X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Baterie i elektrośmieci. Kto tak naprawdę je sprząta?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 20:52
Przyszła wiosna, więc sprzątamy domy, ogrody, szafy, spiżarnie. Pozbywamy się starych i nieużywanych sprzętów, których nie można wyrzucać do kosza na śmieci, i które trzeba utylizować w specjalnie wyznaczonych miejscach.
Audio
  • Kto zajmuje się utylizacją elektrośmieci? (Zbieraj z klasą/Polskie Radio Dzieciom)_7.05.2020.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Aleksandra Suzi/Shutterstock.com

Co się dzieje ze sprzętem elektrycznym, z komputerami, smartfonami czy tabletami, kiedy je już wyrzucimy? Czy się je zakopuje w ziemi, czy jakoś przetwarza? I kto się tym zajmuje? W audycji przypomnieliśmy zasady pozbywania się elektrośmieci. Sprawdziliśmy też, czy firmy, które zajmują się utylizacją elektrośmieci, mają więcej pracy w czasie pandemii.

Audycja: Zbieraj z klasą
Prowadzi: Justyna Tomańska i Mariusz Totoszko
Data emisji: 30.04.2020
Godzina emisji: 17.15
Wszystkie archiwalne audycje znaleźć można na stronie internetowej Polskiego Radia Dzieciom na stronie audycji "Zbieraj z klasą".

"Zbieraj z klasą" to audycja o ekologii i ochronie środowiska, połączony z akcją o tym samym tytule, którą Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem. Audycję prowadzą Justyna Tomańska i Mariusz Totoszko, którzy młodych słuchaczy zachęcają do zbiórki baterii, segregowania śmieci i dbania o naszą matkę-Ziemię.

***

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

jo

Zobacz także

Czytaj także

Kompostownik pomocny w ogrodowych porządkach

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 17:21
Kiedy przychodzi wiosna, wszystko budzi się do życia, również rośliny. Nie zapominajmy więc o porządkach na rabatkach. Dzięki nim rośliny będą dobrze nam rosły.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zabawa pamięciowa z nakrętkami?

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 21:50
Czy umiecie wymyślić grę ekologiczną? W dzisiejszej audycji "Zbieraj z klasą" proponujemy między innymi "memory" z nakrętkami od butelek. Można też w ciekawy i prosty sposób wykonać świecznik ze słoika, albo perkusję z butelek? Jak to zrobić?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom wspiera przedszkola

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 17:03
Edukacja muzyczna, plastyczna, przyrodnicza, ekologiczna i matematyczna to tylko część oferty, jaką Polskie Radio Dzieciom od ponad 5 lat oferuje swoim słuchaczom. Wychowawcy przedszkolni, rodzice i opiekunowie mogą czerpać z szerokiego wyboru audycji realizowanych zgodnie z rytmem dnia przedszkolaka. Ramówka stacji realizuje zalecenia Ministerstwa Edukacji Narodowej. Ta stacja radiowa nie nadaje reklam.
rozwiń zwiń