Polskie Radio Dzieciom

Premiera słuchowiska "Co trzeba zabrać na wędrówkę" na platformie podcastowej PR

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2023 08:00
Na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl, jest już dostępne premierowe słuchowisko "Co trzeba zabrać na wędrówkę". Jest to dzieło, które otrzymało pierwszą nagrodę w konkursie "Mój świat" zorganizowanym przez Polskie Radio Dzieciom, Teatr Polskiego Radia i ZAiKS. Autorką nagrodzonego scenariusza jest Małgorzata Czerwień. Słuchowisko w reżyserii Janusza Kukuły. Zapraszamy!
Premiera słuchowiska Małgorzaty Czerwień w reżyserii Janusza Kukuły na podcasty.polskieradio.pl
Premiera słuchowiska Małgorzaty Czerwień w reżyserii Janusza Kukuły na podcasty.polskieradio.plFoto: PR

- Papuga Matylda któregoś dnia po prostu odlatuje w podróż dookoła świata zostawiając na sawannie swojego przyjaciela. Henio chce podążyć za nią, ale małe słoniki powinny spokojnie żyć w stadzie. Czy Henio znajdzie w sobie odwagę, by wybrać własną drogę? Historia Henia i Matyldy opowiada o przyjaźni, wybaczeniu i zrozumieniu. O tym, jak pragniemy akceptacji i o tym, jak nauczyć się słuchać swojego serca - tak w skrócie o swoim scenariuszu do słuchowiska powiedziała jego autorka Małgorzata Czerwień - laureatka konkursu "Mój świat". Słuchowisko na podstawie scenariusza M. Czerwińskiej, w reżyserii Janusza Kukuły, zostało nagrane i wyprodukowane przez Teatr Polskiego Radia. 

Realizator: Andrzej Brzoska
Muzyka: Piotr Skotnicki

Obsada: Henio – Ignacy Liss
Matylda: Joanna Pach-Żbikowska
Mama: Izabella Bukowska
Eryk: Krzysztof Szczepaniak

Słuchowisko miało swoją radiową premierę 1 czerwca br. z Był to prezent dla słuchaczy z okazji Dnia Dziecka.
Od dziś (4.06) dostępne jest na platformie podcastowej Polskiego Radia w zakładce Radio Bajki. Zapraszamy!

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców "Strefa rodzica".

 

Zobacz także
Czytaj także

Muzyczna podróż przy dźwiękach słuchowisk i bajek muzycznych dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2022 18:00
Słuchowiska i bajki muzyczne to takie formy, które doskonale rozwijają wyobraźnię. Jedynym elementem, który angażuje nas podczas ich słuchania jest dźwięk, jednak to wyobraźnia pozwala nam na zobaczenie niepowtarzalnych obrazów, które tworzymy w głowie na podstawie zasłyszanych dźwięków. Aby znaleźć się w takiej bajce, wystarczy zamknąć oczy! Nie udałoby się to bez dźwięku, więc można powiedzieć, że słuchowiska i bajki muzyczne to doskonały sposób na rozwijanie wyobraźni, co jest szczególnie istotne u najmłodszych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wyniki konkursu "Mój świat" na najlepsze scenariusze słuchowisk dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2022 13:26
"Co trzeba zabrać na wędrówkę" Małgorzaty Czerwień, "Alicja w Krainie umysłu" Kamili Biernackiej i "Ciemności nie trzeba się bać" Anny Furmanowicz to nagrodzone scenariusze słuchowisk Konkursu "Mój świat" Polskiego Radia Dzieciom, Teatru Polskiego Radia oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Nagrodzone słuchowiska zostaną zrealizowane i wyemitowane na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Słuchowisko "Babcocha" na platformie podcastowej Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2023 11:09
Na bezpłatnej platformie podcastowej Polskiego Radia dostępne jest już słuchowisko Babcocha", które powstało na podstawie książki Justyny Bednarek. Jest to niezwykła historia o dobrotliwej czarownicy, odmieniającej życie mieszkańców Grajdołka. Słuchowisko w reżyserii Adama Wojtyszki przygotowało Polskie Radio Dzieciom i Teatr Polskiego Radia. Na platformie podcastowej znaleźć je można w zakładce RADIO BAJKI.
rozwiń zwiń