X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Pamiętniki Tatusia Muminka" już w kinach. "Kulturoteka" w Dolinie Muminków

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2022 14:45
W "Kulturotece" rozmawialiśmy o kinie dla dzieci. Nadarzyła się bowiem okazja, by wybrać się do sali kinowej i obejrzeć na dużym ekranie animację "Pamiętniki Tatusia Muminka", czyli nic innego, jak doskonale znany nam tytuł autorstwa fińskiej pisarki i ilustratorki Tove Jansson, niesamowitą opowieść, od której wszystko się zaczęło. O animacji mówił w "Kulturotece" Mateusz Możdżeń, szef dystrybucji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty. Zapraszamy!
O animacji Pamiętniki Tatusia Muminka mówił w Kulturotece Mateusz Możdżeń, szef dystrybucji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.
O animacji „Pamiętniki Tatusia Muminka” mówił w "Kulturotece" Mateusz Możdżeń, szef dystrybucji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.Foto: PR

"Pamiętniki Tatusia Muminka" nawiązują formą do serii "Opowiadania Muminków" wyprodukowanej przez łódzkie studio Se-ma-for. Filmowcy po raz kolejny postawili na tradycyjną formę tworzenia, co starszym widzom pozwala udać się w sentymentalną podróż do przeszłości, a młodszym poznać odmienny od stosowanego dzisiaj sposób animacji lalkowej. "Reżyserka, która nadzorowała ten film, chciała jak najbardziej pokazać  tekstylność tego filmu. Tam jest wiele scen, w których można zobaczyć, że to nie tylko są lalki, ale też są elementy wycinane" – mówił na antenie Polskiego Radia Dzieciom Mateusz Możdżeń.  

Posłuchaj
59:50 2022_07_31 17_00_06_RadioDzieciom_Kulturoteka.mp3 Pamiętniki Tatusia Muminka już w kinach. Kulturoteka w Dolinie Muminków

Pozorne niedokładności, jak chociażby zagięte kartki, nie są przypadkowe. Chodzi o to, by "dorosłym widzom pokazać tę nostalgię do starszych tytułów i tego, jak oni się wychowywali na Muminkach i innych seriach, natomiast najmłodszym widzom, którzy w zasadzie nie znają takiej techniki animacji pokazać, że to jest coś zupełnie innego, że to jest ogromna ręczna praca, która została wykonana przy tym filmie". Tej niezwykłości towarzyszy piosenka o przygodach Tatusia Muminka, którą śpiewa Katarzyna Łaska – wykonawczyni "Mam tę moc" z "Krainy Lodu"

Dolina Muminków to miejsce położone w odległej krainie, urzekające, przyprawiające o zdumienie, pełne tajemnic i niewiarygodnych zdarzeń. Teraz możemy przenieść się do niego podczas seansu kinowego. Będziemy mogli posłuchać o zmaganiach Tatusia Muminka podczas sztormów, które spędził na łodzi Symfonia Mórz, przygodach w królestwie Króla Autokraty, gdzie założył kolonię i zaprzyjaźnił się z duchem. Poznamy też tajemnice burzliwej nocy, podczas której uratował z morza Mamusię Muminka. 

Audycja: "Kulturoteka" 
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Mateusz Możdżeń – przedstawiciel Działu Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty
Data emisji: 31.07.2022
Godzina emisji: 17:00

Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00

Czytaj dalej:

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 

Zobacz także

Czytaj także

"Dzieci z Bullerbyn". Za nami premiera w Teatrze Lalka

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2022 11:34
Teatr Lalka kończy sezon wyjątkową premierą w reżyserii Agnieszki Glińskiej. Na deskach teatru zobaczymy bohaterów książki "Dzieci z Bullerbyn" autorstwa Astrid Lindgren, a wcielą się w nich: Aneta Harasimczuk, Roman Holc, Bartosz Krawczyk, Magdalena Pamuła, Olga Ryl-Krystianowska, Hanna Turnau, Michał Wójtowicz. Muzykę do spektaklu napisał Igor Nikiforow, gość audycji Kulturoteka na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakończył się XI Międzynarodowy festiwal "Teatralna Karuzela" w Łodzi

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2022 12:40
Zakończyła się Teatralna Karuzela w Teatrze Pinokio w Łodzi. To już jedenasta odsłona tego wydarzenia. Festiwal wystartował w sobotę, 18 czerwca i potrwał do 24 czerwca. Wśród atrakcji spektakle, warsztaty i wydarzenia adresowane również do dorosłych. Hasłem przewodnim dwuletniej edycji festiwalu było: "podaj cegłę!". O XI Międzynarodowym festiwalu Teatralna Karuzela mówił w audycji "Kulturoteka" na antenie Polskiego Radia Dzieciom dyrektor artystyczny Gabriel Giecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rodzinna strefa malarska w Łazienkach Królewskich, czyli sposób na twórcze spędzenie czasu dla każdego

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2022 18:00
Letnią rezydencję Stanisława Augusta Poniatowskiego, czyli Łazienki Królewskie tworzą klasycystyczne zabytki i historyczne ogrody. W tym miejscu można odpocząć obserwując przyrodę, ale również wziąć udział w ciekawych wydarzeniach. O atrakcjach, które znajdują się w Łazienkach Królewskich, mówiła w audycji "Kulturoteka" na antenie Polskiego Radia Dzieciom Lidia Iwanowska-Szymańska z działu edukacji Łazienek Królewskich.
rozwiń zwiń