Polskie Radio Dzieciom

Konkurs "Stwórz swoją Ekoplanetę" w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2023 11:53
Zakończył się etap przyjmowania prac plastycznych na konkurs na konkurs "Stwórz swoją Ekoplanetę". Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy przedstawiającej wymyśloną planetę z ekologiczną żywnością i jej źródłami. Inicjatywa skierowana była do dzieci w wieku od 4 do 10 lat, a jej uczestnicy mogli w swoich dziełach podzielić się wiedzą związaną z produkcją produktów ekologicznych. Ogłoszenie wyników konkursu 30 listopada. Konkurs powstał przy współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Po szczegóły zapraszamy poniżej!
Konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej dla dzieci w wieku 4-10 lat. Czekamy do 26 listopada
Konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej dla dzieci w wieku 4-10 lat. Czekamy do 26 listopada!Foto: PR

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom zaprosili do wzięcia udziału konkursie plastycznym pt. "Stwórz swoją Ekoplanetę". Aby wziąć udział w zabawie należało przesłać zdjęcie samodzielnie wykonanej pracy przedstawiającej wymyśloną planetę z ekologiczną żywnością i jej źródłami. Technika i format pracy był dowolny. Mógł to być więc rysunek, wydzieranka, szkic, wycinanka lub makieta.

Zdjęcie samodzielnie wykonanej pracy wraz z oświadczeniem – załącznikiem do regulaminu, należało wysłać na adres konkurs.dzieci@polskieradio.pl. W tytule wiadomości e-mail należało wpisać "STWÓRZ SWOJĄ EKOPLANETĘ", a plik ze zdjęciem pracy w formacie jpg musiał być opisany imieniem i nazwiskiem autora pracy.
Na prace czekamy do 26 listopada.

Laureatami Konkursu zostanie 5 osób, których prace zostaną najwyżej ocenione przez Komisję konkursową. Zwycięskie prace zostaną opublikowane w formie galerii na stronie www.polskieradiodzieciom.pl oraz w mediach społecznościowych stacji. Ogłoszenie wyników konkursu 30 listopada br.
Zapraszamy!

Szczegóły konkursu  wraz z Oświadczeniem znajdują się w REGULAMINIE.

Konkurs powstał przy współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

**
Polskie Radio Dzieciom oraz Teatr Polskiego Radia zapraszają także do wysłuchania premierowego słuchowiska "EKO UFO". Jest to niezwykła kosmiczna przygoda przedstawiająca historię małej dziewczynki Asi, która dzięki produktom ekologicznym uprawianym na Ziemi pomaga uratować kosmicie Astrusiowi jego planetę.  

W słuchowisku w reżyserii Adama Wojtyszki udział wzięli: Sara Lityńska, Joanna Pach-Żbikowska, Magdalena Dębicka, Krzysztof Szczepaniak oraz Robert Kowalski. Kolejne części słuchowiska "EKO UFO" zostaną wyemitowane na antenie Polskiego Radia Dzieciom w listopadzie br. Słuchowisko jest dostępne także na platformie podcastowej Polskiego Radia w zakładce Polskiego Radia Dzieciom "RADIO BAJKI".

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Zobacz także
Czytaj także

Oliwy i oleje. Czym się różnią?

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2023 22:37
W dzisiejszym (25.09.) "Popołudniku" w Polskim Radiu Dzieciom rozmawialiśmy o olejach i oliwach.  Jak się je otrzymuje i do czego wykorzystuje? W kuchni, w przemyśle, w kosmetyce - gdzie potrzebne są oleje?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co może być zielone. Szukamy zielonego koloru wokół nas

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2023 09:15
W audycji Polskiego Radia Dzieciom bawiliśmy się w zielone i szukaliśmy tego koloru. Zielona trawa, zielony groszek, zielona żaba… Co jeszcze jest zielone? Posłuchajcie sami!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sekrety ludzkiej twarzy

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2023 17:00
Jakie tajemnice skrywa ludzka twarz? Co o ich właścicielu mówią oczy, nos, zmarszczki, piegi czy zarost? Jak zmienia się twarz pod wpływem emocji i jak je odczytywać? Na te pytania szukaliśmy odpowiedzi w "Poranku" Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiera słuchowiska "Eko Ufo" w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2023 11:35
Teatr Polskiego Radia oraz Polskie Radio Dzieciom zapraszają na premierę słuchowiska "EKO UFO". Pierwszą część będzie można było usłyszeć dziś 17 października, o godzinie 13.30 na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Od 18.10 słuchowisko jest także dostępne na platformie podcastowej Polskiego Radia w zakładce PRD "Radio Bajki". Słuchowisko powstało we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
rozwiń zwiń