Polskie Radio Dzieciom

Jak zadbać o przedszkolne zwierzątko?

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 22:35
Nie tak dawno temu Myszka Fela dostała zaproszenie do jednego z warszawskich przedszkoli. Z grupą dzieci porozmawiała o Królu Króliku, przedszkolnym zwierzątku, który jest wsparciem dla przedszkolaków, kiedy rozstają się z rodzicami.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Ssilverartist/Shutterstock.com

Król Królik ma tak naprawdę na imię Wyścigówka, ponieważ bardzo szybko się porusza. Jego futerko, które czyści w taki sam sposób jak kot jest koloru białego. Ma także niebieskie oczy którymi lepiej widzi w ciemności niż w jasnym świetle oraz duże uszy, które może otworzyć szerzej, gdy jest mu za gorąca i chce obniżyć temperaturę ciała. 

Posłuchaj
59:07 2021_09_21 11_00_21_RadioDzieciom_Myszka_Fela_Reporterka.mp3 Myszka Fela Reporterka 21 września godz. 11:00

W przedszkolu jest od dłuższego czasu, dlatego dzieci zdążyły go już poznać i wiedzą, jak odczytywać jego zachowanie. Kiedy królik jest zmęczony, chowa się do domku, a kiedy przestraszony, wycofuje się w głąb klatki. Głód oznajmia podchodząc do jej krawędzi i ruszając noskiem. Zazwyczaj je marchewki, korzenie pietruszki, ale lubi także zioła, buraki, paprykę oraz jabłka. 

Audycja: Myszka Fela Reporterka 
Prowadzi: Ewa Gorzelak
Data audycji: 21.09.2021.
Godzina: 11.00

Myszka Fela Reporterka w każdy wtorek na antenie Polskiego Radia Dzieciom od 11.00 do 12.00.

O audycji: Poznajcie Myszkę Felę. Może i jest mała, ale wszędzie jej pełno. Odkąd pierwszy raz zetknęła się z radiem, marzyła że kiedyś też zostanie reporterką! I wiecie co? Marzenia się spełniają!!! Fela jest gotowa do wielu poświęceń, aby poznać dziecięcy świat, dziecięce pasje i zainteresowania. Niejednokrotnie wpada przez to w tarapaty. Ale wychodząc z założenia, że nic w życiu nie dzieje się przypadkiem, każda nawet najdziwniejsza przygoda naprowadza ją na trop dziecka mogącego poszerzyć jej i słuchaczy wiedzę o przeróżnych dziecięcych hobby!

Zanurzcie się w ten świat razem z Felą Reporterką - może przy okazji sami odkryjecie własne marzenia…

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

**
Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców.
Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

"Myszka Fela reporterka" poznaje jak wygląda życie na żaglówce

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2021 10:00
Co ma żagle i pływa po wodzie? Korzystając z kolejnych dni wakacji Myszka Fela Reporterka udała się na wodną wyprawę. Razem z Maksem i Kazikiem wyruszyli w rejs po jeziorze Drawsko.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Myszka Fela reporterka o powrocie do szkoły

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 14:08
Chociaż wakacje Myszki Feli w Amsterdamie dobiegły końca, mała reporterka wróciła do kraju zadowolona, ponieważ przywiozła ze sobą miłe wspomnienia i nowe doświadczenia. W Polsce z kolei czekały na nią dwie przyjaciółki, Zosia i Pola, z którymi porozmawiała o ich wakacjach i nowym roku szkolnym. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak wspierać mocne strony dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 10:50
Każde dziecko ma mocne strony, o których czasami może nawet nie wiedzieć. W ich odkrywaniu, rozwijaniu i wzmacnianiu towarzyszą rodzice, których wsparcie może także pomóc najmłodszym w radzeniu sobie z trudnościami. Oprócz tego, do podbudowywania mocnych stron u dzieci wykorzystać można również bajki, o czym w "Strefie Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom mówiła Ilona Kostecka, autorka książki  "Matylda Odważna i Pralkowy Potwór".
rozwiń zwiń