Polskie Radio Dzieciom

Warszawa stolicą książki ilustrowanej. Rusza festiwal Małego Konesera

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2024 08:00
- Chcemy zawalczyć o miejsce książki dziecięcej w naszej kulturze - powiedziała Magdalena Kłos-Podsiadło organizatorka i pomysłodawczyni festiwalu 3. edycja Małego Konesera, który odbędzie się już 23 i 24 marca w Warszawie i zapowiedziała, że w najbliższy weekend przestronna, przyjazna przestrzeń Centrum Kreatywności Targowa na warszawskiej Pradze stanie się miejscem inspirujących rozmów, wymiany myśli i doświadczeń. 
Kulturalna strefa 17 marca 2024r.
"Kulturalna strefa" 17 marca 2024r.Foto: Shutterstock/LeManna

Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia, książki polskich twórców odnoszą międzynarodowe sukcesy. Zdobywają nagrody w najważniejszych konkursach w Bolonii, Bratysławie, Lizbonie czy koreańskim Nami. Zagraniczni wydawcy biją się o prawa do nowości znad Wisły i Odry, stąd prezentowanie dorobku literatury dla najmłodszych jest bardzo ważnym zadaniem. - Stąd szczególnie zapraszam na spotkanie "Postulaty Małego Konesera", które odbędzie się 23 marca. Chcemy wtedy zadeklarować się jako wystawcy, żeby o literaturze dla dzieci i młodzieży mówiło się więcej i żeby miała ona należne miejsce w kulturze powszechnej - zauważyła Magdalena Kłos-Podsiadło, gość "Kulturalnej Strefy". 

W tym roku w festiwalu i targach wydawnictw dla dzieci i młodzieży Mały Koneser weźmie udział 25 wyjątkowych polskich wydawców i 3 wydawnictwa z Europy. - To jest spotkanie twórców literatury dzieci i młodzieży ze swoimi czytelnikami. Bardzo ważne wydarzenie, w którym nie chodzi tylko o sprzedaż książek, ale przede wszystkim będzie czas na rozmowy, spotkania i refleksje nad literaturą dla najmłodszych - powiedziała pomysłodawczyni tego wydarzenia - dodała Kłos-Podsiadło.

3. edycja Małego Konesera to nie tylko targi i festiwal wydawnictw dla dzieci i młodzieży – to także ogólnopolska konferencja "Oko na świat" i dzień branżowy organizowany we współpracy z Biblioteką Narodową z programem skierowanym do nauczycieli, bibliotekarzy i profesjonalistów zajmujących się na co dzień literaturą dziecięcą i młodzieżową.

Mały Koneser - festiwal i targi wydawnictw dla dzieci i młodzieży 2024 już 23-24 marca 2024 (sobota, godz. 11-19 niedziela, godz. 11-18) w Warszawie w Centrum Kreatywności Targowa, ul. Targowa 56. Wstęp bezpłatny.

Posłuchaj

59:31 2024_02_18 21_00_22_RadioDzieciom_Kulturalna_Strefa.mp3 Kulturalna Strefa 18 lutego godz. 21:00

* * * 

Audycja: Kulturalna strefa

Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Magdalena Kłos - Podsiadło
Data emisji: 17.03.2024
Godzina emisji: 21.00.

Kulturalna strefa to audycja dla dorosłych, poświęcona wydarzeniom kulturalnym i szeroko pojmowanej kulturze, wywiady z artystami, pisarzami, muzykami.

Kulturalna strefa" w Polskim Radiu Dzieciom w każdą niedzielę o 21.00.

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także
Czytaj także

Festiwal Literatury dla Dzieci. Rozmowa z Łukaszem Dębskim

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2021 12:15
"Palce lizać" to hasło tegorocznej edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci. Ósma odsłona wydarzenia odbędzie się w Krakowie i rozpocznie się już w najbliższą środę. Przez pięć festiwalowych dni "będziemy się spotykać, przyglądać najciekawszym tytułom i rozmawiać o czytaniu - wszak lektura wyostrza apetyt na rzeczywistość, tą bliższą i tą daleką". O tym, co będzie się działo podczas festiwalu opowiedział gość  "Kulturalnej Strefy" Łukasz Dębski, członek rady programowej i współtwórca festiwalu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Plebiscyt "Lokomotywa – książka dla niedorosłych". Rozmowa z Tatianą Audycką-Szatrawską

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2022 13:00
18 stycznia bieżącego roku wystartowała czwarta edycja powstałego z inicjatywy blogerów książkowych  plebiscytu "Lokomotywa – książka dla niedorosłych". Jest to swoista promocja literatury wysokiej jakości – tej znanej i mniej znanej. Więcej o plebiscycie opowiedziała w audycji Kulturalna Strefa popularyzatorka dziecięcej i młodzieżowej literatury, Tatiana Audycka-Sztrawska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Najlepsza literatura dla niedorosłych 2024, czyli VI Edycja Plebiscytu Lokomotywa

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2024 17:41
Zapraszamy na wspólną przejażdżkę literacką Lokomotywą, która odjeżdża ze stacji Polskie Radio Dzieciom. Wśród pasażerów Martyny Chuderskiej znalazły się: Zofia Gwardyś, prowadząca blog Mała czcionka i Agnieszka Dobrowolska z bloga Mały Pokój z Książkami. Podczas podróży nie zabrakło rozmów o najlepszych książkach minionego roku i informacji jak zagłosować na najlepszą literaturę. 
rozwiń zwiń