Polskie Radio Dzieciom

Zapraszamy w podróż do Zaułka Animacji [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2022 16:43
Z jakich elementów składa się spektakl lalkowy? Jak stworzyć własne przedstawienie? Czy kawałek sznurka może zmienić się w teatralną lalkę? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych ze światem teatru zna nasz dzisiejszy gość - Krzysztof Falkowski. Wybierzcie się z nami w podróż do Zaułka Animacji, gdzie swój dom znalazły pacynki, marionetki, jawajki. Do miejsca, w którym spotkać możecie Zaczarowanego Kapturka, Jasia i Małgosię czy Złotą Rybę.
O szewczyku co Smoka Wawelskiego pokonał - ujęcie ze sceny
"O szewczyku co Smoka Wawelskiego pokonał" - ujęcie ze scenyFoto: mat. pras.

Na podróż do świata animacji scenicznej zaprasza gospodyni "Kulturoteki" Martyna Chuderska.


Posłuchaj
59:29 2022_02_06 17_00_21_RadioDzieciom_Kulturoteka.mp3 O Zaułku Animacji z aktorem, reżyserem, twórcą Teatru Falkoshow

 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Scena w ogrodzie Scena w ogrodzie

Audycja "Kulturoteka"  
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Krzysztof Falkowski
Data emisji: 6.02.2022.
Godzina emisji: 17:00

Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Zobacz także
Czytaj także

"Plaster Czarownicy" - rozmowa z Małgorzatą Strzałkowską

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 15:35
Znacie już bajkę o czarodzieju Kleofasie, któremu poplątały się zaklęcia? A słyszeliście o czarownicy, która wcale nie była taka zła, jak się wydaje? Małgorzata Strzałkowska - poetka i autorka książek dla dzieci opowiedziała o nich w ostatnio wydanym "Plastrze czarownicy i innych baśniach".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Słuchowisko "Dziadek do orzechów

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2021 12:00
Polskie Radio Dzieciom z okazji Świąt Bożego Narodzenia przygotowało dla słuchaczy prezent, jakim jest emisja słuchowiska "Dziadek do orzechów cz.1" Ernesta Theodora Amadeusa Hoffmana - w adaptacji i reżyserii Julii Rozbieckiej i z udziałem dziennikarzy PRD. Słuchowisko pojawiło się po raz pierwszy na antenie w Wigilię, można go posłuchać także dziś i w drugi dzień Świąt o godz. 19.10.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Kocia książka" Iwaszkiewicza – skarb znaleziony po latach. Rozmowa z Alicją Rosé

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2022 19:19
"Kocia książka" to projekt, który Jarosław Iwaszkiewicz stworzył wyłącznie dla swoich córek. Gdy był poza domem, pisał dla dzieci wiersze w imieniu kota, który wyjechał razem z nim. Teksty zostały odnalezione po osiemdziesięciu latach, a książka, która dzięki nim powstała, jest jedyną pozycją dla dzieci w dorobku pisarza. Ilustracje do tego wspaniałego znaleziska stworzyła Alicja Rosé, gość Kulturoteki.
rozwiń zwiń