!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Janusz Korczak i jego szkoły

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2021 21:01
Kiedy mały Henryk poszedł do szkoły, nie przypominała on dzisiejszych, w których jest wesoło, kolorowo i przyjemnie. Przetrwał tam tylko dzięki temu, że zaczął sobie wyobrażać, że kiedyś, gdy będzie duży, otworzy swoją szkołę, do której dzieci będą chciały chodzić nawet w wakacje, zamiast zostawać w domu. 
Janusz Korczak
Janusz Korczak Foto: PAP/CAF-ARCHIWUM /AW

Janusz Korczak (właściwe nazwisko Henryk Goldschmit), był pedagogiem, pisarzem i lekarzem. Powołanie pedagogiczne ogarnęło całe jego życie, całą jego osobowość. Stał się bezdzietnym ojcem niezliczonej ilości cudzych dzieci. "Za syna wybrałem ideę służenia dziecku i jego sprawie" – mówił sam o sobie.

W dzieciach widział ludzi, którymi trzeba się zająć w dobry sposób, z szacunkiem, tak by każdy czuł się dobrze, by osoby, które wiedzą więcej, będą pomagały tym, którzy wiedzą mniej. 

Posłuchajcie opowieści o szkole, do której dzieci chcą chodzić także w wakacje.

Posłuchaj

58:57 [DAB]Dzieciom(ARCH_2021) 16 luty 2021 17_59_23_POD_.mp3 16.02.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Podwieczorek z Filipem i Leopoldem)

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.

Prowadzi: Janusz Zadura

Gość: Joanna Sikorska oraz Bruno i Laura. 

Data emisji: 16.02.2021

Godz. emisji: 18.00.

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

 

Zobacz także
Czytaj także

Pszczoły budzą się już z zimowego snu!

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 13:31
Nie tylko niedźwiedzie! Pszczoły miodne też budzą się teraz z zimowego snu. A kiedy spotkamy je latem w ogrodzie, opędzamy się od nich jak od natrętnych much bojąc się użądlenia. Tymczasem te małe owady zapylają rośliny, będące nieodłączną częścią ekosystemu, którymi żywią się inne owady i zwierzęta. Co teraz pszczoły robią w ulu i jakie prace wykonują pszczelarze aby ich pszczołom żyło się dobrze i zdrowo?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Beatboxer. Jak zostać człowiekiem orkiestrą?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 15:00
Mówi się, że multiinstrumentalista to osoba, która jest wszechstronnie utalentowana muzycznie i potrafi grać na wielu instrumentach. Jak zatem nazwać kogoś, kto przy użyciu swojego ciała, jako instrumentu muzycznego, jest w stanie naśladować dźwięki np. perkusji, fletu bądź trąbki? Taką osobę można określić mianem człowieka orkiestry lub inaczej beatboxerem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak rozpoznać rycerza? Historia i znaczenie herbu

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 15:35
Każda epoka ma swoich bohaterów. W średniowieczu byli to m.in. rycerze, których wyróżniającym elementem były herby. Czym one są oraz jakie jest ich znaczenie? Odpowiedzi udzieli gość Podwieczorka, heraldyk Tadeusz Grajpel, który zawodowo bada początki i rozwój herbów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak wygląda codzienność cyrkowca?

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 15:01
Obok cyrku tradycyjnego coraz większe znaczenie i popularność zdobywa nurt cyrku współczesnego. Główną różnicą jest brak pokazów ze zwierzętami i skupienie się na sztuce cyrkowej. Na czym to polega i jak wygląda życie takiego artysty opowiedziała Agnieszka Bińczycka - aktorka cyrkowa i pedagog cyrku.
rozwiń zwiń