Polskie Radio Dzieciom

W "Kulturalnej strefie" o festiwalu "Ojce i Dziatki"

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2023 14:30
Po Warszawie, Wrocławiu, Sopocie, Gdyni i Katowicach przyszedł czas na Lublin. Już w najbliższy weekend w specjalnie wybranych przestrzeniach tego miasta odbędzie się Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki. Patronat medialny nad festiwalem objęło Polskie Radio Dzieciom.
Na zdjęciu Martyna Chuderska - dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom i Agnieszka Karp-Szymańskafestiwal Ojce i Dziatki
Na zdjęciu Martyna Chuderska - dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom i Agnieszka Karp-Szymańska/festiwal "Ojce i Dziatki"Foto: PR

Tradycyjnie będzie można wziąć udział w happeningu Ostry Dyżur Literacki, spróbować swoich sił w Turnieju Czterech Żywiołów, obejrzeć aż trzy znakomite wystawy i spotkać ulubionych autorów i ilustratorów, którzy w myśl hasła przewodniego festiwalu przekonywać będą, że "książki to początek pasji, nie tylko przymus lekturowy i obowiązek szkolny". 

Posłuchaj
59:01 2023_09_17 21_00_26_RadioDzieciom_Kulturalna_Strefa.mp3 Kulturalna Strefa 17 września godz. 21:00

 

Nad wszystkim czuwa dyrektorka tego wyjątkowego przedsięwzięcia Agnieszka Karp - Szymańska, która w pojawiła się w studiu i opowiedziała o tegorocznym festiwalu i jego ostatniej w tym sezonie odsłonie. Zapraszamy do wysłuchania załączonego zapisu audycji.

Audycja: Kulturalna strefa
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Agnieszka Karp-Szymańska
Data emisji: 17.09.2023.
Godzina emisji: 21.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców.

Przypominamy także o trwającym obecnie konkursie plastycznym "Kolorowy piórnik" organizowanym przez Polskie Radio Dzieciom. Na prace czekamy do 24 września. Szczegóły i regulamin znajdują si na stronie https://kolorowypiornik.polskieradio.pl/ 

.
Zobacz także
Czytaj także

Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej Rabka Festival!

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2023 11:01
To jedyny w Polsce festiwal literacki odbywający się w uzdrowisku przeznaczonym specjalnie dla dzieci. Przyjeżdżają tu na wypoczynek osoby z całej Polski, a więc jest to wspaniała okazja do wzajemnego poznania się i nawiązania przyjaźni. Wakacje w Rabce to dla wielu rodzin z dziećmi jedyna w roku szansa, by mając dla siebie czas, razem robić ciekawe rzeczy, także czytać i poznawać różne dziedziny sztuki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Z krainy złotych pól" - bajki opowiedziane przez bajarzy i opracowane przez pisarzy

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2023 15:56
W ramach serii wydawniczej "Z krainy złotych pól" ukazują się i będą się ukazywać kolejne bajki dla dzieci. Cykl obejmuje wiele tematów. - Każdy tom poświęcony będzie innemu województwu, stąd też tomów będzie szesnaście. Na razie mamy dwa, pracujemy nad trzecim - zdradził gość Kulturalnej Strefy - Stwierdziliśmy, że ciekawym rozwiązaniem jest angażowanie autorów opracowań literackich oraz ilustratorów związanych z danym regionem. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rozmowa z Martyną Górniak-Pełech

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2023 08:00
W jakim języku śnią członkowie rodzin wielojęzycznych? Jak szukają swojej tożsamości i co wypełnia ich wielokulturowe serca? Odpowiedzi na te pytania poszukamy w towarzystwie Martyny Górniak-Pełech, mamy dwojga dzieci czterojęzycznych, autorki książek: "Dzieci wielojęzyczne. Niezwykła historia zwykłej rodziny " i "Dzieci wielojęzyczne. Sanki, pierogi i Pałac Kultury".
rozwiń zwiń