Polskie Radio Dzieciom

W "Kulturalnej strefie" wizyta w Zaułku Animacji

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2022 18:29
W "Kulturalnej Strefie" w Polskim Radiu Dzieciom opowiedzieliśmy słuchaczom o miejscu, które zrodziło się z miłości do teatru i potrzeby spotkania z drugim człowiekiem. W Zaułku Animacji w Lanckoronie, znaleźć można unikatowe, rzadko spotykane formy teatru plastycznego, powstają tu też spektakle i projekty, które inspirują do zainteresowania się sztuką i twórczego myślenia. Nad wszystkim czuwa Krzysztof Falkowski - aktor, reżyser, twórca Teatru Falkoshow.
Zapraszamy do wysłuchania audycji o Zaułku Animacji w Lanckoronie. Na zdjęciu scena w ogrodzie.
Zapraszamy do wysłuchania audycji o Zaułku Animacji w Lanckoronie. Na zdjęciu scena w ogrodzie.Foto: mat. prom.

Na kulturalny wieczór w Lanckoronie zaprasza Martyna Chuderska, gospodyni "Kulturalnej strefy". 

Posłuchaj
59:16 2022_02_06 21_00_25_RadioDzieciom_Kulturalna_Strefa.mp3 Wizyta w Zaułku Animacji w Lanckoronie

 

Audycja: "Kulturalna strefa" 
Data emisji: 6.02.2022.
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Krzysztof Falkowski - aktor, reżyser, twórca Teatru Falkoshow.
Godzina emisji: 21:00
Audycja w każdą niedzielę w godz. 21.00 - 22.00.

"Kulturalna strefa" Polskim Radiu Dzieciom to audycja dla dorosłych, poświęcona wydarzeniom kulturalnym i szeroko pojmowanej kulturze, wywiady z artystami, pisarzami, muzykami.

***

 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 

Zobacz także
Czytaj także

Bajki, które pocieszają. Rozmowa z Agatą Romaniuk

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2021 12:51
Zniknięcie śledzi, ucho różowego jelenia, napad na moście - te przygody które spotykały przemiłą kocią bandę, są świetnie znane młodym czytelnikom. Ale autorka serii książek o kociej szajce (jak choćby "Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi") nie tylko pisze książki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Czerwone Noski". Siła humoru i śmiechu. Posłuchaj audycji PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2021 13:52
"Wierzą w siłę humoru i śmiechu oraz ich uzdrawiający wpływ na samopoczucie ludzi przechodzących trudne i kryzysowe chwile" -  mowa o Artystach Fundacji Czerwone Noski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Festiwal Literatury dla Dzieci. Rozmowa z Łukaszem Dębskim

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2021 12:15
"Palce lizać" to hasło tegorocznej edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci. Ósma odsłona wydarzenia odbędzie się w Krakowie i rozpocznie się już w najbliższą środę. Przez pięć festiwalowych dni "będziemy się spotykać, przyglądać najciekawszym tytułom i rozmawiać o czytaniu - wszak lektura wyostrza apetyt na rzeczywistość, tą bliższą i tą daleką". O tym, co będzie się działo podczas festiwalu opowiedział gość  "Kulturalnej Strefy" Łukasz Dębski, członek rady programowej i współtwórca festiwalu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Podróż do czasów dzieciństwa w Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2022 11:10
Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek to doskonałe miejsce nie tylko dla miłośników zabawy, ale też dla wszystkich tych, którzy chcą przenieść się do czasów dzieciństwa. Więcej o tym wyjątkowym miejscu opowiedziała w "Kulturalnej Strefie" Aneta Popiel-Machnicka, założycielka i dyrektor Muzeum Domków Lalek w Warszawie, a także reżyserka, scenarzystka i producentka filmowa.  
rozwiń zwiń