"Popołudnik" w świecie skrzydlatych zwierząt i nie tylko

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2022 10:00
Tematem dzisiejszego "Popołudnika" są skrzydła. Na skrzydłach można dolecieć w bardzo odległe miejsca. Z pewnością dzięki skrzydłom można poczuć się naprawdę wolnym. Jakie zwierzęta posiadają skrzydła? Jak wiele skrzydlatych zwierząt jesteście w stanie wymienić? Na antenie Polskiego Radia Dzieciom była mowa o różnych owadach, gołębiach, strusiach, kurach, kogutach i pingwinach, ale to oczywiście tylko niektóre propozycje, gdyż zwierząt ze skrzydłami jest o wiele, wiele więcej.
Nie wszystkie zwierzęta, które posiadają skrzydła, latają
Nie wszystkie zwierzęta, które posiadają skrzydła, latająFoto: are_you_me_17/Shutterstock.com

Warto tutaj zaznaczyć, że nie wszystkie zwierzęta, które posiadają skrzydła, latają. Niektóre z nich nie wykorzystują skrzydeł w pełni i preferują chodzenie, bieganie, a nawet pływanie. Podpowiemy tylko, że takie zwierzęta są również wśród wyżej wymienionych. Wiecie już, o które chodzi? Aby się tego dowiedzieć, koniecznie posłuchajcie audycji Popołudnik na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Nie tylko zwierzęta posiadają skrzydła. Mają je także fruwające w przestworzach samoloty, również te papierowe! 

Posłuchaj
118:35 2022_07_13 15_00_46_RadioDzieciom_Popoludnik.mp3 Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom 13 lipca godz. 15:00

W Popołudniku było też o emulatorze, czyli takim programie, który udaje stary sprzęt. Do współczesnych konsoli wkłada się płyty lub po prostu ściąga się gry bezpośrednio z internetu, do dawnych konsoli wkładało się zaś kasety i karty z zapisanymi informacjami. Gry są obecnie projektowane przez specjalistów i pod konkretny sprzęt. Nawet stara konsola może mieć dobrą grafikę. Aby dawne gry nie odeszły w niepamięć, trzeba jakoś przywrócić je do życia. Do tego właśnie służą emulatory. Jeśli jesteście ciekawi, jak one działają, koniecznie wysłuchajcie załączonej audycji.

Audycja:  Popołudnik

Prowadzi: Jacek Zawada, Patryk Bartoszewski

Data emisji: 13.07.2022

Godzina emisji: 15:00

Opis cyklu audycji:

"Popołudnik" - czy można połączyć naukę z dobrą zabawą? Można! Jeśli chcecie wiedzieć jak to zrobić, włączcie Polskie Radio Dzieciom, od poniedziałku do piątku o godz. 15.00.

Wybierzemy się w góry i na Mazury. Zajrzymy do pieca, komina, mysiej dziury i pianina. A jeśli wciąż nie będziecie mieli dosyć to zabierzemy Was na lekcje savoir vivre, zrobimy gimnastykę buzi i języka i dowiemy się co w trawie piszczy. Przyjdzie też czas, aby wyżyć się artystycznie i dobrze zjeść. Uff... A to wszystko w naszym Popołudniku.

Zapraszają: Zbigniew Kozłowski,  Patryk Bartoszewski i Jacek Zawada

Czytaj dalej:
Miś Michaś z wizytą i u wujka Grizzly
Na czym polega praca fotografa?

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Na czym polega praca fotografa?

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2021 12:58
Fotograf w swojej pracy patrzy na świat przez obiektyw aparatu fotograficznego. Chcąc wykonać ładne zdjęcie dba o kompozycję, właściwe doświetlenie, ostrość i wiele innych ważnych elementów. Na czym dokładnie polega jego praca i jak zostać fotografem?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Miś Michaś z wizytą i u wujka Grizzly

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2022 08:00
Grizzly jest wszystkożerny, zamieszkuje północno-zachodnią Amerykę Północną. Głowę ma dosyć dużą, z zaokrąglonym pyskiem. Barwa ciała zmienna, od jasnopłowej do ciemnobrązowej. Słuchają audycji Polskiego Radia Dzieciom będzie okazja by dowiedzieć się czym jest hibernacja i jak to jest z tym snem zimowym niedźwiedzi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Międzynarodowy Dzień Rock and Rolla

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2022 17:06
Międzynarodowy Dzień Rock and Rolla to niezwykle święto obchodzone w wielu krajach. Z tej okazji w Muzycznych Podróżach zgłębiamy temat historii tego muzycznego gatunku. Zapraszamy!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak chłodzić się w upalnie dni?

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2022 15:43
Kiedy przychodzi lato, na dworze staje cię coraz cieplej. Słońce rozgrzewa zarówno ziemię, jak i nas. Chłodny wiatr przychodzi tylko czasem, a my potrzebujemy szybkich i skutecznych rozwiązań. Jednym z tych ponadczasowych sposobów na wysokie temperatury latem jest chłodzenie się za pomocą temperatur niskich. Choć lód w cieple prędko się rozpuści, odda swoją temperaturę i będzie nam nieco chłodniej. 
rozwiń zwiń