Polskie Radio Dzieciom

Jak narysować teatralną kukiełkę? [ZOBACZ ANIMACJĘ]

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2022 12:10
W najnowszej audycji Stworka Potworka znajdziecie sposób na tetralną kukiełkę Króla Grubaśnego Pierwszego. Jak za pomocą dużego i małego kółka, bucików, rękawiczek, korony oraz prostego patyka narysować taką teatralną lalkę? Tego dowiecie się słuchając audycji Stworek Potworek na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
Jak narysować teatralną kukiełkę?
Jak narysować teatralną kukiełkę?Foto: PR
Obejrzyj
stworek potworek kukiełka.mp4

Stworek Potworek rysowanie teatralnej kukiełki Króla Grubaśnego Pierwszego rozpoczął od nakreślenia na kartce większego kółka, które jest tułowiem lalki. Nad dużym kołem umieszczamy mniejsze, czyli królewską głowę, którą dodatkowo ozdabiamy koroną. Kolejny krok to ręce i nogi naszego teatralnego króla. Na lekko zakrzywionych kreseczkach umieszczamy rękawiczki po obu stronach tułowia, a nieco poniżej tułowia na podobnych kreseczkach umieszczamy butki i Król Grubaśny Pierwszy ma już nogi. Teraz pozostaje już tylko uczynić lalkę kukiełką. Naszemu królowi dorysowujemy więc prosty patyk, dzięki któremu będzie można wprawić kukłę w ruch, pięknie kolorujemy i... gotowe!

Posłuchaj
02:59 2022_05_18 11_45_16_RadioDzieciom_Stworek_Potworek.mp3 Jak narysować teatralną kukiełkę?

 

Audycja: Stworek Potworek
Prowadzi: Wojciech Słupiński
Data emisji: 18.05.2022
Godzina: 11.45.

"Stworek Potworek" to cykliczna audycja edukacyjna emitowana w każdą środę około 11.45 w Polskim Radiu Dzieciom. Można jej słuchać w ramach "Co w smoku piszczy".

Dalej: 

**

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.
Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców. 

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.

Zobacz także
Czytaj także

Bajki stare i nowe. Czy pomysł na animację mieli już jaskiniowcy?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 12:52
Historia animacji sięga bardzo odległych czasów. Sama animacja polega na stworzeniu wrażenia ruchu, czyli ożywieniu sylwetek, które znamy z bajek i filmów animowanych. Obrazki, które widzimy na ekranie wydają nam się ruchome, jednak w rzeczywistości pozostają obrazkami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak narysować duszka? Rysuj z nami!

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2023 09:00
Aby narysować duszka, najpierw kreślimy na kartce coś, co kształtem przypomina poroże łosia – to będą ręce naszego ducha. Narysowane ręce łączymy półkolem i otrzymujemy duszkową głowę... Jesteście ciekawi co dalej? Zapraszamy!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lekcja rysunku w Polskim Radiu Dzieciom. Jak narysować monocykl?

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2022 11:59
Stworek Potworek zaprasza wszystkich słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom do swojej pracowni artystycznej. Tym razem pokaże Wam, jak za pomocą rozłożonej lunety, siodełka rowerowego, koła oraz paru innych rowerowych elementów narysować jednokołowy rower, na którym chętnie jeżdżą cyrkowcy.
rozwiń zwiń